Accesorii Logan 1.4MPI, 1.6MPI, 1.5DCI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by tarkanyi
    Pentru cei care au radioul original, se poate monta o comanda la volan, trebuie demontata cochila, coloana de directie are mufa montata pt comanda, trebuie doar sa decupati cochila inferioara. Radioul se scoate cu 4 cuie, iar mufa comentii se potriveste doar pe un singur soclu. Nu aveti cum sa-l legati gresit.
    Codul comenzii: 82 00 103 050 Este aceiasi model ca si pe Renault Megane.
    cat costa satelitul asta?

    Comment


    • #62
      Originally posted by PWR
      exista un fel de loc de depozitare care face legatura dintre consola centrala si tunelul median exista doar la prestige si nu gasesc nicaieri codul ca sa-l comand, ma puteti ajuta?va rog muuult.
      pwr, te rog sa imi spui si mie cat costa daca ai comandat, si cum se monteaza (banuiesc ca exista niste cleme si il impingi doar acolo, dar nu sunt sigur. merci anticipat.

      Comment


      • #63
        Crisxx:
        Costa sub 100 RON, nu-mi amintesc precis, atunci a costat vreo 800.000


        Seby, da, doar il impingi acolo, are 2 cleme, dar mai intai trebuie sa demontezi
        tunelul central. (1 surub torx pt partea de pe frana de mana, 1 piulita de 10 pt partea de pe schimbator) Durata montarii cam 10 minute. Costa cam 70 ron

        Comment


        • #64
          Andrei, am vazut ca esti f.bine pus la punct cu detaliile tehnice si economice ptr. Logan. Iti cer un ajutor, in masura in care vei putea sa mi-l dai. Am un Fiat Doblo Panorama nou-nout si vrea sa-i pun bare longitudinale (nu transversale) sus pe pavilion. Cei de la Fiat mi-au spus ca doar un singur model de Fiat Doblo (varianta Malibu) a avut asa ceva, ca acum se poate comanda separat si ca o singura bara costa aproape 20 milioane lei. Deci amindoua ar costa cam 40 milioane lei (si zic ei ca nu este vorba de nici o greseala). In aceste conditii, am inceput sa explorez sa vad de la ce tipuri de masini as putea sa adaptez doua bare longitudinale. La prima vedere s-ar putea sa se potriveasca de la Logan. Te rog sa-mi raspunzi la trei intrebari: 1) daca barele permit o mica ajustare a distantei dintre suruburile de prindere? Adica daca se pot desface (demonta) in bucati si daca permit ca, eventual, sa pot taia citiva milimetri din teava ptr. a avea cotele dintre gaurile mele la pavilion;
          2) care este pretul de achizitie;
          3) de unde si sub ce forma se poate cumpara.
          Cu multumiri anticipate,
          George

          Comment


          • #65
            Nu stiu daca intra aici si intrebarea mea, insa nu vreau sa deschid un topic aiurea : La revizia de 10.000 (1.5 DCI Laureate) as vrea sa schimb radiocass-ul de pe masina cu un MP3...Intrebarea e cat costa acest "upgrade" (ma refer la MP3-ul de fabrica sa zic asa care e pus si pe Easy daca nu ma insel).
            sigpic

            Comment


            • #66
              @george:
              1. Barele la Logan permit ajustarea distantei, adica deplasarea "talpicii" cu vreo 2 cm la fiecare capat, deci ai putea sa le reglezi vreo 4 cm. Si se poate desface "talpica" si taia bara, dar eu am impresia ca Doblo e mai mare ca Loganul si n-o sa iti ajunga bara de la un capat la altul.
              2. Barele costa 160-170 ron, du-te la Dacoserv, pe Preciziei, acolo sunt cel mai ieftin.

