Martor Luminos Ceata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Martor Luminos Ceata

    Salut.Astazi cand am ajuns acasa inainte sa opresc motorul,ramasesem cu piciorul pe frana si am observat ca in bord palpaia slab martorul luminos ceata spate.Cand am luat piciorul de pe pedala de frana s-a stins.Cum apas pe frana incepe din nou sa palpaie slab.Mentionez ca farurile nu erau aprinse.Le-am aprins sa vad daca vreun bec din spate e ars dar toate sunt ok.Ce ar putea fi?
    merci anticipat.
    Logan ABS PLUS 1.4 MPI

  • #2
    ai o masa slaba la stopul stanga... verifica contactele.

    Comment


    • #3
      Ok. Voi verifica maine si postez daca s-a rezolvat. Merci pentru sfat!
      Dar ce sa caut? Sa vad daca vreun bec nu face contact bine in soclu?
      Last edited by 77sky; 27 November 2014, 08:52.
      Logan ABS PLUS 1.4 MPI

      Comment


      • #4
        desfaci stopul si in mufa de pe soclu in care intra cablajul verific pinii(ii cureti si ii indrepti) de la firul negru... oricum e de preferat sa ii verifici pe toti. e problema comuna. daca nu tragi un fir de pe placa cu becuri(de la tablita care e masa la toate becurile) pe care il legi la firul negru de pe cablaj si ai rezolvat problema.

        Comment


        • #5
          Acest thread se poate inchide....Continuarea si rezolvarea o gasesti ...AICI...

          Comment


          • #6
            Originally posted by sorin1983 View Post
            desfaci stopul si in mufa de pe soclu in care intra cablajul verific pinii(ii cureti si ii indrepti) de la firul negru... oricum e de preferat sa ii verifici pe toti. e problema comuna. daca nu tragi un fir de pe placa cu becuri(de la tablita care e masa la toate becurile) pe care il legi la firul negru de pe cablaj si ai rezolvat problema.
            Ok .merci pentru indicatii.
            Logan ABS PLUS 1.4 MPI

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google