Da Ulei Pe La Cureaua De Distributie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mergi linistit daca e vorba numa ca se pateaza nu are nimic,ai un semering crapat probabil,numa sa nu picure adica ceva cantitati mai mari sa se simta si pe joja nivelul scazut.

    Comment


    • Originally posted by jambon View Post
      Mergi linistit daca e vorba numa ca se pateaza nu are nimic,ai un semering crapat probabil,numa sa nu picure adica ceva cantitati mai mari sa se simta si pe joja nivelul scazut.
      Nici vorba sa picure/ sa se simta pe joja. Se simte si se vede un pic umed

      Originally posted by jambon View Post
      Mergi linistit daca e vorba numa ca se pateaza nu are nimic,ai un semering crapat probabil,numa sa nu picure adica ceva cantitati mai mari sa se simta si pe joja nivelul scazut.
      Nici vorba sa picure/ sa se simta pe joja. Se vede un pic umed
      Last edited by cyrusmddd; 4 September 2012, 21:51. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Stai linistit mergi fara probleme,mie imi pateaza de cand am luat masina noua si acum are 250 de mii

        Comment


        • Si mie mi-a scapat ulei in zona curelei de distributie. A patat nu foarte tare cureaua, dar s-a strans praful si s-a format o mizerie alunecoasa. Am schimbat-o de 4 ani si dupa ce a dat-o jos semeringul era curat. Acolo in zona sunt cateva suruburi pe care mecanicul le-a desfacut si apoi etansat cu pasta speciala. N-a mai lacrimat nimic de atunci.

          Comment


          • eu am schimbat distributia si la urma mi am adus aminte de semeringuri , la 2 zile, o sa verific daca da ceva pe acolo sa vad cum desfac capacele ,dar daca era ceva ami zicea la cervice ,apropo uni de pe aici zic ca cureaua made uk,nu e buna ,la mine a tinut 3 ani si jumatate apoi am schimbato eu ca asa am vrut,acum tot uk am pus nu vad de ce nu i buna.si la munk pe mcv tot uk am si a tinuto patronu 4 ani si na avut nimik .
            Last edited by electrica2000; 4 September 2012, 23:27.

            Comment


            • Dute frate cum sa nu mearga made in uk,veziti de treaba ca lumea vb numa prostii,crec 5%din toti folosesc de fabrica.

              Comment


              • pe ia asa scrie gates made uk nu despre asta e vorba ,scrie cu galben ,am antrebat si la cervice-ul la care am pus o si ei tot asa ceva avea ,distributia am cumparato eu ,rola koyo , cum sa nu fie bune .
                am schimbat motorasul pas cu pas marca jaeger ,am crezut ca e dus dar nu a fost ,si asta e mai bun ca vdo si e la juma de pret ,trebui neaparat original de fabrica ,si eu sant pentru piese originale cei mai bun pentru masina ,ca doar eu merg cu ia nu .

                Comment


                • Eu zic ca original ar fi necesar si cel mai bine kitul de distributie ca nu e de joaca,in rest e alegerea ta, dar nu inseamna ca daca vrei ceva calitate maxima nu ar merge)

                  Comment


                  • nu e locul potrivit dar asta e ,cine a schimbat pana acum rulmenti la alternator ,scartaie ca dracu ,cat va costat cu totul.

                    Comment


                    • Salut !
                      In atentia celor care constata ca da ulei pe la semering ! SCHIMBATI CHITUL DE DISTRIBUTIE, SEMERIGUL SI ACEL NENOROCIT DE PINION CE ANTRENEAZA POMPA DE ULEI .
                      Am patit acest lucru sapt. trecuta = schimat chit de distributie si semering ! DAR DE DOUA ZILE AM ALTERNATORUL FLEASCA DE ULEI ............ Am intrebat mecanicu si ...... surpriza ... trebuia schimat si ACEL NENOROCIT DE PINION !!!!!! Acum trebuie sa reiau operatiunea de schimb <curea de distributie, semering si PINIONUL !> intr-o saptamna si jumatate = 2 distributii = ALTI BANI = alti Draci ...
                      AVIZ CELOR CE LE DA ULEI PE LA CUREA . (1.4 MPI - 2006)

                      ELECTRICA2000 = Ia-m uns eu de ia gasit DRACII - (Am facut o gluma !)
                      Last edited by ady0807; 14 September 2012, 08:59. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Si uite asa a facut mecanicul un ban frumos pentru ca tu nu ai citit thread-ul de la inceput.Asa au facut toti cei care au avut scurgeri de ulei ,au schimbat si pinionul nu doar semeringul. Sunt unii care au fost in service de 3-4 ori pentru aceasta problema pentru ca mecanicii se incapatanau sa shimbe doar semeringul. Foarte multi au facut aceasta operatiune in garantie.

                        Comment


                        • De putin timp am observat si eu la masina mea ceva ulei in zona bujii nr. 1(in poza de mai jos) si nu stiu ce sa fac,s-o mai las,sa merg in service,sa ma alarmez?Mentionez ca am in jur de 30.000 km.Daca chiar da ulei chiar asa repede sa se intample,pai cand o avea 100.000 km ce-o sa faca o sa crape?
                          Attached Files

                          Comment


                          • e ok stai linistit si mergi in continuare fara griji

                            Comment


                            • Originally posted by juann View Post
                              De putin timp am observat si eu la masina mea ceva ulei in zona bujii nr. 1(in poza de mai jos) si nu stiu ce sa fac,s-o mai las,sa merg in service,sa ma alarmez?Mentionez ca am in jur de 30.000 km.Daca chiar da ulei chiar asa repede sa se intample,pai cand o avea 100.000 km ce-o sa faca o sa crape?
                              E oleaca transpirat, nu e ceva de speriat, e doar la capacul culbutori.
                              La fratele meu i-a transpirat (pe la tot capac) inca de noua dupa nici 3000 km.

                              Rezolvarea a fost in service si strans cu simt de raspundere capacul si n-am mai scapat ulei pana a vandut-o.

                              Strans in sensul ca max 1/3-1/4 spire cat am putut eu vedea.
                              Suficient cat sa nu mai transpire.

                              PS: a mea tuc-o tata nu scapa ulei pe niciunde.

                              Pardon, transpira putin pe la baia de ulei in spate pt ca idiotii mi-au rupt un surub exact pe colt.

                              Comment


                              • Stie cineva cat costa schimbatul distributiei +pinion si semering la un ambiance 1,4 din 2006 cu piese de origine si manopera lor an Resita la un servis autorizat ?.Va multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google