              Eu zic sa gasesti un prieten/ruda cu Logan, care si-a cumparat barele, si sa te uiti putin la ele. Am impresia ca si cele de Peugeot s-ar putea sa se potriveasca la tine, nu sunt sigur, dar nici pretul nu-l stiu. Ar mai fi o varianta cu barele din Selgros, care sunt pentru Logan, nu sunt originale Dacia, dar uita-te si la ele, poate au alt sistem de ajustare a distantei. Costa 100 ron.

              Daca te mai pot ajuta cu ceva imi zici.



              @MAVERICK_SS: Radio CD-urile cu MP3 la dealer sunt in jur de 150-200 euro.
              Last edited by andrei; 2 September 2007, 17:55.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #67
                Multumesc ptr. informatii si rapiditatea cu care ai raspuns Andrei. Insa am ramas putin nedumerit fiindca ma trimiti la Selgros. Stiu ce bare au acolo. Sint numai bare tranversale, nu logitudinale. Eu vreau longitudinale. Ca cele de la modelul Logan MCV (sper ca nu gresesc). La aceste tipuri de bare te-ai referit cind mi-ai dat detaliile tehnice? In alta ordine de idei, pretul pe care mi-l spui este ptr. o singura bara sau ptr. amindoua? Si daca poti sa-mi dai mai multe amanunte despre adresa la care sa ma duc.
                Cu multumiri anticipate.
                George

                Comment


                • #68
                  Scuze. Am inteles bare transversale. Cele de la MCV (longitutinale) nu se pot regla, dar am impresia ca se pot taia, daca e mai lunga. Pretul este de aproximativ 300 ron ambele bare. Zi-mi in ce zona stai si iti zic un dealer mai bun aproape de tine sa te duci sa intrebi, dar se aduc numai pe comanda.
                  Last edited by andrei; 3 September 2007, 10:46.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #69
                    Zona Titan Balta Alba. Dar nu conteaza, ma duc si in alte zone, numai sa-mi pot rezolva problema. Sa inteleg ca nu se poate desface bara si taia din ea? Este un ansamblu tip monobloc turnat sau lipit din fabrica?
                    Cu multumiri si simpatie,
                    George

                    Comment


                    • #70
                      Revin si cu ceva precizari: distantele dintre gaurile din plafonul masinii mele sint de 855 mm respectiv 590 mm.

                      Comment


                      • #71
                        Problema e ca bara e dintr-o bucata, adica turnata din fabrica. Totusi du-te la un dealer sa te sfatuiasca, eu nu am acum datele tehnice ale barelor, sa vad exact lungimea. Cel mai bine du-te la Auto Marcus Grup, dupa ce treci de Cora din Pantelimon, imediat pe dreapta, si vezi ca au un magazin acolo de piese. Si poti sa te uiti si in showroom la un MCV cu bare longitudinale sa vezi distanta si daca se potrivesc.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #72
                          Multumesc mult. Am sa ma duc acolo si dupa aceea am sa revin sa-ti comunic rezultatul. Poate o sa mai vrea cineva vreodata sa adapteze asa ceva si o sa-ti ceara sfatul. Inca o data multumesc.
                          George

                          Comment


                          • #73
                            Andrei, ai cumva codul pentru autocolantele de pe stilpii Prestige-ului?
                            Eventual codul cotierei pentru Ambition (... ca sa nu acopere butoanele macaralelor din spate), si codul butonului cu impuls la geamul stg. fata?


                            Mersi!

                            Comment


                            • #74
                              Autocolantele de pe stalpii Prestige-ului nu sunt trecute ca facand parte din masina, deci nu gasesc codul. Toate cotierele sunt la fel, codul cotierei este 6001998148. Buton cu impuls nu ti-as recomanda sa iei de la dealer, si nici codul nu-l am, dar o sa te socheze pretul, 6 milioane un buton. In targ e 55 ron unul.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #75
                                MAMĂ!!!!

                                6 milioaneeee?
                                O sa caut în târg.

                                Mersi!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google