Preturi Piese Magazine Din Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preturi Piese Magazine Din Bucuresti

    Am deschis acest topic ptr. a compara preturile pieselor la magazinele din Bucuresti, exceptie reprezentantele.Eu am cumparat filtru de polen din ala de Buzau cu 22LEI din Auchan Titan.

  • #2
    cumparat ieri filtru aer man 42 de lei si filtru ulei man 18 lei

    Comment


    • #3
      si un filtru de ulei Eurofill la 6.20 ron

      Comment


      • #4
        buna ziua.poate ma ajuta cineva cu niste preturi ptr filtru de ulei ,aer,bujii,placute frana,cheie de bujii,cheie filtru ulei.Deasemenea ma intereseaza ce cheie i-mi trebuie sa desfac sa curga uleiul uzat.poate i-mi spuneti si o locatie mai ieftina unde gasesc toate acestea.Daca cineva a schimbat si distributia cu toate curelele si pompa de apa,de curand sa mi spuna si mie pretsi loc .multumesc

        Va rog sa-mi spuneti si mie daca la al 3 -lea schimb de ulei in loc de elf 10w-40 bag 5w-30 sau 5w-40 are ceva.ce parere aveti? multumesc

        --------------------------------------------------------------------------------

        Comment


        • #5
          cheie filtru ulei logan dizel 10 ron in targ vitan, e cea care seamana cu un capac de borcan, merge bine

          Comment


          • #6
            Originally posted by danutzddd View Post
            buna ziua.poate ma ajuta cineva cu niste preturi ptr filtru de ulei ,aer,bujii,placute frana,cheie de bujii,cheie filtru ulei.Deasemenea ma intereseaza ce cheie i-mi trebuie sa desfac sa curga uleiul uzat.poate i-mi spuneti si o locatie mai ieftina unde gasesc toate acestea.Daca cineva a schimbat si distributia cu toate curelele si pompa de apa,de curand sa mi spuna si mie pretsi loc .multumesc

            Va rog sa-mi spuneti si mie daca la al 3 -lea schimb de ulei in loc de elf 10w-40 bag 5w-30 sau 5w-40 are ceva.ce parere aveti? multumesc

            --------------------------------------------------------------------------------
            filtru ulei: 7-25 de lei
            filtru aer: 15-50 de lei
            placute de frana: 30-400 de lei
            bujii: 7-60 de lei / bucata
            cheie bujii: 5-30 de lei
            cheie filtru ulei: 10-70 de lei

            Preturile sunt aproximative cu +/- -urile de rigoare.

            Referitor la preturile manopera distributie/schimbulei/ulei, foloseste functia Search ca sunt thread-uri destule de unde sa-ti faci o idee.

            Iti recomand ulei 5w30 sau 5w40, ceva mai bune conform fiselor tehnice.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              Bujiile originale in magazine de piese auto sunt intre 70 si 80 lei/set pentru motoarele pe benzina.

              Comment


              • #8
                am cumparat si eu bujii NGK V-Line nr.28 la pretul de 58 de lei setul si kit de distributie de origine la 215 lei de la un magazin de piese auto.

                Comment


                • #9
                  Eurofil?!?!?

                  Originally posted by tertius View Post
                  si un filtru de ulei Eurofill la 6.20 ron
                  Te-a suparat cu ceva motorul tau sa ii pui asa filtru slab???
                  Daca o sa il intretii numai cu filtre din astea o sa ii canti vesnica pomenire

                  Originally posted by ioonell View Post
                  cumparat ieri filtru aer man 42 de lei si filtru ulei man 18 lei
                  Gasesti filtre tot de Buzau echivalente la Mann-urile astea la preturi mai mult decat rezonabile, iar calitatea e OK. Tot in Auchan. Si le-am mai vazut si la Cora in Cluj. Am inteles ca e in intreaga retea de hipermarket-uri Cora si Auchan, mai zicea cineva pe aici pe forum.
                  Eu am luat setul acela "filtru aer+filtru ulei+filtru polen" cu vreo 53 lei parca in Decembrie.
                  Mann nu mai e ce a fost... Au inceput si ei sa faca low-cost-uri pentru a face fata concurentei. M-am convins de noua lor calitate cu un filtru de aer pentru Astra G a fratelui.
                  Last edited by RCB; 19 April 2011, 16:59. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    pentru cheie filtru ulei folositi cu incredere clanta de la usa

                    Comment


                    • #11
                      piese de orgine Bucuresti

                      Salut,

                      imi poate indica cineva un magazin sau mai multe, in Bucuresti, unde sa gasesc piese de origine la preturi decente. ( preferabil prin Militari sau zona Foisorul de foc)

                      Ma intereseaza un set de filtre: motorina, ulei, aer, polen, si 4L de Dacia Oil plus 10W40.

                      Multumesc.

                      Comment


                      • #12
                        Am gasit un site cu placute de frana si filtre auto. Imi puteti spune care sunt bune pentru Logan (Laureate 1.6 din 2005)

                        Placute de frana: http://www.sculedescule.ro/categorie...placute-frana/

                        filtre auto: http://www.sculedescule.ro/categorie...eatured&page=1
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • #13
                          pret filtre

                          salut, pentru Laureat-ul tau, iti pot oferi:

                          - filtru aer Mann Germany - 26.2 ron
                          - filtru ulei Mann Germany - 17 ron
                          - set placute frana Feredo sau Bosch - 55 ron

                          0740894247

                          Comment


                          • #14
                            Eu caut sa iau piesele de la un partener Lyoness pentru a beneficia de discountul oferit. Esti partener comercial in acest sistem?
                            fara linkuri externe in semnatura

                            Comment


                            • #15
                              partener

                              salut,
                              din pacate nu sunt partener,(doar detin si eu un astfel de card), insa opnia mea este ca procentul/castigul tau este unul nesemnificativ pentru acele valori...oricum, daca te intereseaza un produs anume pentru masina din semnatura, da-mi de stire si iti pot oferi(zic, eu) niste preturi imbatabile(noi).
                              toate cele bune!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google