[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Kojak View Post
    Te cred...cunosc mentalitatea si atitudinea celor din service prea bine, din pacate.
    Mare parte dintre noi o cunosc, alţii se pare că sunt nerăbdători să se convingă singuri dacă este aşa.

    Comment


    • Cati dintre voi ati scris intr-un caiet de reclamatii si sugestii atunci cand nu v-au convenit serviciile primite? Sau ati facut o reclamatie oficiala? Daca doar constatati si apoi veniti acasa si scrieti pe forum, nimic nu se va schimba niciunde, in nici un domeniu!

      Comment


      • Io am facut, dar la VC, nu pe caietele / condica lor de reclamatii. (chiar au asa ceva?)
        Interesant e ca de cateva ori chiar am avut sorti de izbanda si mi-au dat impresia ca-i intereseaza clientu' final.
        Ma refer la VC, nu la reprezentante, pe astia ultimii, niciodata.
        Dar...a trecut cam multa vreme de atunci.

        Comment


        • Amice, eu cand ma duc sa rezolv o problema in service, ma duc s-o rezolv si o rezolv, nu stau sa ma pun contra sistemului, cu mail-uri, cu reclamatii, cu tipete si urlete, pentru ca n-am timp si nici nervi de asa ceva.
          De cate ori am fost la garatie, adica de fo' doua ori (o data cu problema cu pierderi de ulei pe la distributie si inca o data cu termostatul), le-am expus problemele si ei ma trimiteau acasa ca sa mai tin masina sub observatie. Le-am dat 2-3 poze cu Grigorescu si s-a rezolvat imediat.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Cat am fost in garantie si am avut probleme le-am dat la .ue, n-au vazut niciun chior de la mine.
            M-am luptat cu ei prin VC, civilizat fara tiganii, urlete si cafteli.
            Le-am mai dat insa dupa ce-am iesit din garantie, dar doar alora carora le-a mers mana si mintea si au lucrat bine.
            Niciodata la aia care stau in fata, "la bar", chiar daca ei "fac cartile".
            Last edited by Kojak; 8 December 2014, 13:57.

            Comment


            • Pai si a meritat benzina consumata si timpul pierdut in service pentru alea 7 distributii schimbate?
              La fel voiau sa-mi faca si mie, adica sa-mi schimbe doar simeringurile, dar cu 30 de lei am scapat de cele 7 drumuri pe care le-ai facut tu.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • N-a meritat, bineinteles ca nu, d.p.d.v. al costurilor cu benzina, timpului pierdut si uneori nervilor...da' m-am ambitionat, n-am vrut sa dau spaga ptr. treaba asta.
                Macar am satisfactia (recunosc, prosteasca) ca a cheltuit Dacia cu masina mea cat cu 6 sau 7 alte masini in ce priveste problema scurgerilor in zona distributiei.
                Ce vrei, eram si io mai tanar si cu mai multa energie de risipit.
                Last edited by Kojak; 8 December 2014, 14:04.

                Comment


                • Dar ai timp de forum, care este acelasi lucru. Nu trebuie sa urle nimeni cu nimic, iar contra sistemului asta chiar trebuie sa te pui contra. Probleme cu service-uri am avut si eu, nu sunt la prima masina si de fiecare data mi-am rezolvat problema atunci cand am mers. Ba chiar am ramas in relatii de amicitie cu 2 mecanici de la diverse reprezentante.

                  Kojak, pai asa merge defapt treaba in afara. Atunci cand ceva nu este in regula si faci reclamatie pentru treaba respectiva se va si rezolva. Fie telefonic, fie scris(in ambele cazuri exista o inregistrare) deci sunt obligati sa investigheze treaba respectiva.

                  Simplu - atitudine, beneficiu!

                  O zi buna sa aveti si km fara evenimente!

                  Stergatoarele nu pot fi schimbate intre ele, deoarece dimensiunea nu corespunde si nici rotite datorita sistemului de prindere care nu permite acest lucru.

                  Culmea, dupa cat m-am jucat la ele si le-am pus la loc, in seara asta au mers brici. Sper sa ramana asa.
                  Last edited by wolfiqed; 8 December 2014, 23:32. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • dupa cateva luni de cand am inlocuit gioarsele valeo de fabrica cu "bos" ecohaoac nu stiu cum...treaba s-a schimbat radical! parca in sfarsit am avut stergatoare pe sareta
                    silentioase chiar si cand parbrizul e aproape uscat sau uscat...frig...cald...etc...impecabile!
                    hua valeo!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Promotie la stergatoarle Alca, la Carfur Berceni!
                      Pret fara reducere (la toata gama de dimensiuni, 48-60cm): 8.99lei
                      Reducere 25% = 6.74lei / buc. stergator.
                      Fiind un best buy,(nici de la cioroii dupa intersectii nu iei stergatoare la banii astia ) mi-am luat si eu un set de 2.
                      Alea existente, (tot Alca) inca sterg bine.
                      Din ce am vazut, stocurile erau noi, ambalajele aratau bine si aveau destule din toate marimile.
                      De fapt, din cate am inteles, 25% reducere (doar azi) e la tot raionul auto, inclusiv la caucioace.
                      Last edited by Kojak; 26 February 2015, 17:00.

                      Comment


                      • bine ca ne spui seara, dupa ce a mai baut omul un pahar.
                        la carrefour militari nu mai aveau acum o saptamana decat 38-50, si am mai gasit 2 56. mi-am luat 56 si 50. sa fi adus altele ? parea ca lichideaza stocul. au adus unele pe care scria carrefour si costau cat valeo.
                        poate o sa-mi iau din dedeman alca aero. le-a incercat cineva ? le au la 22 de lei, indiferent de dimensiuni. imi iau doua de 70, ca romanu'.
                        eu imi luat doua seturi in locul tau, ca nu se stricau in casa.

                        Comment


                        • Originally posted by B997NDL View Post
                          bine ca ne spui seara, dupa ce a mai baut omul un pahar.
                          Deja?

                          Unde e bre seara, ca e soarele pe cer cat luna de mare inca?
                          Am scris si io dupa ce am trecut pe acolo, intamplator am vazut.
                          Daca lucram la ei, erai primu' la saftea care aflai!

                          Comment


                          • dupa ora 10 dimineata e seara, ca pe vremea lui ceasca se deschideau deja carciumile. dar daca au bagat marfa ma duc maine sa iau un set din militari. sper sa fi bagat si acolo. cu motorina consumata pana in berceni iau valeo sau ala aero.

                            Comment


                            • E de luat cu sacosa


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Keep walking...

                              Comment


                              • nedeleao...mergi cu itb-u' si/sau metrou' pana-n berceni, sau iti cade rangu'?
                                ...sau, cu masina, pleci la 10 seara (inchide la 11 carfuru) de la tine dupa moinesti si in 15 min. maxim ejti pa raion in berceni
                                Last edited by Kojak; 26 February 2015, 17:59.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google