Distributie + Filtre + Capete Bara After Market

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Despre autokarma, ce parere aveti d.p.d.v. al pieselor originale pe producator?

    Vreau sa-mi schimb capetele de bara, bieletele de directie, bieletele antiruliu, si basculele.

    Toate vreau sa le iau Lemforder si am vazut ca au preturi bune si negociabile pe deasupra.

    Pareri?

    Comment


    • #62
      Mi se par slabuti , nu prea ai de unde alege ca marca de producatori.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • #63
        Bine, da' d.p.d.v. al pieselor contrafacute?
        Ca parca prea au preturi mici chiar si pe producatori.

        Comment


        • #64
          Poate au discounturi mari de la furnizori

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

          Comment


          • #65
            Kojak, dar de ce nu iei pana la urma de pe piesenet.ro ? Nu au ce vrei tu, sau ? Adica chiar mi s-au parut foarte ok baietii, piesele originale, garantie, plus o ambalare incredibila. Din punctul meu de vedere au nota 10+.
            Logan Ambition 1.6 8V

            Comment


            • #66
              Ar fi o varianta.
              Chiar n-a luat nimeni de la ei?

              @blanarucristi, nu neg ca nu ar fi ok...da' io vreau Lemforedr de la A la Z. Asa mi s-a pus pata.
              La piesenet.ro, nu au chiar tot si pe Lemforder din ceea ce vreau io pe partea de directie / articulatii.
              Last edited by Kojak; 7 November 2013, 23:38.

              Comment


              • #67
                Cristi, cele perdea sunt excelente, schimbă-le fără grijă. O spun și eu și foarte mulți alții. Iar așa zisul efect de orbire la viteză e doar o exagerare, ai să te convingi. Aruncă un ochi pe videoclipul acesta.
                sigpic

                Comment


                • #68
                  Ia arata un clip si la viteza mai mare gen 80 km/h sa vedem cum se comporta ?

                  Asa pe loc toate sunt bune.
                  Last edited by prometheus; 8 November 2013, 00:46. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • #69
                    @Kojak Eu am luat de la Autokarma capat de bara si bieleta directie Lemforder. Le am de 10.000 km. Sunt originale piesele.

                    @prometheus Poti sa le dai mail cu piesa dorita/producator etc. si iti aduc chiar daca n-au trecut in oferta masinii. De exemplu la bucsa bara stabilizatoare, n-au pe Lemforder in oferta. Le-am dat mail, in 5 min mi-au trimis oferta.

                    Comment


                    • #70
                      As vrea sa schimb distributia la un logan ph2 1.6 16v, masina are 4 ani si 55000KM. Sunt curios daca sa fac acest gest acum sau sa astept pana la 5 ani si vreo 70000KM,

                      Am vorbit la meridian sud si distributia+ revizia ar costa undeva la 2000 ron ceea ce mi se pare cam mult. Voi credeti ca merita?

                      V-as ruga sami ma ajutati cu niste sfaturi din experienta
                      1. Sa mai astept inca un an?(in cartea de service spune ca ar trebui schimbata la 4ani sau 80.000)
                      2. Sunt de incredere siteuri autokarma sau piesenet in ceea ce priveste autenticitatea pieselor? - pe piesenet.ro am gasit pachetul de distributie la 870 ron
                      3. Ce service-uri ar fi de incredere in bucuresti pentru o asemenea operatiune?cam la ce preturi se ridica manopera?

                      Raman recunoscator celor care ma pot ajuta cu un sfat

                      Comment


                      • #71
                        1. Avand in vedere nr. km, poti astepta pana la anu'.
                        2. -
                        3. Serus. In jur de 350lei, maxim 400lei manopera (kit acces., kit distrib, pompa de apa)
                        Nu te accepta cu piesele tale. In rest, d.p,d.v. al reprezentantelor, nu-ti recomand nici una.

                        Inca un sfat: incearca sa eviti meridianu' (oricare ar fi, sud sau vest)

                        Comment


                        • #72
                          @ZeosSupreme: poti gasi informatii despre distributie aici.

                          Acest thread de inchide pentru ca se gasesc informatii pe forum despre fiecare reper din titlul acestui thread.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google