Coduri si preturi piese de schimb Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu am pierdut acele piulite ci mi s-a spart acel carenaj atat.
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Carenaj in fata stiu doar sa fie cel din poza atasata. E cam 75 de lei.
      Attached Files

      Comment


      • NU E ACELA! e carenaj pt rotile din spate dar e situat in fata rotilor spate, e ceva mic.uita-te la poza ce am postat-o
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • cine ma poate ajuta cu un cod pentru "manson aspirare aer" la motorul cu 16v.
          Cauciucul care tine rezonatorul de aer
          Attached Files

          Comment


          • Originally posted by cry88 View Post
            Va rog imi puteti spune cam cat costa o cotiera?
            o cotiera este de la 100 lei in sus, depinde ce productie si model sunt si de la ce magazin o iei

            Comment


            • plinta pentru Dacia Logan care este mai lunga putin ca si cea de Sandero si se monteaza sub bara fata, are codul 96 01 532 26R si numele Element aerodinamic bara

              Attached Files
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • crististreulea ce pret are acea plinta ? daca nu deranjez ...

                Comment


                • salut, o conducta de benzina logan ph2 (facelift) TUR unde se poate gasi mai ieftina am intrebat ieri la dacoserv si mi-au dat pretu de 63E fara tva.

                  Comment


                  • Originally posted by micutzu666 View Post
                    NU E ACELA! e carenaj pt rotile din spate dar e situat in fata rotilor spate, e ceva mic.uita-te la poza ce am postat-o
                    Uita-te tu aici.

                    Mie mi s-a rupt o bucata de carenaj la roata fata cand am luat viraj de pe loc la plecare intr-o iarna si era o bucata de gheata pe traiectoria anvelopei, gheata lipita tocmai de carenajul asta. De atunci curat zapada aruncata de roata si lipita de carenaj, imediat ce cobor din masina.
                    Asa ca, man, stiu despre ce vorbesc. Ce ai tu acolo sunt niste aparatori de noroi care or fi pe 1.2, dar nu ai carenajul. S-a facut economie ca e motorul mai mic?
                    La dacia 1310 se numeau "sorici: ce e in poza si se montau separat, nu venea din fabrica cu asa ceva.
                    Last edited by mr.K; 1 July 2010, 15:19.

                    Comment


                    • care e codul pt Kitul de accesorii logan dci 65 cp: fara directie asistata: 7701478717 sau 7701476476 ???

                      Comment


                      • Originally posted by andrei View Post
                        Nu se spune ferodou, se spune tambur.;)
                        LE: Gata, imi poti da PM.
                        de fapt sabotul este cel care se schimba(cel pe care este montat ferodoul), iar tamburul este cel pe care se prinde roata!

                        Comment


                        • Intrebare - bara fata Logan

                          Buna ziua,

                          am un Logan 1.6 berlina pe benzina si, azi-dimineatza, iesind din parcare, l-am busit de un stalp de ilumina public. Stalpul e OK, Loganul s-a sifonat un pic - bara fata e infundata si sparta in stanga-sus, la limita farului (care e OK), aripa stanga este si ea julita si infundata la locul de contact cu bara.

                          Intrebarea este - cat m-ar costa sa schimb bara? Dar reparatia aripii?
                          In privinta barei, mai am o nelamurire: masina este fabricata 2007, eu am luat-o in noiembrie; incercand sa aflu cat ma costa toata problema asta, am intrat pe net si pe un site (autokarma) am aflat ca sunt mai multe tipuri de bare, respectiv unele fabricate inainte de feb. 2006 si unele fabricate dupa... problema e ca bara masinii mele (teoretic, fabricata dupa 2006) arata ca alea facute pana in feb. 2006, adica jos are spatiul ala ca o "gura de rechin" impartit in doua, la mijloc... (e vorba de varianta cu locuri pentru proiectoare).
                          Am pus si o poza cu schitza zonei afectate si tipul de bara fata. Nu e masina mea, ca n-am telefon cu camera foto
                          Multumesc anticipat pentru orice lamuriri si informatii.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Salut.
                            Baro o poti gasi mai ieftin la dezmembrari.
                            E baro normala de ph1.....dar poti pune linistit si din aceea de Mcv(cea cu un singur fagure)da mult mai bine.
                            Sau cred ca o poti repara pe aceasta cu putina fibra,la un meserias bun.
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Originally posted by Augustin-Yng View Post
                              Salut.
                              Baro o poti gasi mai ieftin la dezmembrari.
                              E baro normala de ph1.....dar poti pune linistit si din aceea de Mcv(cea cu un singur fagure)da mult mai bine.
                              Sau cred ca o poti repara pe aceasta cu putina fibra,la un meserias bun.
                              Numai bine.
                              Multumesc pentru sugestie. Nu stiu ce sa zic, nu m-as complica cu reparatul... si nici cu dezmembrarile (chestia asta chiar ca ma depaseste, habar n-am cum sa procedez). Cat despre bara de MCV, mi se pare mai fragila, fara profilul ala in centru.
                              As vrea - ca toata lumea - sa ma coste cat mai putin si sa arate ok, nici macar nu imi pun problema sa o vopsesc in culoarea masinii (gri metalizat) ci doar sa pot iesi decent cu ea pe drum
                              Ce sa fac, sunt bugetar (cadru didactic) si trebuie sa ma adaptez la situatia financiara. Noroc ca am divortat anul trecut, ca-mi facea capul toba fosta consoarta, dupa patania de azi-dimineatza
                              Last edited by GeorgeS.; 5 July 2010, 15:07.

                              Comment


                              • Salutare tuturor!
                                Am rezolvat cu bara de Logan, 130 lei nou-nouta, de pe net, la un particular (patron la un service micutz pe bd. Basarabia, o avea ramase de peste un an prin magazie).
                                Din pacate, cand am montat-o, am descoperit ca de la soc, urechile farului stanga erau toate trei rupte, curat ca taiate cu lama
                                Acum tre' sa schimb si farul, desi saracul merge. Sa incerc sa lipesc urechile cu ceva superglue/picatura? Ce lipici ar fi mai bun pentru plasticul ala? Sau sa cumpar un far nou? Am gasit pe net cu 95 de lei, importat din Turcia (un amic mi-a spus ca astea turcesti ar fi mai proaste calitativ...). Ma gandeam sa merg prin targul Vitan, dar n-am fost niciodata acolo, nici nu stiu la ce sa ma astept.
                                Multumesc pentru orice sfat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google