Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prima data trebuie reparata si pe urma ceruita

    Comment


    • Eu la usa din stinga fata, pe langa una din gaurile alea de scurgere am gasit rugina. Mai am caroseria in garantie si sper sa ajug cat mai repede (pana in februarie cand expira garantia). Credeti ca se poate sa ii pun sa imi controleze putin masina de rugina??? Poate mai gasesc vreo surpriza dupa ce se duce garantia.

      Comment


      • Si la mine a aparut rugina in aceleas locuri,am depistat la programul de ceruire al meseriasilor de la dacia,,si alta problema cu rugina la chederile geamului de la portiere partea de sus.

        Si la mine a aparut rugina in aceleas locuri,am depistat la programul de ceruire al meseriasilor de la dacia,,si alta problema cu rugina la chederile geamului de la portiere partea de sus.
        Last edited by Dutu Ion; 29 October 2010, 20:45. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Cei care ati avut probleme cu rugina chederile geamului de la portierea atat partea superioara cat si cea inferioara dupa ce au fost reparate de meseriasii de la Dacia dati pe acele muchii de tabla o pelicula subtire de vaselina si apoi puneti chederu' inapoi. Am gasit si eu la randu' meu cateva puncte de rugina pe acolo dar nu am fost la service si am reparat eu (am curatat si am dat cu vopsea) si pe urma am dat cu vaselina, de circa 3 ani stau linistit cu acele zone, intradevar o data pe an refac operatiunea. Va recomand sa nu dati cu multa vaselina ca o sa stricati chederele si cel mai bine e sa dati acum cand este mai rece. Bafta!

          Comment


          • Rugina pe acoperis, rugina la capacul portbagajului, rugina la busonu de benzina, rugina la cadrul scaunelor fata, rugina la chestia aia cilindrica transversala din bord, rugina pe langa aeroterma, rugina pe dedesubt de la un capat la altu', rugina pe suportul bateriei, rugina pe sub si pe langa sita aia neagra unde e lichidul de parbriz, rugina la stergatoare, rugina pe la usi, rugina pe jante, rugina la suportii traseului de evacuare (aproape s-au mancat), rugina pe parghiile de la cutia de viteze, rugina la suportii motorului, rugina dracu mai stie pe unde.
            Aaaaa...e vorba de masina mea, in caz ca banuiati ca faceam rezumatul topicului )
            Keyboard error or no keyboard present.
            Press F1 to continue or DEL to enter setup...

            Comment


            • Asta e daca Dacia e sora cu rugina,intradevar si alte marci ruginesc dar parca nu asa de repede

              Comment


              • Originally posted by jelly View Post
                Asta e daca Dacia e sora cu rugina,intradevar si alte marci ruginesc dar parca nu asa de repede
                si totusi.daca nu ar rugini nu m-as mai simtit roman si parca nu ar fi o dacie (ai dreptate)

                Comment


                • mie mi-a sarit vopseaua la revervor (acolo langa capacul ala din plastic) exact pe muchie si sub garnitura aia de la portbagaj pe o portiune de 10 cm

                  Comment


                  • Originally posted by vdmihai View Post
                    M-ati mancat cu Romania tara tuturor posibilitatilor!
                    Mare rugina nu e acolo,si sub cheder e ceva oarecum de asteptat,acolo apa sta cel mai mult.In legatura cu service-ul e ghinion.
                    Poate gasesti altul mai bun.
                    Bafta!
                    am avut rugina de neam prost, cum vezi la daciile vechi , mi-au facut, mi-au trantit protectii aripi, si acu langa protectia aia imi imfloreste vopseaua. te las ca ghicesti ce-i sub protectia aia, pentru ca eu nu o dau jos, mi-e frica ))

                    deci cine imi face masina acu ? tot dacia ? nu, eu trebe s-o fac

                    la aripile din spate, jos, langa prag, la fel mi-a sarit vopseaua de la pietre, si sunt puncte mici de rugina ? cui e vina ? dacia , presupun. sau e vina mea ca n-am pus protectii noroi, nu ?

                    la cheder nu`i asa grav, cel putin nu cred
                    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                    Comment


                    • Ei, puncte mici de rugina tot apar, daca stati sa le contabilizati, o sa va doara capul. Mai bine spalati masina bine si dati pe vopsea o ceara (solida, nu de aia lichida care se duce la prima spalare). E cel mai simplu lucru de facut pentru a ajuta masina sa treaca cu bine peste iarna.

                      Comment


                      • rugina

                        sal daca nu ati facut revizile la dacia service se pierde garantia pt caroserie garantia de 6 ani la tabla de doi bani pt logan din 2007

                        Comment


                        • Nu. Reviziile nu au nici o legatura cu tabla, doar nu iti fac lucrari de intretinere curenta la ea cand schimbi uleiul si filtrele.

                          Comment


                          • masina trebuie scufundata in ulei si nu mai ai probleme

                            Comment


                            • sa stam linistiti rugina pana la urma apare la toate masinile mai devreme sau mai tarziu... am vazut A4 din 2004 cu rugina... mai mult ca la loganul meu din 2005!

                              Comment


                              • Iti dai seama ca acel Audi A4 a fost cumparat la mana a 2 a si poate nici nu-i prea pasa proprietarului ca a ruginit sau cine stie poate asa la cumparat dar tu sau ma rog unii dintre noi fac credite si eforturi sa isi i-a o masina noua si peste un an sa rugineasca, normal ca nu poti sta nepasator si te doare acest lucru. Asta e nu avem ce face, doar traim in Romania

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google