Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    va rog ma puteti ajuta si pe mine cu o informatie legat de aparatorile pentru aripi.mai exact cum arata cat costa si unde pot sa gasesc clipsurile pentru prinderea aparatorilor aripa pe fata. daca are cineva si o poza mai bine.

    Comment


    • #77
      Originally posted by alindrgn View Post
      uite poze aici si aici
      acolo gasesti poze.
      sigpic

      Comment


      • #78
        nu ai inteles ce am intrebat. eu vb despre maselutele alea de plastic sau nush cum se cheama nu de protectii aripi, adica de cele care ajuta la priderea lor, pentru ca cel de la care am luat protectiile nu avea nimic pentru pinderea lor pe fata decat banda dublu adeziva care deja e pe partea lor inferioara. deci doar pentru partea din fata pentru ca pe spate nu am probleme sper ca m-am facut inteles!
        Last edited by raducu26; 6 March 2009, 15:30.

        Comment


        • #79
          Maselute............
          sigpic

          Comment


          • #80
            super tare ... Aripile mele de pe spateerau lovite de piatra si prinsesera rugina . Am dus la Caremil si au revopsit si pus protectiile alea inguste . Foarte frumos cad si ma gandesc ca nu mai rugineste locul la fel de repede dupa lovituri .Sunt foarte multumit .
            Apropo totul gratuit .

            super tare ... Aripile mele de pe spateerau lovite de piatra si prinsesera rugina . Am dus la Caremil si au revopsit si pus protectiile alea inguste . Foarte frumos cad si ma gandesc ca nu mai rugineste locul la fel de repede dupa lovituri .Sunt foarte multumit .
            Apropo totul gratuit .
            Last edited by irinel; 6 March 2009, 20:55. Reason: Automerged Doublepost
            1.2 TSI

            Comment


            • #81
              oare daca pui protectiile fara sa jos tipla aia de pe banda dublu adeziva are ceva. adik o sa se fixeze la fel de bine?

              Comment


              • #82
                Cred ca ai vrut sa intrebi..."oare daca pui protectiile fara sa dau jos tipla aia de pe banda dublu adeziva are ceva?"
                Daca da...nu e bine...banda aia dublu adeziva are rolul de a nu lasa apa sa treaca de ea...tu faci cum vrei acum...vezi ca mai era cineva care a lipit cu silicon protectiile de aripi si pe urma intreba cum se taie siliconul care a iesit pe langa protectii.
                sigpic

                Comment


                • #83
                  cel mai bine se baga vaselina pe cant..numai rugineste neam aripa!

                  Comment


                  • #84
                    Protectiile de aripi nu au treaba cu cantul intgerior, ci apara exteriorul. Asa ca veselina nu poate inlocui protectiile de aripi.
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • #85
                      Protectiile alea pentru marginea aripilor le-am primit bonus cand m-au chemat sa imi repare rugina pe ganatia de 6 ani de sub aripi si portbagaj,mi-au vopsit pana si toata aripa spate stanga pe exterior .
                      Oricum arata mai bine cu marginile alea negre ii da un alt look de off road cum imi place mie
                      Dau 2000 de parai si cumpar tot...

                      Comment


                      • #86
                        pai banda aia e un fel de burete lipicios si ma gandesc ca mai degraba retine apa, asa ca intentionam sa pun vaselina pe cantul interior si exterior si sa le montez fara sa mai dau jos tipla aia. oricum eu cred ca banda aia cu timpul dupa cateva spalari isi pierde din proprietatile adezive si e ca si cum nu as fi pus tipla. pun si cateva poze cu aparatorile care le-am achizitionat eu:
                        Attached Files
                        Last edited by raducu26; 6 March 2009, 22:50.

                        Comment


                        • #87
                          am gasit si cu ce sa le fixez. eu zic ca sunt mai bune ca maselutele alea.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #88
                            Daca tu crezi ca merg puse e ok...dar trebuie sa ti cont si de faptul ca in zona unde vei monta acele "chiplinguri" apa va fi din belsug iar din cate vad este si o parte metalica in compozitia chiplingurilor tale care intra in contact cu tabla.Pe cand acele maselute sunt din plastic si intra un holzsurub in ele.
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              sunt foarte bune acele protectii si nu cred nici in ruptul capului ca pot sa retina apa. Le am puse de cateva zile si tot le-am inspectat cu mana . In afara de faptulca acolo este umezeala mereu cand ploua apa nu are cum sa fie retinuta .
                              1.2 TSI

                              Comment


                              • #90
                                raducu26, baga vaselina pe cantul protectiei ptr aripa (asa am zis si in postul de mai sus)si stai fara grija.
                                partea aia adeziva este egal cu zero..dupa cateva luni se dezlipeste.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google