Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cotiere de logan tot ce va pofteste inima se gasesc in pitesti pe dumbravei.
    doar sistemul de prindere difera fata de cel original din fabrica,
    gasesti si pt versiunile cu geamuri electrice pe spate si reglabile in toate felurile... Si eftine 600-800 de mii.
    fata de 2 mil cat e la reprezentanta.
    JIJI

    Comment


    • A mea se misca cu tot cu plasticu acela de la frana de mana..Pana in spate la butoanele geamurilor.Cotiera a fost montata cand am luat masina acum 2 ani.Mai am ce face?Sau daca nu vor sa-mi monteze intariturile metalice..Sa le cumpar eu si sa le pun...
      Cumpar volan de Duster

      Comment


      • Pai scoate putin cotiera si vezi daca ai piesa metalica pusa. Cum am zis mai sus poate e pusa dar nu este prinsa de cotiera si atunci normal ca misca. Daca este prinsa corect nu are voie sa miste.
        Off-topic: ma intereseaza sa-mi schimb cotiera gri cu una neagra (de prestige). Cineva amator?

        Comment


        • Ok.O sa verific.Inca ceva..Se poate desface cotiera?Cand ii ridic capacul scartaie ca un arc ruginit.As vrea sa o lubrifiez putin sau eu stiu..
          Cumpar volan de Duster

          Comment


          • Eu nu inteleg de ce nu o monteaza in fabrica, numai la DACIA e prostia asta cu accesorii care se monteaza la dealer.

            Comment


            • Originally posted by soboBN View Post
              Ok.O sa verific.Inca ceva..Se poate desface cotiera?Cand ii ridic capacul scartaie ca un arc ruginit.As vrea sa o lubrifiez putin sau eu stiu..
              Ce sa desfaci? Capacul? Sincer nu stiu, n-am incercat. Dar nu cred ca niste WD40 are ce sa-i faca rau daca scartaie ...

              Comment


              • Frate..WD-40 asta ma termina..Peste tot unde ma duc si intreb de WD-40 ..Nimeni nimic."Ce-i ala?"Aia ma intreaba..Le zic ca-i intr-un tub galben cu albastru si ca ii bun pt lubrifiere si are mai multe "functii" .Unde sa-l mai caut?Sau alt spray?Am nevoie si la usi ca scartaie...Ce sa le cer?Vaselina siliconata? ..Sry de off-topic
                Cumpar volan de Duster

                Comment


                • E mai mult un fel de spray cu vaselina. Personal l-am luat din Billa, dar cred ca se gasesc si pe la magazinele auto sau supermarket-uri.

                  Comment


                  • Se gaseste in supermarket sau la 5 benzinarii din 10
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Sau spray de vaselina, are cam acelasi rol.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Salut, nu am mai scris demult pe aici, am luat o cotiera prin luna mai din bazarul din Iasi, 50 lei am dat pe ea, a inceput sa umble capacul de deasupra in stanga si in dreapta si deseori la doar o atingere se deschide incurcandu-ma la condus. Am fost ieri din nou in bazar si am vazut aceleasi plastice de 40- 60 lei buc, la dealer Caremil Iasi una originala e 247 lei + 60 lei montajul, totusi e diferenta foarte mare. Se merita 307 lei o cotiera originala? Chiar nu gasesc mai ieftin? parca vindea cineva pe aici!

                        Comment


                        • Eu am vandut-o pe a mea originala (gri) pentru ca vroiam neagra...Si eu spun ca se merita...Oricum daca nu esti chiar antitehnica o poti monta si tu pe cea de la dealer...Sau cu ajutorul baietilor din Iasi care au intalniri saptamanale.Alegerea e a ta...Dar daca mai cumperi una tot cu 50 lei si iar face la fel?...
                          sigpic

                          Comment


                          • Mai bine o iei pe cea de la dealer, nu merita alea din targ.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Gata, am luat-o de la dealer, sunt incantat de ea, dai un ban da face, maine o montez.

                              Comment


                              • Ceva nu mi-e in clar: 50 de lei manopera la o cotiera????
                                Eu am montat una de asta originala, intr-adevar iti da batai de cap la prinderea spate (cu lamela aia metalica, aproape imposibil de nimerit gaurile), dar totusi, inuman...

                                Adica la un schimb (numai) de ulei (cu filtru lor) ma taxeaza cu ~40 de lei...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google