Problema Ambreiaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Ambreiaj

    SAL!AM UN LOGAN 1,4 SI CAND APAS PE AMBREIAJ CA SA INTRU DIN TREAPTA 1 IN A 2 A SE AUDE UN ZGOMOT METLIC ,UN FEL DE TIUIT.STIE CINEVA DE CE?IN CELELALTE TREPTE NU SE AUDE NIMIC.

  • #2
    Ori nu apesi ambreiajul pana la capat, ori ambreiajul prinde prea jos.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      il apas la maxim si daca prinde jos de ce nu se aude si-n celelalte trepte?

      Comment


      • #4
        sigur nu te incurca mocheta? de exemplu si la dacia mea la fel in a2a uneori caraie daca nu calc complet ambreiaju in alte viteze doar il apas putin si nu caraie...

        sigpic

        Comment


        • #5
          Atunci inseamna ca sunt stricate pinioanele la treptele 1 si 2. Masina mai e in garantie?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Mai lume, omu' asta zice ceva de un tiuit nu de carait ambreiajul....

            Comment


            • #7
              Si dupa tine zgomot metalic cam ce inseamna? Si daca tot te bagi in seama, ai putea sa-i si raspunzi omului, nu numai sa ne critici pe noi.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                zgomotul se aude cand bagi in viteza?sau dupa ce ai bagat in viteza in timpul mersului...cati km ai cu masina?
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  Scuze Pentru Pauza.zgomotul Se Aude Atunci Cand Sunt In Treapta A1 A Si Apas Pe Ambreiaj.dispare Cand Intru In A 2 A.masina Are 6200 Km Si, Fiind In Garantie Osa Ma Duc La Un Service.am Crezut Ca E Un Zgomot ,,tehnologic",de Care Cred Ca Loganu E Plin.oricum,va Multumesc Pentru Atentie.

                  Comment


                  • #10
                    si pe mine ma enerveaza ambreajul, prinde prea sus si am intrebat in service si mi-au spus ca nu se poate regla.....si anul asta au fost plecati parinti mei in concediu cu el si prin covasna, nush exact unde dupa o urcare pe munte, a inceput sa miroase ambreajul.....si cand schimb din a2 in a1 nu tot timpul vrea sa intre, intra doar dupa ce scade viteza.....si nu facea asa

                    Comment


                    • #11
                      Cum sa nu se poata regla ambreiajul? Aia te-au mintit ca sa il lasi asa sa se strice repede si sa-l schimbi la ei.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        S-ar putea sa fie o problema cu levierul schimbatorului si scutul termic. Mie imi facea asa masina pana sa ajung in service sa regleze scutul termic cand bagam a 3a. Nu cred ca e si la tine faza asta, but just in case.
                        People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...

                        Comment


                        • #13
                          Si mie imi pacane ambreiajul la 1 si 2

                          Comment


                          • #14
                            culmea mie nu imi pacane imi mers dar dupa un anumit timp ce folosesc masina pe loc .. se aude un pacanit in ambreiaj ... cand apas ambreiajul nu se aude .. am fost cu ea in service ... cika defect din fabricatie ... amreiajul meu tot asa tzine sus ... si tot asa aceeasi chestie ca nu il poate regla ...
                            Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                            Comment


                            • #15
                              ''Tiuitu'' ala cred ca il au mai toate Loganurile, numai ca noi nu-l luam in seama, la tr 1. Are asa un mic mic mic zgomot de zici ca e cutie de autobuz...
                              Nu e un motiv de ingrijorare, treaba e ca multi dintre noi suferim de paranoia uneori, auzim fel si fel de zgomote suspecte (nu vreau sa jignesc pe nimeni, ma intelegeti voi ce spun, aici ma includ si pe mine)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google