Infundatura In Zona Pragului Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Infundatura In Zona Pragului Fata

    Rog cine are o parere, zona pragului fata dreapta imediat in spatele rotii dar sub masina nu are legatura cu pragul propriu zis am capatat o infundatura de la o bucata de pietroi ascunsa sub iarba pe care am prins-o sub scut si s-a oprit chiar in zona cu respectiva.Acolo erau doua doape de plastic rotunde mari si unul mai mic iar unul din cele doua doape a fost smuls si a ramas ditamai gaura plus infundatura.Nu stiu daca am explicat eu bine dar stie cineva unde gasesc dop asemanator cu acela si daca se poate indrepta zona respectiva?Dupa zona aceea mai in interior trece circuitul de alimentare.
    "light up the darkness" Bob Marley

  • #2
    poti pune o poza cu zona afectata?
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • #3
      diseara cand ajung acasa ii fac o poza
      "light up the darkness" Bob Marley

      Comment


      • #4
        Am gasit o poza pe net cu un nefericit rasturnat.Zona problema este cea incercuita doar problema este pe dreapta,aici nu am putut incercui deoarece nu se vede.
        Attached Files
        "light up the darkness" Bob Marley

        Comment


        • #5
          Nimeni nu are habar de unde l-as putea procura?

          Ma gandesc ca o sa intre apa si o sa rugineasca plus ca trebuie sa vad daca pot indrepta infundatura respectiva.
          Last edited by john Q; 30 July 2012, 12:47. Reason: Automerged Doublepost
          "light up the darkness" Bob Marley

          Comment


          • #6
            Dopurile le gasesti la orice concesionar Dacia, dar de indreptat un tinichigiu stie, mai ales ca ar fi nevoie de ciocan de tras, aplicare antifonare din nou etc.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #7
              Mai bine ii bagi vaselina si ii pui un dop.
              Mersul la tinichigiu te va costa destul + vopsit si riscul ca sa rugineasca este mult mai mare daca pune aparatul electric de tras.

              Parerea mea este sa o lasi asa.

              Eu m-am conformat dupa ce am bibilit 2 masini de noi si le-a luat rugina de la atata grija, si culmea este ca au ruginit pe plafon si pe la usi.

              Trebuie sa gandesti ca mai sunt masini atinse pe dedesupt ca asta este Romania, si merg si in ziua de azi fara probleme.

              Nu te mai crampona intr-o infundatura de la o intaritura a caroseriei.

              Se poate intampla si la service sau la vulcanizare daca nu esti atent si iti baga Dorel cricul hifraulic pe lonjeron etc.
              real power..... diesel power by

              Comment


              • #8
                In zona aia nu faci nimic cu aparatul de tras.
                Acolo e intaritura transversala, e un element de rezistenta al caroseriei, e tabla groasa. Doar cu o presa hidraulica poti face ceva.
                Sustin ideea colegului @cosmindan: mai bine las-o asa. Eventual aplici un strat de insonorizant cauciucat daca e zgariat cel original pentru a preveni coroziunea.

                Comment


                • #9
                  e vreo 10 lei un dop d-ala la dealer , nu cred sa gasesti la alte magazine , eventual intri in tinichigerie si ceri ajutorul unui mecanic , sigur gaseste un dop pentru "o bere" . sustin ideea colegilor de a lasa infundatura asa , eventual sa tragi o pensula de teroson sau mastic
                  Pain brings out the truth in us all...
                  ...how much truth can you stand?

                  Comment


                  • #10
                    Revin cu noi informatii,infundatura respectiva am tras-o eu cu cheie inelara cu gat mai zdravana am bagat-o in gaura respectiva si am facut parghie de jur imprejur,deodata a facut poc pe o parte iar pe cealalta parte am indreptat-o prin mai multe incercari,am ramas surprins cat de usor se indoia tabla respectiva,de zici ca e tabla moarta.Acum ramane sa ii gasesc sau sa ii fac un dop, cumpar o pensula si teroson si ma apuc de acoperit zona unde este zgariat plus alta zona facuta de un Dorel la o vulcanizare cu cricul.
                    "light up the darkness" Bob Marley

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google