Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe forum nu...Doar la dealer poti cere o lista cu preturi
    sigpic

    Comment


    • Din ce am vazut pana acum ''life'' montat pe Logan cotiera neoriginala, nu m-a incantat niciuna, mai ales din cauza sistemului de prindere, subred as spune.
      Tot aia originala ramane ca lumea - prindere ok si nu balangane intr-o parte si-n alta cand te sprijini de ea. (pusa de ei, altfel ai batai de cap, doua ore m-am chinuit sa montez una originala - la fratello).
      Pacat ca e scumpa.

      Comment


      • Am de cateva luni masina si in afara de niste covorase de cauciuc nu am luat altceva la ea. Am citit topicul cu ,, cotiera " si mi-am zis ca trebuie sa iau si eu asa ceva.
        Am cumparat azi cotiera originala, cea cu piesa acea de metal despre care se discuta; am achizitionat-o de la IPSO Ploiesti , pret 235 lei. In curand o sa o montez, sper sa nu ma incomodeze la centuri si frana de mana, ramane de vazut.

        Comment


        • Ca sa nu te incomodeze trebuie sa o tii ridicata tot timpul sus

          Comment


          • Nu e nevoie s-o tii numai ridicata. Poti trage frana de mana pe sub ea si centura o strecori foarte usor pe langa ea. Numai cand cauti ceva in torpedou o ridici sa nu o fortezi cand te intanzi. In rest e o achizitie ff buna si o sa vezi ca va face parte din tine: cand e ridicata parca iti lipseste ceva.
            Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
            Andreea Trifu

            Comment


            • Am montat cotiera, ceva mai greu a fost cu piesa metalica - intaritura in forma de U, nu am facut poze.
              Intradevar este mai comod pentru a spijini cotul in timp ce schimb vitezele, un pic de spatiu de depozitare suplimentar, interiorul masinii are un aspect mai placut. Este mai greu de pus centura dar nu imposibil, mai incomod este cu frana de mana. Dar asta este nu pot fi numai avantaje, in caz de nevoie oricum se poate ridica cotiera.

              Comment


              • Originally posted by diavolutu View Post
                Baieti tot aud de preturi super la accesorii de logan ,dar unde in Pitesti ca ma apuc de strans bani si la cat imi consuma masinuta ma incumet sa dau o fuga pana la pitesti si imi iau cam de toate si mai raman si cu ceva banuti de un plin de motorina pentru excursii.
                Strada de numeste Dumbravei este strada paralela cu Politia Rutiera Arges, dar eu as incerca si la Mioveni poate gasesti mai ieftin ce te intereseaza.
                Mult succes!

                Comment


                • Boris ti`ai luat o mare tzeapa . Ai dat 140 pe ea.. Si eu am la fel la fel ca a ta.. Dar am dat 50 ron din vitan

                  Comment


                  • Da, astea no-name cam atat sunt si nu rezista mult...
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Buna ziua la toata lumea....Recomand cu tarie montarea cotierei,eu mi-am luat originala impreuna cu aparatorile de noroi si le-am montat la dealer....Insa m-au cam dezamagit cu montajul...Cotiera se cam misca pentru ca panoul ala din plastic nu e destul de rezistent...Ar fi trebuit sa se gandeasca la o modalitate de prindere in podea sau sa scoata scaune cu cotiera.Nu se lasa nimeni cu toata greutatea pe cotiera dar e enervant sa vezi ca e subreda...Te face sa te intrebi de ce ai dat atatia bani pe una originala cand una de doi lei ar putea sa se miste la fel.In rest,e ok arata bine,da bine si poti sa bagi acolo destule lucruri .

                      Comment


                      • Sigur ti-a montat intaritura de metal?Ca nu are voie sa se miste ...Bine...De miscat se misca putin...Dar foarte putin...
                        sigpic

                        Comment


                        • Mai mult ca sigur nu a fost montata intaritura metalica, de aia se misca. Eu zic sa mergi la ei sa ceri explicatii.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Originally posted by eugentaga View Post
                            ....Insa m-au cam dezamagit cu montajul...Cotiera se cam misca pentru ca panoul ala din plastic nu e destul de rezistent...
                            Mai mult ca sigur au pus piesa metalica dar nu au potrivit gaurele ei cu cele ale cotierei si au infiletat doar plastic in plastic. Cel putin asa a fost la mine, tot montaj la dealer, si nu stiam de ce misca ca alea din targ. La mine nici nu s-au obosit sa mai puna urechile alea pe piesa metalica in care se infileteaza suruburile. Pana la urma tot ce faci cu mana ta e mai bine ....
                            Dupa ce am montat-o eu cum trebuie nu mai misca.
                            P.S. Vad ca esti din Buhusi, probabil ai montat-o tot la dealerul din Bacau, sunt experti la acest gen de "montaj".

                            Comment


                            • Am luat cotiera de bazar, in culoarea scaunelor.
                              am juma de an de cand am montat-osi nu am probleme, este destul de rigida. Ca drept dovada ca sta fiica-mea pe ea.

                              Comment


                              • Si mie imi joaca un pic cotiera din consola centrala de care este prinsa,oare se poate face ceva sa fixez consola mai bine?Cand ma las pe ea nu are nimic,in schimb s a impins soacra mea in ea din lateral si a inceput sa se cam miste,nu mult,dar daca se poate face ceva cu consola ,sper sa imi spuneti si mie,of soacrele,mai ales ca a mea are si vreo 130kg

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google