Ecartament roti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ecartament roti

    Salut! Am de discutat cu cei ce stiu sa-mi dea nishte informatii concrete despre ecartamentul rotilor fata/spate si comportamentul masini pe sosea in cazul latirii ecartamentului rotilor spate cum se va comporta in viraje - sub-virator sau supra-virator? astept raspunsuri ce distantatoare imi recomandati?

  • #2
    Masina va avea un comportament usor sub-virator, depinde cu cat se mareste ecartamnetul.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      pai m-am gandit sa maresc ecartamentul exact cu 5 mm fata de cat e pe fatza...

      Comment


      • #4
        Nu se va simti in exploatarea masinii. 5mm este foarte putin.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          pai Andrey fiindca esti singurul care imi raspunde da-mi si mie nishte detalii tehnice
          de exemplu cum se comporta loganu normal acuma... deci stiu ca ia curbele bine dar se inclina cata si cum s-ar comporta cu distantatoare... s-ar mai inclina tot atata...
          stiu ca si suspensiile au un cuvant de spus in chestia asta dar distantatoarele ar afecta in bine performantele masini sau mai rau?

          Comment


          • #6
            se va inclina si mai mult de bot, insa va fi mai stabil de spate; ideal ar fi sa latesti ambele punti si sa patrezi fata ceva mai lata decat spatele.
            andrei, ma ajuti cu link spre celalat thread unde se dicuta acelasi lucru? se refera la inele distantoare, parca, dar nu-l mai gasesc...mersi
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google