Probleme Injectoare - dCi !

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu sunt convins 100% ca injectoarele sunt duse ,. noroc ca sunt supape de schimb. pina 1000 lei se rezolva toate 4 .
    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

    Comment


    • pai au fost reparate injectoarele...dar n-a fost 1000 lei
      a fost chiar 2700 lei cu tot cu schimbarea filtrului de motorina si montarea unui sistem aditional de alimentare pentru a putea da jos rezervorul si a-l curata
      http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

      Comment


      • acum costa maxim 1100 lei cu filtru cu tot.dar poate si mai putin undeva 900 lei.
        Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

        Comment


        • Originally posted by Silviu_MM View Post
          pai au fost reparate injectoarele...dar n-a fost 1000 lei
          a fost chiar 2700 lei cu tot cu schimbarea filtrului de motorina si montarea unui sistem aditional de alimentare pentru a putea da jos rezervorul si a-l curata
          Ce fel de sistem aditional de alimentare ?

          Comment


          • dintr-un bidon, canistra ceva.

            Comment


            • exact.mi-au pus un bidon cu motorina in spate si au tras 2 furtune in elacela a fost rezervorul meu pentru cateva zile
              http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

              Comment


              • Diagnoza Auto Si Reparatii Injectoare Common Rail Cu Supape De Retur Originale Delphi Pentru Logan Si Clio 1.5 dci.

                Comment


                • salut sunt din bucuresti .a schimbat cineva injectoarele???vreau si sa le schimb si caut si eu un pret mai bun..astept un raspuns.mf

                  Comment


                  • Originally posted by naenauk View Post
                    salut sunt din bucuresti .a schimbat cineva injectoarele???vreau si sa le schimb si caut si eu un pret mai bun..astept un raspuns.mf
                    Salut, poti suna la 0744.17.16.21, Nicu Paraschiv. Preturi avantajoase.

                    Comment


                    • Salut sunt nou pe forum si am si eu o intrebare.Am un mcv fabricat din 2007 cumparat de la bijnitari pe motorina si mi sa aprins marorul de bujie incadesceta la bord. Am verificat bujiile si sunt bune. La relantiu mai da unele itreruperi dar in rest motorul merge bine si are viata in el

                      Comment


                      • pai ar trebui pusa pe tester si luate niste probe de motorina din filtru si din rezervor sa vezi cam ce-i in instalatie
                        Pain brings out the truth in us all...
                        ...how much truth can you stand?

                        Comment


                        • Originally posted by Silviu_MM View Post
                          pai au fost reparate injectoarele...dar n-a fost 1000 lei
                          a fost chiar 2700 lei cu tot cu schimbarea filtrului de motorina si montarea unui sistem aditional de alimentare pentru a putea da jos rezervorul si a-l curata
                          "Scump doamna, scump!!! Dincolo era mai ieftin!!!" Aceeasi operatie facuta la un dealer Delphi acum un an de zile a costat 21oo lei incluzind aici reparatie injectoare, test injectoare+pompa de inalta presiune, filtru de motorina, canistra de 20 litri cu motorina plina pentru a ajunge acasa +manopera. Rezevorul a fost curatat la o reprezentanta Dacia pentru ca altfel nu beneficiam de garantie pe reparatia injectoarelor!!
                          Reparatia injectoarelor a fost facuta la 51000 de km iar de atunci masina are parcursi aproape 30000 de km!!

                          Comment


                          • eu am reparat 2 kangoo 1,5 dci cu totul filtru spalat tot 8 in jectoare 17 milioane
                            Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                            Comment


                            • eu mi-am schimbat singur injectoarele,dupa ce am gasitun set nou de injectoare originale delphi cu doar 1250 lei +50 lei pentru scriere coduri+ 90 lei filtru de motorina mahle microfilter,deci1390 lei!!!!

                              Comment


                              • Originally posted by mariandci View Post
                                eu mi-am schimbat singur injectoarele,dupa ce am gasitun set nou de injectoare originale delphi cu doar 1250 lei +50 lei pentru scriere coduri+ 90 lei filtru de motorina mahle microfilter,deci1390 lei!!!!
                                Nu stiu unde ai gasit tu injectoare noi, si toate patru la 1250 ron.Cand unul singur costa in jur de 1300 ron. Poate le'ai gasit reconditionate, adica schimbate supapele de retur din ele, atunci mai zic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google