Nu Merg Stopurile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    gata am rezolvat! am fixat tija aia manual dupa cum am crezut eu ca e mai bine si acum e o idee mai bine..se apind stopurile mai devreme decat inainte, nu mai e nevoie sa calc frana la maxim sa se aprinda. ms de ajutor tuturor.

    Comment


    • #17
      Regleaza, sa se aprinda mai devreme; daca e numai o idee mai bine, nu-i suficient.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #18
        am si eu o problema cu contactoru de la stop pe frana nu mai merge de unde pot sa cumpar si eu unu bun ca am luat de la magazin si a mers doar o lunace sa fac dati-mi si mie o ideie

        Comment


        • #19
          Si eu m-am lovit de aceasta problema ca nu merg stopurile pe frana(toate trei)am dat contactorul jos si am observat ca merge foarte greu(din cauza gerului cred)calcam pedala dar el era blocat,l-am curatat cu WD si vad ca acum functioneaza foarte bine,incercati si varianta curatatului inainte de a cumpara altul.

          Comment


          • #20
            Salut,
            Am o problema cu stopurile frana,verificat sigurante,inlocuit contact frana,verificat contact frana la liber,am exlus deci eventuala problema a pozitionarii pedalei,desi nu s-a intervenit acolo vreodata,tot nu am stop pe frana Ce naiba sa-i mai fac? Becurile sunt bune toate.
            L.E este vorba de logan 1 2006 dci
            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

            Comment


            • #21
              Intrebare de "prost gust" : esti sigur ca ai masa la triple?
              Celelalte becuri sunt corect functionale (se aprinde exact ce comanda se expediaza)?
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • #22
                Da,celelalte becuri functioneaza corect,chiar si pozitia spate merge.Doar frana nu vrea,e nasol sa aprinzi mereu ceata cand pui frana.
                Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                Comment


                • #23
                  verifica manunchiul de fire de sub bancheta spate...daca ai scot bancheta in acesti ani,acolo e posibil sa ai probleme...cel putin in cazul meu acolo era.....intaritura metalica de la bancheta pe cabluri........
                  Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                  Comment


                  • #24
                    Dupa ce am incercat sa desfac noul contact de frana marca asam se pare ca functioneaza,doar ca stau tot timpul aprinse,pedala nu ajunge sa apese pe tija contactului.Am sa caut un contact original.
                    Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google