Duze Stropitoare parbriz Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Salutare!
    Pt CataFOF: Initial am fost direct la reprezentanta Citroen, insa pretul pe care mi l-au comunicat , de 60 de lei pentru set nou, sigilat mi s-a parut prohibitiv(pret de catalog). Am cautat la dezmembrari duzele de C4 si le-am achizitionat cu 20 de lei. Se potrivesc perfect, dupa cum am mai spus, nu trebuiesc ajustate. Am avut o tentativa de a monta duze de Skoda, dar au trebuit taiate pentru ca nu se potriveau ca sistem de prindere. Din pacate nu stropeau cum trebuie, sunt gandite pentru o alta inclinare a parbrizului. Daca te gandesti sa le schimbi pe cele originale de pe Logan iti recomand sa cauti duzele de Citroen.
    Pt. Grecu George:Da, incredibil, setul de duze pt Logan este 24 de lei, verificat la mai multe magazine. Este 12 lei bucata!

    Pt. uratzelul:Duzele de Peugeot sunt deasemenea extrem de scumpe!
    Last edited by ani[I]aL_2008; 23 November 2010, 22:02. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #62
      eu am filtru de benzina pus pe instalatie....dupa aproximativ 20 000km filtru s-a infundat avea o gramda de chestii prin el...deci daca nu il aveam pus sigur trebuia sa schimb un set de duze..pun numai solutie de parbriz nu am pus niciodata apa..deci e chiar bun

      Comment


      • #63
        la peugeot am intrebat si eu si mam lasat pagubas cereau 80 lei pe un sat de diuze mi se par scumpe pentru 2 bucati de plastic dar asta este daca vrei dai daca nu iei de la dezmembrari ceia ce cred ca o sa fac si eu

        Comment


        • #64
          Originally posted by ani[I]aL_2008 View Post
          Salutare!
          Pt CataFOF: Initial am fost direct la reprezentanta Citroen, insa pretul pe care mi l-au comunicat , de 60 de lei pentru set nou, sigilat mi s-a parut prohibitiv(pret de catalog). Am cautat la dezmembrari duzele de C4 si le-am achizitionat cu 20 de lei. Se potrivesc perfect, dupa cum am mai spus, nu trebuiesc ajustate. Am avut o tentativa de a monta duze de Skoda, dar au trebuit taiate pentru ca nu se potriveau ca sistem de prindere. Din pacate nu stropeau cum trebuie, sunt gandite pentru o alta inclinare a parbrizului. Daca te gandesti sa le schimbi pe cele originale de pe Logan iti recomand sa cauti duzele de Citroen.
          Pt. Grecu George:Da, incredibil, setul de duze pt Logan este 24 de lei, verificat la mai multe magazine. Este 12 lei bucata!

          Pt. uratzelul:Duzele de Peugeot sunt deasemenea extrem de scumpe!
          ne poti arata te rog cam cum sunt cele montate de tine de Citroen?
          tema, ideea si morala este banii
          banii este fericire restu' tot e amagire

          Comment


          • #65
            avea un coleg montate de pe peugeot 206 si mergeau super ok
            daduse 60 de lei la reprezentanta peugeot
            Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

            Comment


            • #66
              Salutare!
              Pt. ngrazvan: Zilele acestea voi incerca sa fac niste poze , iar daca gasesc va scriu si codurile pentru ele. Cu respect!

              Comment


              • #67
                Originally posted by ady_green View Post
                eu am filtru de benzina pus pe instalatie....dupa aproximativ 20 000km filtru s-a infundat avea o gramda de chestii prin el...deci daca nu il aveam pus sigur trebuia sa schimb un set de duze..pun numai solutie de parbriz nu am pus niciodata apa..deci e chiar bun
                E foarte bun filtrul de benzina din plastic transparent (cu 4 ron.) , te scuteste de nervi ....
                Daca vreti pun si o poza cu el (parca e una pe forum).

                Comment


                • #68
                  O poza cu filtrul montat gasiti aici...si on...cei care aveti montate altfel de stropitori decat cele de skoda nu puneti si poze?
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    da interesant cu filtru,si eu trebuie sa le schimb,cea din dreapta (stropitoare) merge numai pe o gaurica

                    Comment


                    • #70
                      azi am montat si eu un filtru pe circuitul lichidului de parbriz. sunt curios daca se starge ceva in el si isi dovedeste utilitatea
                      tema, ideea si morala este banii
                      banii este fericire restu' tot e amagire

                      Comment


                      • #71
                        si la skoda sunt mishto imprastie apa pe parbriz,super bune sunt,dar nu stiu daca se pot montala golan....

                        Comment


                        • #72
                          Tu nu citesti tot topicul inainte de a posta?Cum sa nu se poata monta duzele de Skoda pe Logan?
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            diuzele de la skoda sant amplasate sub buza capotei cel putin cele care pulverizeaza apa verificat de mine la masina de servici o skoda superb iar la octavia cu echipare mai slaba nu au diuze cu pulverizare sant ceva de genul logan

                            Comment


                            • #74
                              @ngrazvan: si eu sunt curios. poate ne pui si poze ;)
                              Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                              Comment


                              • #75
                                poze nu i-am facut dar arata exact ca cel din postul #68 al lui valeriuciprian.
                                tema, ideea si morala este banii
                                banii este fericire restu' tot e amagire

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google