Da Ulei Pe La Cureaua De Distributie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Intreaba-i poate iti fac astia revizia acum mai repede, dar tin sa cred ca nu vei rezolva nimic cu schimbul de ulei, fiindca doar sunt EMILIAN, si lor le place sa aibe service-ul plin

    Comment


    • #17
      Fac si revizia acum (9200km), dar uleiul il platesc pentru ca nu trebuie schimbat daca umbla la distributie, asta spun ei.
      S-au suparat pentru ca am dat mail la VC sa imi puna la dispozitie o masina sa ma duca la servici si inapoi pe perioada cat masina este in service, avand in vedere faptul ca service-ul lor este inafara orasului, la vreo 5 km.

      Comment


      • #18
        Mi-am luat copilasul de la spital. Cica problema a fost "Fulie arbore cu came" si au schimbat :
        - Prezon fixare;
        - Piulita fixare;
        - Curea accesorii;
        - Kit distributie;
        - Intinzator curea accesorii.

        Sa speram ca nu vor mai fi probleme.
        Am facut si revizia, dar mai multe pe thread-ul corespunzator.

        Comment


        • #19
          Si eu la fel mi-am luat amanta de la spital, imi pare rau ca nu ne-am intalnit Vali eu am fost la 16 fix la ei
          La mine au schimbat :
          -pinion pompa ulei
          -kit distributie
          -semering distributie

          @ 1910 km efectuati.

          Si eu sper sa fie totul ok, am curatat cat de cat zona motorului si o sa verific periodic stare lui.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Am observat acum vreo luna cadn m-am uitat pe la motor ceva.Pe capota cam deasupra lojei pentru ulei parca se cheama(ceva galben de care tragi si iese si e lunga) o improscare cu un lichid cam negricios-maroniu(era uscat nu stiu sigur daca e ulei) ca si cum ar fi muiat cineva o bidinea si a aruncat pe capota.Sa fie oare ulei ala?Ca m-am uitat pe acolo si nu se vede nimic altceva de unde ar putea sa sara.

            Comment


            • #21
              Meseriasu' daca ptr tine jumatate de masina inseamna de la stilpi in spate cind e vb de motor, inseamna ca nu stii unde e motorul la Logan (nu vad ce rost a avut interventia ta in cazul asta)............................

              Comment


              • #22
                @bad_wolf: Cand tu plecai eu atunci am venit, ai venit cu o dacie rosie?

                Comment


                • #23
                  @Vali,Bad Wolfaca s-a lucrat ca la manual stati linistiti nu veti mai avea probleme!
                  Daca s-a strecurat vre-o greseala.....(umana!) o sa iasa in evidenta in scurt timp, Timp in care veti beneficia de Garantie.
                  Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

                  Comment


                  • #24
                    Uleiul poate ajunge pe cureaua de distributie de la doua suruburi ale carora filet comunica cu circuitul de ungere ,sau poate fi simeringul de la distributie .

                    Comment


                    • #25
                      Eu stiu ca din cauza la pinionul acela romanesc care nu este la cota exacta ,sa stricat simeringul si de aceea curgea ulei. Daca se desface sa se inlocuiasca trebuie schimbat automat si distributia sau mai bine zis kitul de distributie. Multa munca aiurea pt. o greseala de proiectare , si timp pierdut din partea clientului si nervi si dezconsiderare fata de masinile autohtone.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Am si eu scurgeri de ulei in zona distributiei.logan dci.trebuie sa fac un drum de paste si nu as vrea sa intru in service,ci dupa. pot sa fac 1800 km si apoi?Ce ma sfatuiti?
                        Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                        Andreea Trifu

                        Comment


                        • #27
                          Sunt in garantie loganul meu cumparat pe 22.02.2008
                          Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                          Andreea Trifu

                          Comment


                          • #28
                            Dureaza o zi toata lucrarea, eu am mai facut vreo 1000 km dupa ce am descoperit problema, si in concluzie au schimbat si cureaua de accesorii, pentru ca ajunsese ulei pe ea.

                            Comment


                            • #29
                              Am inteles asta dar ma intreb daca nu se intampla nimic daca uleiul ajunge la drumul meu de 1800 km, pe cureaua de distributie.poate sari de la punct<
                              Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                              Andreea Trifu

                              Comment


                              • #30
                                Aici eu nu mai stiu, poate Meseriasu' te poate ajuta, el e in domeniu, sau altii care au mai multe cunostinte decat mine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google