Probleme Si Erori Diagnoza Ddt2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Intrebarea era simpla usb sau db9 este mufa care se baga in laptop. Ca eu am impresia ca u confunzi com-ul fizic cu cel virtual ...

    tapatalk...
    Mai este mult pana departe ...sigpic

    Comment


    • #62
      Mufa la interfata e usb. Zi mi babeste putin . o sa ti trm un preent scren cu baza de date sa vezi putin si u

      Comment


      • #63
        Deci eram sigur ca vb de lucriri paralele. Ceea ce am spus eu se aplica la interfata pe com, mufa db9. La kkl-ul pe usb eu nu am intalnit prb de care spui tu. Spune-i vanzatorului sa ti-l schimbe poate o fi ceva neregula cu el

        tapatalk...
        Mai este mult pana departe ...sigpic

        Comment


        • #64
          Zi babeste cel mai bn

          Asta spun xiesel vede be nzina nu k inactive ceva de genul imi da
          Last edited by goguspan; 20 May 2015, 23:14. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #65
            Da . Eu cu asta m-am intalnit la interfetele pe com. La cele pe usb nu am mai imtalnit. Verifica ce a aratat colegul mai sus, poate e cum zice el! Bafta!

            tapatalk...
            Mai este mult pana departe ...sigpic

            Comment


            • #66
              torquemada uite cum imi apre mie
              Attached Files

              Comment


              • #67
                Originally posted by goguspan View Post
                pe com, serial

                asta zic uch ul il vede, am modificat plafoniera sa vad daca merge e k, eu am 1.4 full cea cu abs etc. dar la injectie nu stiu care ecu ? am unul ce apare cu albastru da nu merge

                usb serial com 2 asta mi scrie in device manager
                Aici spuneai ca este pe com serial,acum vorbesti de una pe usb,noi ce sa intelegem? Pune o poza cu interfata(eventual desfacuta sa vedem ce contine) ca ne bagi de tot in ceata.O interfata pe com serial nu ar trebui sa o vezi device manager...
                Last edited by nebundemult; 21 May 2015, 00:24.

                Comment


                • #68
                  E clar cablul USB la OBD nu e original, e clona arată la fel ca VAG-COM KKL 409.1 OBD2 USB Cable dar nu e.




                  dacă avea cip FTDI ledul roșu de pe carcasă se aprinde când e conectată la mașină(+12v)

                  dacă e WCH ledul roșu de pe carcasă se aprinde când e conectată la PC(+5v)

                  drivere WCH
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #69
                    Probabil componentele au o calitate mai slaba . Din cate am retinut din ce scria colegul goguspan, vanzatorul l-a pus sa umble la bufere, deci....clar stia ca e ceva problema. Poate reuseste cu driverele WCH.
                    Mai este mult pana departe ...sigpic

                    Comment


                    • #70
                      ledul se aprinde cand o leg la pc, dar asta ma mira vede uch ul , omul mi a zis ca trebuie sa mearga fara probleme ca asta i primul caz cand aude ca nu merge, ce sa mai zic..... asta i interfata
                      Attached Files

                      Comment


                      • #71
                        nu, TEK, u mi ai spus de buffere, el mi a spus sa mut porturile daca nu merge, de la port 1 la port 4 si sa incerc

                        Comment


                        • #72
                          Pune driverele WCH indicate de colegul t0rquemada si vezi ce zice. Problema asta am avut-o si eu dar pe portul serial ( COM 1) . Pe usb nu am intanit-o pana acum.
                          Mai este mult pana departe ...sigpic

                          Comment


                          • #73
                            si celelalte instalate le dau dezinstalare, nu ? corect asa ar trebui

                            Comment


                            • #74
                              da intai alea date jos, restart la calculator dupa care instalate astea
                              Mai este mult pana departe ...sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Am refacut tot la all vede uch atat. La injectie k line inactive

                                Ce sa i mai fac? Undeva am vazut ca trebuie ceva emulator? Sau ...

                                Da ai dreptate ledul se aprinde cand o leg la pc
                                Last edited by goguspan; 21 May 2015, 21:11. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google