[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Red_Alin View Post
    64 cu 54.Prietene nu sunt mari?Incap pe parbrizPune o poza ca sunt curios cum iti stau pe parbriz.
    Alea de 54 cm incap la limita si le recomand pentru ca acopera ce-a mai mare suprafata atunci cand sterg. Am eu si probabil mai au si altii insa alea de 64 de cm nu vad cum sa incapa amandoua
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Originally posted by 77sky View Post
      Daca il duc pana in ziua lui aniversara,,,e de bien! (in vara, 2 ani)
      Daca nu...trec la masuri de criza: nu mai sterg parbrizul decat atunci cand ploua abundent
      Cat despre scartait...nu merge unsa lama cu celebrul, vestitul WD 40?
      Daca dai cu WD 40 sigur nu vor mai scartai. Eu sper ca glumesti.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Era o gluma


        Evident ca glumesc, Vitriol!
        Sper sa nu il puna pe vreunul pacatele sa dea cu alifie pe lamela! Eu le sterg periodic, nu dau drumul la stergator decat daca e curat parbrizul, in alta situatie il spal de mizeria, nispiul, praful adunat sub "guma".
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • cred ca este o problema generala la logan scartaitul stergatoarelor

          Comment


          • Nu numai la Logan.La foarte multe masini sunt probleme cu stergatoarele .
            sigpic

            Comment


            • Mai zi si mie macar 2 marci de masini care au probleme cu stergatoarele.

              Comment


              • Hyundai (Getz, Accent), Matiz, unele Fiat...toate au unele probleme cu stergatoarele in special lasarea darelor pe parbriz dupa care daca le schimbi apar zgomote, mai ales daca iei stergatoare ieftine
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Opel,Renault...
                  sigpic

                  Comment


                  • eu tind sa cred ca problema scartaitului se datoreaza mai mult masinii.
                    eu si un prieten ne-am luat in aceeasi zi stergatoare noi (identice, la 10 ron bucata), el are peugeot partner iar eu logan . dupa 4 luni am facut o comparatie, ale mele scartaie de vreo o luna iar ale lui merg ca in prima zi .
                    Last edited by Pigoo; 26 January 2009, 13:30.
                    sigpic

                    Comment


                    • Pai da pentru ca Dacia/Renault ti-au pus stergatoare de slaba calitate. Mie nu mi-au scartait niciodata stergatoarele dar stergeau infect asa ca le-am schimbat pe niste "aero" care sterg perfect si n-au nici o greata ca stau pe Logan
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Si eu le-am schimbat.
                        Acum am aero luate din Selgros.
                        Le am mai bine de o luna si sterg perfect fara sa sacartaie.

                        Comment


                        • aero am luat si eu .

                          eu nu am facut nici-o referire la stergatoarele originale, cu toate ca le-am schimbat dupa 4 ani, pentru ca nu mai stergeau deloc iar cand le-am pus pe astea noi am zis ca este imposibil. iar dupa 3-4 luni am revenit la scartaitul cu care eram obisnuit, in schimb sterg ok.
                          mai cititi o data ce am scris mai sus

                          Originally posted by Pigoo View Post
                          eu tind sa cred ca problema scartaitului se datoreaza mai mult masinii.
                          eu si un prieten ne-am luat in aceeasi zi stergatoare noi (identice, la 10 ron bucata), el are peugeot partner iar eu logan . dupa 4 luni am facut o comparatie, ale mele scartaie de vreo o luna iar ale lui merg ca in prima zi .
                          Last edited by Pigoo; 26 January 2009, 14:02.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ok pai si in ce sens sa se datoreze masinii?...chit ca schimbi bratele stergatoarelor sau parbrizul
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • o mica intrebare: pentru stergatoarele tip aero trebuie schimbate si bratele sau doar lamele? au sistem de prindere standard?

                              Comment


                              • observatie ciudata
                                daca folosesti stergatoare mai mici decit cele originale veti avea o surpriza nu vor scirtii nu vor sarii
                                baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google