Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • rugina nu numai la dacia pune probleme.eu am vazut skoda,vw,renault chiar si japoneze cu rugina.la o skoda octavia am vazut aripa strapunsa de rugina.asta cred ca tine si de drumurile pe care le avem.loganul meu in fata (ornament cromat,sigla,bara ,capota) e indoit tot.parca a fost bombardat de asteroizi.mai nou am si parbrizul ciobit.capota o am infundata intr-un loc de la o piatra care a zburat dintr-o basculata care circula fara prelata.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • si Skoda foloseste acelasi proces, adica cel de cataforeza. acest proces este mai "prietenesc" cu mediul.
      sigpic

      Comment


      • stai ca nu inteleg,ai enumerat niste marci la care spui ca ai vazut rugina!rugina era aparuta in urma unor lovituri sau aparuta cum apare la logan de sub vopsea??

        Comment


        • la unele de la lovituri la altele au facut flori de singure.am vazut la vw lt cum mai aveau putin si usile cadeau jos ca era ruginit in dreptul balamalelor.am vazut vw golf 4 care avea strapunsa aripa spate.avea culoare alba si se vedea foarte bine.am vazut sprinter cu usa culisanta la care lipsea coltul, pentru ca la mancat rugina.masini care nu au decat 8-10 ani iar ei se lauda cu garantia de 12 ani.
          Last edited by margelatu; 30 March 2010, 12:25.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • am inteles,se pare ca in ziua de azi putine sunt lucrurile care sunt facute sa dureze!

            Comment


            • una e sa apara rugina dupa un an si alta e sa apara dupa 5-6 ani.
              Welcome to the Club, We Have Jackets !

              Comment


              • Am aceeasi problema si eu .Astazi am spalat masina si cu stupoare am constatat ca deasupra rotii dreapta spate pe o lungime de ~8 cm.si lätime cam 1cm, vopseaua este umflata.In garantie nu mai este ca deja are 4,3 ani.
                Intrebarea ar fi ca pe mine nu m-au chemat in service sa-mi verifice starea tablei si sa o ceruiasca.Nu stiu care este cauza dar as vrea sa incerc si nu stiu unde sa apelez.Poate se sesizeaza ei in privinta ruginei si o fac pe "moca"

                Comment


                • Dar puteai sa te duci tu pana sa te cheme ei, eu asa am facut

                  Comment


                  • Originally posted by fanecolonie View Post
                    Am aceeasi problema si eu .Astazi am spalat masina si cu stupoare am constatat ca deasupra rotii dreapta spate pe o lungime de ~8 cm.si lätime cam 1cm, vopseaua este umflata.In garantie nu mai este ca deja are 4,3 ani.
                    Intrebarea ar fi ca pe mine nu m-au chemat in service sa-mi verifice starea tablei si sa o ceruiasca.Nu stiu care este cauza dar as vrea sa incerc si nu stiu unde sa apelez.Poate se sesizeaza ei in privinta ruginei si o fac pe "moca"
                    Din cate stiu eu , garantia anticoroziva la caroserie este de 6 ani .... Asa ca inca mai ai garantie !!!!

                    Comment


                    • ai 6 ani garantie .du-te la un dealer dacia.........succes

                      Comment


                      • garantia la caroserie este de 6 ani ,te poti duce linistit la orice dealer sa-ti rezolve problema si eu am fost cu ea cand avea 5 ani vechime.

                        Comment


                        • Originally posted by nicolae09 View Post
                          ai 6 ani garantie .du-te la un dealer dacia.........succes
                          Si asta numai daca toate reviziile le-ai facut la ei si ti-a pus acea stampila pe carnetul de intretinere, daca nu pa...

                          Comment


                          • Puneti si poze cu locuriile ruginite aparute la masiniile dvs. sa se stie unde sa se uite un potential client de dacie.Multumesc!
                            Allways on the move ...
                            http://www.youtube.com/watch?v=Nwx_Bdgl2Bg

                            Comment


                            • Originally posted by jelly View Post
                              Si asta numai daca toate reviziile le-ai facut la ei si ti-a pus acea stampila pe carnetul de intretinere, daca nu pa...
                              cred ca gresesti,eu nu am decat revizia de 15km facuta la dealer si masina are aproape 50km si nu am avut nici o problema cand am fost la ei cu rugina la portbagaj si mi au schimbat capota portbagaj,insa ai de asteptat can 2-3 sapt.pana se rezolva.

                              Puneti si poze cu locuriile ruginite aparute la masiniile dvs. sa se stie unde sa se uite un potential client de dacie.Multumesc!
                              apare in compartimentul portbagaj la cele 2 gauri de la oala rotii se da mocheta la o parte,sub chedere,cand o sa am timp o sa fac poze sa vezi exact unde s-a umblat.

                              Comment


                              • asa mi-au zis si mkie,sa astept...si m-au purtat 1an cu vorba,ca n-am avut timp de pierdut la cozile de la ei,apoi mi-au spus:domle,aici se pare ca a sarit o piatra,acum e f ruginita si nu mai intra in garantie...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google