Lumina Slaba - Faruri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Da' cine e "serban"? Mergi si tu cu masina la un "oftalmolog" daca ti se pare ca nu prea vede...

    Comment


    • #17
      @vasile78 daca te uiti la anunturi strict legate de masini o sa vezi ca i un thred sticky cu oferta xenon pentru membrii - iar ca autor al threadului serban-pc.

      o sa ma duc sa mi reglez farurile .... si pe urma o sa va zic daca au fost dereglate de la schimbarea becurilor.
      Dar tot sunt interesat sa stiu cum se comporta kitul pe care serban il are l a vanzare....
      Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
      www.upgradefaruri.blogspot.com

      Comment


      • #18
        da, posibil sa fie si din cauza schimbari becurilor, si eu am patit.o cand aveam farurile originale, insa la mine "oftalmologul" am fost eu, le.am reglat in fata unui perete, insa mare grija sa nu le ridici prea mult sa deranjezi pe ceilalti
        sigpic

        Comment


        • #19
          faza naspa.... am incercat in dimineata asta sa gasesc un service unde sa mi reglez farurile.... si spre surprinderea mea nu mi a raspuns nimeni la telefon...(dar am avut cateva apeluri cu meniuri si chestii de genu asteptati un operator va prelua apelul dumneavoastra imediat.... bla bla )
          in schimb am gasit ceva interesant pe net, este in engleza dar cred ca se intelege foarte usor ce trebuie facut
          partea naspa e ca afara ninge si operatiunea asta nu prea merge facuta acum ....
          Attached Files
          Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
          www.upgradefaruri.blogspot.com

          Comment


          • #20
            Regleazati-le noaptea.Becurile nu au nimic,sunt reglate prost.Am incercat toate philips-urile si toate erau mai bune decat cele stock.Nu batea mai departe dar era lumina mai puternica.Fa un reglaj corect.Du-te noaptea in fata la un zid ceva si regleaza-le.Ai nevoie de un imbus dar nu mai stiu de cat.
            sigpic

            Comment


            • #21
              parca de 5mm daca imi aduc bine aminte
              sigpic

              Comment


              • #22
                Scz de intrebare. Ai cumva alte faruri montate pe masina,decit cele montate de fabrica?.Asemanator, un prieten si-a schimbat farurile datorita unui accident si fenomenul e ca la tine.Hexagon de 6 i-ti trebuie la reglat farurile,dar nu cred sa fie asta motivul. BAFTA si inca odata scz de intrebare.

                Comment


                • #23
                  am farurile originale pe masina .... singura "modificare" au fost becurile pe care le am schimbat de vreo 2 ori in aproape 4 ani.... dar acum bat rau de tot.... am reusit sa vorbesc la ipso otopeni sa mi fac o programare pentru maine sa mi reglez farurile ....
                  as fi incercat ce scrie in manualul pe care l am pus in urma cu cateva posturi dar .... nu stiu unde sa incerc (locuiesc la curte) ... si nu mi vine in minte niciun loc in care sa incerc reglajul farurilor in afara de o parcare subterana ... dar acolo ar trebui sa merg mai tarziu....
                  revenind la programarea de la ipso ... urmeaza sa primesc un telefon sa mi se comunice pretul pentru aceasta operatiune si ora la care tre sa ma prezint acolo, dupa ce o sa primesc telefonul o sa postez pretu.
                  Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
                  www.upgradefaruri.blogspot.com

                  Comment


                  • #24
                    daca ai iluminat stradal e normal sa nu se vada diferenta mare ..... asta poate sa iti confirme oricine .... fiindca de aceea sunt puse lumanariile alea indreptate spre sosea ... ca sa ai lumina ... daca era pentru pietoni erau indreptate spre trotuar, pe centura sau pe strazile cu putina lumina vezi bine ? daca da .... te duci la ipso si dai banii degeaba , daca si acolo e problema inseamana ca ai luat becuri de 10 lei perechea care lumineaza de toti banii bafta
                    Interactive Design Lights & Sound <- click

                    Comment


                    • #25
                      Daca nici dupa reglaj nu vor bate ok farurile, schimba becurile. Exista posibilitatea sa fi luat niste "Philips-uri" facute pe vapor si crede-ma ca alea bat la fix 3 metrii in fata masinii datorita filamentului prost calibrat.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #26
                        deci chiar daca ai dat o groaza bani pe ele, tot ca darksid3 este, si eu am luat o data becuri pe care scriau philips, m.am bucurat ca le.am luat la 30 lei ambele, insa tot chioare erau, trebuia sa merg cu ele sus de tot ca sa vad ceva, intrun final am luat philips.uri originale, 60 lei bucata, deci cauta un amic care sa aiba becurile astea si fa o proba, o sa ramai uimit
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Si noaptea pe sosea le poti regla ,dar uscat sa fie,acum e cam nasol.Reglajul te duce undeva la 30 de lei.Dar e o chestie care ai putea sa o faci tu.De ce sa le dai la aia 30 de lei?Poti regla din 2 locuri.In spate la far ai un surub care misca farul in sine stanga dreapta,iar cu imbusul misti oglinda farului parca.Nu e mare grozavie.Si le reglezi tu dupa ochi,cu mai mult atentie la farul din stanga sa fie reglat spre centru-dreapta ca sa nu deranjezi lumea.Iar din interior cand le reglezi sa fie butonul pozitionat la jumate.
                          Eu zic sa le reglezi tu,altfel ce faci,de fiecare data cand schimbi becurile te duci la aia sa ti le regleze?Dai 20 de lei pe becuri si 30 la reglat.Nu are rost.
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Aveti idee cat costa un bec pentru proiector? Nu mi se mai aprinde proiectorul de pe stanga...
                            Domina ca sa nu fi dominat!

                            Comment


                            • #29
                              la orice service Dacia reglajul la farurile orginale trebui sa fie gratis,la noi la Brasov asa e,eu am fost de 2 ori si le-au reglat gratis (masina nu mai e in garantie)si cu cele de la mega drive costa 25 de lei(mai bine le reglezi pe zid)

                              @@LEOMCV ai verificat siguranta?e undeva pe la 50lei daca nu ma insel
                              *****
                              sigpic
                              http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

                              Comment


                              • #30
                                un bec de proiector (h11 mai exact) de calitate (philips, osram) e undeva la 60-70 lei
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google