Problema Far

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Far

    Am o problema cu farul din dreapta, am vrut astazi sa schimb becul, si cand am tras de clema aia care tine becul, a cazut si bucata asta de metal (vezi poza) si acum nu mai reusesc sa o pun la loc nicicum, m-am chinuit mai bine de o ora, presupun ca dupa aceasta bucat de metal vine clema care tine becul in far... aveti idee cum vine pusa ?
    Attached Files
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

  • #2
    Daca mai ai rabdare pana maine, o sa pozez farurile mele din garaj, ca sa-ti dai seama cum ar trebui montata tablita respectiva.
    sigpic

    Comment


    • #3
      daca nu apare nimeni cu o idee pana atunci, o sa astept, ca nu am ce sa fac multumesc.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • #4
        Am revenit cu pozele promise. Sper sa te ajute
        Bafta!
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • #5
          Multumesc frumos, dupa-masa cand ajunge masina acasa o sa incerc. Multumesc inca odata
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • #6
            Cu multa placere!
            Sper sa rezolvi prooblema
            sigpic

            Comment


            • #7
              incearca cu o penseta mai "tzapana"
              sigpic

              Comment


              • #8
                mai bine dai farul jos decat sa te chinui cu el pe masina
                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                Comment


                • #9
                  cumva am reusit sa pun la loc chestia aia mica, nu mai sta ca la inceput, dar merge, nu tremura becul, se fixeaza bine, totul e ok. Multumesc inca odata alexgrasu pt poze, m-au ajutat enorm.

                  P.S am pus-o la loc cu farul pe masina, era prea mare deranjul sa mai dau bara jos.
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • #10
                    Ma bucur ca ai rezolvat problema si ca ti-am putut fi de ajutor
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      da asta e alta prostie la dacia. cred ca foarte multi au patito si eu am smuls clema care s-a dus undeva jos si n-am mai dat de ea. totusi sta bine becul si fara ea si nu tremura

                      Comment


                      • #12
                        Asta e prostia Renault, la Dacia 1310 schimbai becul cu ochii inchisi.
                        Bine totusi ca nu e ca la Megage.

                        Comment


                        • #13
                          @radu cornel , sa vezi la mine unde a sarit m-am chinuit o jumatate de ora sa o recuperez, a cazut intr-un loc inacesibil, am incercat cu magneti, cu detoate, dup-aia cumva am dat-o cu o sarma undeva in zona scutului, si de acolo pe jos sub masina o adevarata aventura.
                          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                          Comment


                          • #14
                            Si eu am patit-o cu saracia aia de clema, m-am chinuit mai bine de o ora s-o pun la loc cu un cleste cu falci lungi, dupa ce i-am mai indoit in afara dintii aia de prindere decupati, daca o mai patesc vreodata demontez farul, ca dureaza mai putin.
                            Am farul dreapta made in china, gulerul de etansare e probabil din cauciuc mai prost si s-a copt pe dulia becului. S-a ars becul si cand am incercat sa-l scot, gulerul de etansare era lipit de dulie si a iesit cu bec, cu agrafa si cu clema cu tot!
                            M-am dus de curand in targ la Vitan si mi-am luat gulere Valeo pentru ambele faruri si le-am schimbat, poate astea nu se mai coc pe bec.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google