Problema Cu O Bujie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Seba View Post
    nu-i cam scumpa la 300 ron doar chiulasa, cand un motor intreg e cam 1000ron?
    Unde e motoru ala intreg (in toate mintile) la cam 1000 lei, sa ma duc acum sa-l iau.

    Comment


    • #17
      Originally posted by einstein1984 View Post
      De helicoil nu a auzit nimeni de uziteaza metode din astea?
      ia reciteste tu un pic postul 2
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #18
        Octavian___32 nu confunda ron-i cu euro-ii

        Comment


        • #19
          pai ala e pretul 11-12 mil la un motor 1.6 , iar 300-400 eur la un 16v . Cu 500-600 eur iti iei motor de RS si stii o treaba .
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #20
            Bai fratilor, aratati-mi unde este un motor 1.6 mpi cu 1100-1200 lei si eu ma duc acum (chit a am facut un dus) si il cumpar.
            Desigur, nu motor de taxi cu 400000 km la bord.

            Originally posted by nikuniku View Post
            Octavian___32 nu confunda ron-i cu euro-ii
            Din cunostintele ele, un mpi 1.4 nou este ~1500 Euro. (era expus la Resita in magazin)
            Last edited by Octavian; 25 February 2012, 21:13. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #21
              Seba--nu confunda ron-i cu euro-ii
              am gresit usheru scuze

              Comment


              • #22
                faceti voi confuzie . Vedeti razvanamza cu cat a cumparat tot motorul de 1.6,plus ca e plin internetul de anunturi.Repet , cine e dobitoc sa dea 1000 eur pe un motor de logan 1.6 sau 1.6 16v sh , cand la 1300 lire era motor de megane rs ? Sau un motor de clio rs se da la 500-600 lire fara transport.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #23
                  pe 4 tuning bazar erau pana nu de mult niste motoare 1.6. unele cu "doar 50 mii km" care probabil aveau 500 mii km, vandute de firme de dezmembrari, dar erau si cu km putini, cu acte de provenienta, vandute chiar de proprietari care-si dezmembrau masinile din cauza unor accidente, pe la 1500 ron.

                  trebuie luat netul la puricat. oricum, nu ploua cu motoare. e greu de dat de unul chiar bun si la bani putini. mai usor cred ca se poate lua unul din afara de clio rs, cum zicea cristi. problema ar fi omologarea... pt cine-si bate capul si cu asa ceva.
                  internal combustionizer

                  Comment


                  • #24
                    eu am vandut vara trecuta un motor 1.4 fara accesorii la 1000 de euro
                    Vand piesa auto logan originale si aftermarket

                    Comment


                    • #25
                      nou ???
                      daca nu e nou , inseamna ca voi nu mai stiti valoarea banilor

                      Originally posted by zeegermans View Post
                      pe 4 tuning bazar erau pana nu de mult niste motoare 1.6. unele cu "doar 50 mii km" care probabil aveau 500 mii km,
                      ce vi se pare asa tragic cand omul scrie 50 mii km ? eu am 115 mii in 7 ani de zile.
                      Daca oamenii au dat dauna la masina , motorul poate avea si 10 mii km si 1000 de km ,de ce neaparat o masina de 500 mii km trebuie sa fie dauna totala si dezmembrata?
                      Last edited by Cristi_Xp; 26 February 2012, 19:34. Reason: Automerged Doublepost
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #26
                        Mai baieti, reveniti-va. Cristi are dreptate, un motor 1.4/1.6 8V e 250-300 euro si ma refer la motor bun, complet, nu cu 400 000 km la bord. Unde ? Peste tot .
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • #27
                          Nu trebuia in topicul asta sa se discute despre problema pe care o are omul cu bujia respectiva?.....Vad ca ati dat-o pe discutii despre pretul motoarelor.

                          Comment


                          • #28
                            Am luat azi chiulasa de la facut (am facut o reductie) maine o montez la loc.

                            Comment


                            • #29
                              scaunul supapelor se facea foarte usor..putina pasta abraziva,niste smilgher(p80) pt a razui particulele de pe el,o bormasina un furtun care sa intre pe tija supapelor si restul vine de la sine..

                              Cel putin eu unu asa am facut cand mi'am schimbat supapele..
                              Last edited by faraonw; 26 February 2012, 22:47.
                              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Al3x View Post
                                Am luat azi chiulasa de la facut (am facut o reductie) maine o montez la loc.
                                Ai luat cea mai inteleapta hotarire; poate nu uiti sa ne spui daca totul a fost in ordine, eventual un buget per/total lucrare.
                                Multumim.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google