Diferentele Dintre O Piesa De Origine Si O Piesa Contrafacuta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu spun ca cel din dreapta

    Comment


    • Originally posted by Kojak View Post
      Da, poza in care sa prinzi pe cat posibil elementu' filtrant, daca exista la fiecare filtru.
      Adică aşa?
      Attached Files

      Comment


      • Da, exact!

        Comment


        • Fa o poza la ambele din pozitia asta sa vedem.Sugerez sa urci o poza si cu ambalajele.
          Last edited by prometheus; 22 May 2014, 17:58.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Originally posted by balooo View Post
            Salut,

            Intre aceste 2 filtre de ulei, care este cel original?

            Multumesc.
            Daca tin bine minte de acum un an ( ca acum am filtru Mann pe masina ), cel din stanga pare sa aiba buza aia de tabla de langa garnitura, ca la unul de origine.

            Comment


            • uite asa arata o facatura de filtru, cumparat de "p-aci" la pret de "origine"... in dimineata urmatoare montarii (ca atat a stat pe masina) s-a stins becul la ulei dupa vreo 10-15 secunde...
              Attached Files
              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

              Comment


              • Originally posted by cosmin_uau View Post
                am zis eu k daca lua cineva de la mine,ar trebuii sa iti vezi de treaba ta ,cu afirmatii de genul asta te rog frumos.knd am zis k unii isi merita soarta mam referit la faptul ca majoritatea vor numai piese ieftine de prosta calitate,iar daca le comunici pretul la piese pe original nu vor, prefera toate rahaturile.



                daca acel magazin cu multe recomandari avea distributia de origine nu se rupea la 20.000 ,sau asta in cazul in care distribuita a fost montata bine.
                pai cred ca nu a fost de origine din moment ce pompa de apa curgea. si am luat-o pe aia mai scumpa (200 lei )de origine. asa ca nu pretul mare prezinta garantie intotdeauna.acum si daca vindea ala pompa de apa de origine la 100 cine-l credea ca-i buna? asa a cerut 200 si am muscat

                Comment


                • @popavlm: În interiorul filtrului parcă nu se vede nici măcar o urmă de hârtie filtrantă.

                  Comment


                  • pai, nu este, de-aia nu se vede
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • Şi atunci cum l-ai montat pe maşină, de ce nu l-ai verificat şi tu măcar vizual înainte?

                      Comment


                      • pai am mers pe incredere ca doar pe forum nu se dau tepe, nu am verificat ce era in cutie, si ce dq sa mai fac dupa ce mecanicul l-a aruncat pe cel care a fost montat pe masina? (mentionez ca uleiul l-am schimbat acasa nu la service)...
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • Ar fi bine sa ne zici si noua de la cine l-ai cumparat...
                          MY CLA

                          Comment


                          • Cum mama naibii sa faci un filtru de ulei fara element filtrant !! asta mi se pare nesimtirea suprema din partea "Constructorului" , putea sa puna vreo hartie ceva! Incredibil!Aproape ca nu-mi vine sa cred !
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Originally posted by PRESTIGE View Post
                              Ar fi bine sa ne zici si noua de la cine l-ai cumparat...
                              da, bine zis
                              Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                              Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                              Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                              Comment


                              • Vin si eu cu cateva poze in care am un filtru de origine(Mann) si unul tot Mann.
                                Am insa o oarecare indoiala pt filtru facut exclusiv de Mann , nu stiu daca este original Mann sau contrafacut.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google