[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu sunt aero.Nu stiu,sper sa nu am probleme cu ele asa repede..
    sigpic

    Comment


    • ...si la mine au inceput iar sa scartaie/dardaie pe parbriz(sunt stok).Oare daca le schimb gumele cu unele noi mai fac asa?

      Comment


      • Nu mai fac asa, sigur. Dar totusi, merita niste stergatoare aero.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • am avut lame ieftine de carefur, aero de 9.9 RON - petarde...dupa doua flegme de ploaie le-am dat jos si am pus originalele la loc.
          tare e ca au inceput sa stearga mai bine originalele dupa ce le-am pus a doua oara...ciudat...
          Last edited by skd_ozenel; 29 December 2008, 23:19. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Ar putea si Dacia sa rezolve problema asta si nu inteleg de ce pe modelele prestige nu vin echipate cu stergatoare aero de firma.

            Comment


            • skd_ozenel post #574 probabil ca le-ai rasucit a doua oara, sau le-ai inversat intre ele.
              sigpic

              Comment


              • deci.............
                am schimbat pana acum in 9000 de km trei seturi de stergatoare originale numai din cauza zgomotului.
                ce poate fi mai urat ca un zgomot de parca ai sterge geamuri de autobuz....

                si mi am luat niste stifturi de 200 de mii de la un magazin de piese auto.. astea nu fac zgomot... dar ala de pe stanga sterge decat jumate de geam...

                asta e un subiect care ma duce la disperare
                JIJI

                Comment


                • @Red_Alin:
                  Ce importanta are daca nu vine aero? Eu zic ca e mai important sa fie durabile si sa nu mai scartaie, adica sa-si faca treaba in mod onorabil.
                  Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                  Comment


                  • eu am un an cu ele au sters perfect dar acum vad ca incep sa faca fite si imi lasa cel din dreapta o mare dara pe mijloc nu o sterge nici sa-l bati cred ca iau si eu unele aero
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • cei care dati banii pe stergatoare aero...sunt de parere ca nu aveti ce face.nu stiu cum de la voi se nimeresc a fi asa de bune,cand la majoritatea sunt de tot rasul.sau poate nu stiti cum e ca un stergator sa stearga bine.aero sucks pe logan...orice firma
                      Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                      Comment


                      • Da theo asa e, si eu am zis mai sus ca is de toata prastia astea aero, si ca nu se merita investitia in ele numai pentru look sau mai stiu eu ce!
                        Deci si eu sunt pentru stergatoarele normale
                        sigpic

                        Comment


                        • Da are Tavi Alca aero,luate din Carrefour,cica au grafit pe ele si este forte multumit de cum sterg si nu scartaie deloc.

                          Comment


                          • Pai si cele normale de la Alca au grafit pe ele si nu scartaieeu cum am patit-o cu 2 perechi de stergatoare aero parca nu imi mai vine sa dau bani pe altele si sa iau tzeapa!
                            sigpic

                            Comment


                            • @theo_bv2002: Singurele stergatoare normale care sterg chiar bine, sunt Bosch si Valeo. Atat, restul sunt proaste. Si aero la fel, dar acolo sunt si multe exceptii care sterg bine, chiar si la alea ieftine, la 10-20 lei/bucata.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Alca aero, am si eu luate din Piatra Neamt la intalnirea regionala 12.10.2008.Sunt f multumit de cum sterg si astazi,nu scartie ,nu maraie .Sterg ca in prima zi .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google