Scartait Pe Partea Dreapta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by blanarucristi View Post
    http://www.piesenet.ro/Sistem-De-Fra...rana-Logan-ATE
    Asa ceva e ok ? Cunosc si site-ul si sunt de treaba, deci de aici as cumpara.
    Recomand atât plăcuţele cât şi site-ul (ultimele consumabile tot de aici le-am cumpărat şi eu).

    Comment


    • #17
      Ok. Voi lua acele ATE. Si ca sa nu mai deschid alt thread, am si eu binecunoscuta problema cu liniutele la racirea motorului. Ba 2, ba 4, ba 2. Am schimbat odata termostatul cu unul luat din Vitan, si senzorul de temperatura. Vara insa, pe caldurile care au fost, nu mai face, ceea ce ma face sa cred totusi ca tot termostatul este de vina. Ma gandesc ca daca era de la altceva, facea si vara, si daca tot sunt la capitolul cumparaturi, zic sa iau si un termostat daca si voi credeti ca acesta ar fi de vina. Ce termostat ati recomanda ?
      Logan Ambition 1.6 8V

      Comment


      • #18
        Vezi si tu pe aici.


        Marfa din Vitan pui, atat te si tine.
        Cauta un Wahler.

        Comment


        • #19
          Placutele de frana nu fac contact cu ceva in miscare in mers. Chiar daca sunt tocite nu vad de ce ar scartai masina in mers, in afara actiunii de franare. Sunt sigur ca vei schimba placutele iar scartaitul nu va dispare. Incearca pe rand prin eliminare.... Pivotii scartaie cand sunt in faza terminala. La vechiul Logan de 1.4 asa s-au manifestat. Si masina era din 2007.
          Last edited by Archangel80; 31 May 2014, 11:44.

          Comment


          • #20
            La fel de bine scârţâitul poate proveni de la lipsa ungerii în culisele de la etrier sau probleme de coroziune pe zona de culisare a plăcuţelor pe etrier.

            Comment


            • #21
              aceesai problema o am si eu pe partea dreapta im-i face ceva nasol ca si cum ar trozni o tabla cand plec dupa loc si la viteze mai mici, si cand dau sa plec dupa loc si pun frana a ma intalnit cineva problema asta am fost si la servie cu masina totul e ok, a trebuit sa schimb bieletele anti ruliu si supartul antibalans si la fel nici o schimbare,a verificato pa peste tot baietii de la servis.

              Comment


              • #22
                Inca un asasin al limbii romane, nu am inteles nimic din ce ai scris.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Sal am si eu o problema cu masina cand debraiez incet si pun frana im-i trozneste ceva ca si cum ar fi o tabla pe partea dreapta baietii de la srevis au spus ca e suportul anti basans ,l-am schimbat dar degeaba a mai intalnit careva problema asta?Am vreificat masina pa peste tot pa elivator nu are nimic sa fie cumva din placutele de la frana ???? ''''' SE INTELEGE ACUM '''''

                  Comment


                  • #24
                    Nu cred sa fie de la placutele de frana, alea nu au cum sa trozneasca. Cel mai bine cauti alt service, unul cu un mecanic mai priceput. Eventual poti sa faci o tura cu mecanicul in masina sa vada si el despre ce este vorba, mai exact. Bafta!

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by manujupanu View Post
                      Sal am si eu o problema cu masina cand debraiez incet si pun frana im-i trozneste ceva ca si cum ar fi o tabla pe partea dreapta baietii de la srevis au spus ca e suportul anti basans ,l-am schimbat dar degeaba a mai intalnit careva problema asta?Am vreificat masina pa peste tot pa elivator nu are nimic sa fie cumva din placutele de la frana ???? ''''' SE INTELEGE ACUM '''''
                      Mergi la o statie ITP care sa aiba platane, sa-ti verifice articulatiile in miscare, nu tragand cu mana si cu ranga de ele. Cu 30 de lei ori afli cauza ori elimini niste variante, nu trebuie sa schimbi juma' de masina.

                      Comment


                      • #26
                        Corect, asta cu trasu' cu mana e un mare kkt.
                        Unu' e mai firav, trage mai anemic de roti etc si i se pare ca e totu' ok, pe cand altu' mai tapanos, trage mai vartos si ii da cu virgula, ii ies jocuri.

                        Comment


                        • #27
                          Am facut comanda la Autokarma pentru set placute ATE si pentru un termostat WAHLER. Sper ca sunt seriosi acestia si ca nu aduc facaturi, mai ales ca e vorba de placute frana.
                          Vom vedea daca va rezolva problema noile placute. Weekendul care vine merg la un amic care e mecanic si imi va schimba placutele, si o sa se uite si la restul pieselor daca scartaitul, daca nu e de la placute.
                          Logan Ambition 1.6 8V

                          Comment


                          • #28
                            Azi am luat piesele, dar nu prea mi-au placut cei de la Autokarma. Cutia termostatului era desigilata, si nici termostatul nu pare nou, dar l-am luat pana la urma. Cutia cu placutele era sigilata intr-adevar, dar nu stiu, parca nu mi-au placut. Piesele de pe "piesenet.ro" au fost toate sigilate. In fine, sper sa fie totul ok.
                            Logan Ambition 1.6 8V

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by blanarucristi View Post
                              Azi am luat piesele, dar nu prea mi-au placut cei de la Autokarma.
                              A fost atât de mare diferenţa de preţ faţă de "piesenet.ro" încât să le cumperi de aici?

                              Comment


                              • #30
                                Am luat si eu discuri si placute Ate de la autokarma si totul este in regula...
                                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google