Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut baieti, am si eu o problema, de ceva timp mi-a aparut rugina chiar pe muchia aripei din dreapta spate. In afara de neajuns a fost careva cu ea la service, tinand cont ca are 6 ani garantie si cum s-a rezolvat problema

    Comment


    • Normal ca se rezolva problema. Se cojeste vopseaua de pe aripa, se degreseaza si se trateaza anti-rugina, se re-chituieste si se revopseste.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • rugina

        Atunci o sa ma duc cu masina la reprezentanta sa vedem ce rezolvam. Sper numai sa nu zica ca e din cauza loviturilor si alte vrajeli romanesti. Nu are cum sa fie din cauza asta pt ca la celelate roti nu a aparut.
        Last edited by vali007; 27 May 2008, 15:20. Reason: Nu mai da quote la mesajul anterior.

        Comment


        • Mie mi-a ruginit putin sub butonul de deschidere a portbagajului dar nu ma grabesc sa ma duc in service.
          sigpic
          Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

          Comment


          • Am si eu o nelamurire.... Daca masina a fost lovita si reparata; si intre timp in acel loc a ruginit mai am vreo sansa sa mi-o faca cei de la service pe garantia anticoroziune? Sau e mai bine sa ma apuc yo sa slefuiesc sa curat sa grunduiesc etc.. Zonele fiind foarte mici cu rugina de suprafata sa zic asa. Thanks
            Last edited by vali007; 27 May 2008, 15:18.
            Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

            Comment


            • Depinde de cat timp a trecut de cand ai vopsit masina. Pentru ca ai o garantie a lucrarii. Cred ca 3 luni este aceasta. Daca gresesc rog colegii sa ma corecteze.

              Comment


              • M am mai interesat un pic, si am aflat ca garantia anticoroziune se acorda decat atunci cand rugina ataca tabla DIN INTERIOR SPRE EXTERIOR... Deci parerea mea este k cam putem sa ne facem pe ea de garantie ca este cam greu sa gasesti asa ceva mai ales la masini cat de cat noi asta este
                Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

                Comment


                • In Russia such problem too is. Machines rust, especially a roof, above a windshield.

                  Comment


                  • Am o problema cu rugina si tot astept sa se demareze acel program de chemare in service.
                    Stie cineva cand se va face?

                    Comment


                    • Originally posted by radu22dec View Post
                      Am o problema cu rugina si tot astept sa se demareze acel program de chemare in service.
                      Stie cineva cand se va face?
                      Asteptam ..... Asteptam.
                      Eu am avut rugina la busonul de la rezervor, am facut poze si am trimis la DAcia Pitesti.
                      Am primit raspuns ca pot merge la un service DAcia si o pot repara gratis, si asa am facut.

                      Bafta si tie
                      B 44 NWP

                      Comment


                      • @radu22dec: Mergi in orice service autorizat Dacia si programeaza-te pentru ceruire.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Mie mi-a rezolvat ceruirea cand am fost la revizia de 3 ani

                          Comment


                          • Depinde de service. Daca nu au pe nimeni la stand te rezolva la revizie. Dar dureaza, intre 4 si 7 ore.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Nu am probleme legate de Rugina si sper sa nici nu am !!!!!!!!!!


                              Comment


                              • Andrei, spui de 4-7 ore?
                                Eu am fost programat la revizie de 3 ani pe 07.07.08 si mi-au facut si ceruire pe la usi si cica si la pasaje a durat sub o ora

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google