Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tabla se poate trata si chimic nu doar galvanic. Nu prea mai gasesti masini in ziua de azi cu tabla galvanizata total, sau daca gasesti, sunt alea de la 25.000-30.000 oiro in sus...desi e greu.
    Vopseaua ofera un strat de protectie foarte important si nu vopseaua in sine cat grundul care se aplica inainte de vopsire...acolo daca nu se trateaza operatiunea cu simt de raspundere, ca si la tratarea prealabila, apar probleme cu rugina.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • si eu ce am tot zis?

      Comment


      • Şi la mine au apărut nişte puncte de rigină sub chederul de la portierele din faţă. Are abia 1 an şi 10 luni.

        Comment


        • eu la culoare am albastru azur, stiu ca a fost o problema la logan primele serii parca doar la culoarea rosie care se matuia , ideea e ca toate ruginesc mai devreme sau mai tarziu, acum depinde si cum intretii caroseria, data cu ceara macar la 1 luna,spalata tinuta in garaj daca vrei sa o tii mai multi ani dai si un strat de antifon, eu o am din 2004 si nu am avut probleme cu rugina decat la oalele spate si la portbagaj la interior o portiune de 3-4 cm,m am uitat si in alta parte nu mai este.

          Comment


          • data cu ceara macar la 1 luna e cam des.
            se recomanda cam la 2, cel mult 3 luni. e suficient pentru o intretinere corespunzatoare.
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • Au ruginit bratele de la stergatoare, oare se pot schimba pe garantia anticoroziune?

              Comment


              • Din cate stiu eu nu ti le schimba.A mai incercat un prieten si a zis ca bratele de la stergatoare fac parte din consumabile.Suna cam nasol dar asta e.Mai bine ti le vopsesti tu,eu asa am de gand sa fac cand o sa imi rugineasca.

                Comment


                • Flipper, poti dovedi ca bratele de stergatoare au ruginit daorita unui defect de fabricatie?
                  Mai bine, intr-o zi cu soare le dai jos, le cureti si le dai cu vopsea.
                  Bafta!
                  Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                  Comment


                  • atasez si eu neste poze cu un logan achizitionat pe 21 februarie 2006,pozele spun totul.nu are gram de rugina,in afara de pragul stanga la pasajul rotii spate unde cred ca din greseala l-am atins...
                    Attached Files
                    sigpic
                    Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                    pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                    Comment


                    • Asa este si la mine dar eu am masina din 10 2007 se pare ca sunt ceruite mai bine!!
                      Attached Files

                      Comment


                      • la portiere sub chedere va-ti uitat?

                        Comment


                        • eu zic ca nu rezolvati nimic daca va duceti sa dati in judecata pentru ca garantie nu inseamna ca ei va asigura ca nu o sa rugineasca....garantie inseamna ca atunci cand o ia rugina sau patiti ceva sa va duceti sa o reparati gratis cu garantia!

                          Comment


                          • M-am uitat sub chedare si deocamdata nu sunt probleme!

                            Comment


                            • Salut!Am si eu un Logan din 2004 si a aparut rugina pe la capota motorului si la chederele de la geamurile laterale.

                              Comment


                              • Repede la garantie ca nu o mai ai mult si te iei in gura cu ei daca comenteaza!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google