Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trebuie sa traiasca si altii...Bine:ninja4 , nu?
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Azi am luat o cotiera originala de la dealer,Mavexim Targoviste.250 RON m-a costat.Si daca tot ma aflam acolo am zis sa o si montez.Am gasit un baietas sa o monteze.Politica de la mavexim:nimeni nu are ce cauta in service.Am dat masina sa o monteze si intr-un sfert de ora mi-a adus-o.Am ajuns acasa si am verificat daca mi-a pus intaritura metalica.Nimic. Intaritura lipseste cu desavarsire.Nesimtire curata.De unde sa mai fac rost de intaritura?

      Comment


      • Nu faci rost. Te duci cu masina la ei si le arati greseala.
        sigpic

        Comment


        • Nu a fost greseala, a fost LENEA pe ei.

          Comment


          • Nu se gaseste intaritura nicaieri, deci ai ramas fara...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Am reusit cotiera pana la urma sa o fixez mai bine cu surub si piulita in locul holsuruburilor.
              Nu se misca asa de rau.Mai am o intrebare:Mi-a scapat o piulita sub ornamentul ala de plastic de la frana de mana.Unde naiba s-o fii dus?Am desfacut ornamentul dar nu am mai gasit-o.Ma gandesc ca mai tarziu o sa inceapa sa zdrangane de la piulita aia.
              In zona marcata mi-a scapat.E vreo problema?
              Attached Files
              Last edited by ursache; 2 December 2008, 18:19.

              Comment


              • Piulita aia las-o ca-si va face veacu undeva pe sub mocheta sau undeva pe acolo )

                Intaritura daca nu ti-a pus-o e nasol, sa le fie rusine.
                Intr-adevar, da batai mari de cap (greu nimeresti gaurile, eu mi-am rugat moartea acasa pana am montat-o la frate-meu), dar in service autorizat sa faca astfel de magarii...Eu eram imediat pe capu lor.
                Fara intaritura sper sa te tina, dar nu stii niciodata cum te lasi mai tare pe cotiera si se duce naiba toata lucrarea.

                Comment


                • Eu mi-am montat-o singur si nu am reusit sa nimeresc gaurile de la suportul metalic.
                  sunt un pic mai atent cu ea inclusiv" copilotul" meu si nu am avut nici un eveniment cu ea.
                  ideal ar fi fost sa o prind in suportul metalic, dar ...Ghinionul e mare!
                  Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                  Andreea Trifu

                  Comment


                  • Eu te inteleg )
                    E nasol, de ce naiba au facut prinderea pe spate asa de imposibila???
                    Pur si simplu gaurile din lamela aia metalica sunt date aiurea total, oricat ai apasa nu poti se le potrivesti.

                    Cotiera de srl am spus ca nu-mi iau, n-am vazut niciuna care sa se prinda bine, sa nu tremure si sa arate bine.
                    Poate aveti ceva sugestii...

                    Comment


                    • Mavexim-nesimtire Crasa

                      Comment


                      • Salutare.Am montat de curand o cotiera luata de pe forum.Totul ok pana am primit coletul, dar cum gusturile nu se discuta.......ce pot spune este ca am fost nemultumit de vinilinul acela gri, care se uzeaza destul de repede, asa ca am apelat la piele naturala, si am imbracat cotiera in piele.Ce va pot spune este ca are un alt aspect acum, dar ca sa nu stric combinatia de culori din habitaclu, am fost nevoit sa schimb si masonul de la schimbatorul de viteze, si iata ce a iesit.
                        Vreau pareri sincere si nu carcoteli.
                        Multumesc.

                        P.S. pe cotiera am dat 60 de lei
                        Attached Files
                        Last edited by valeriuciprian; 21 January 2009, 23:40.
                        real power..... diesel power by

                        Comment


                        • Pretul convenabil si lucratura atragatoare.

                          Comment


                          • cotiera de unde ai luat-o ??....are capitonaj si pe dinauntru ??...are intaritura metalica??....ai imbracat-o in piele ??

                            Comment


                            • Originally posted by fullfit46 View Post
                              cotiera de unde ai luat-o ??....are capitonaj si pe dinauntru ??...are intaritura metalica??....ai imbracat-o in piele ??
                              Am facut rost de ea tot de pe forum, dar nu mi-a placut vinilinul ala....asa ca am trecut la piele.Este alceva si la atingere si sincer se simte.
                              Cotiera nu are intaritura aia metalica dar o sa fac eu una si o sa revin cu ideea si rezultatul.

                              Are si catifeaua aia in interior.....este modelul facut in Ungaria.

                              P.S. Pielea provine de la o geaca de ''motor'' pe care de cand am luat-o nu am avut ocazia sa o port, asa ca am sacrificat o maneca, deoarece era piele fara cusaturi.
                              Last edited by cosmindan; 22 January 2009, 20:04.
                              real power..... diesel power by

                              Comment


                              • materialul acela gri sau negru, de la cotiera originala este din piele ecologica sau naturala? ca e a dracului de scumpa. iar cand se cupleaza centura se ajunge greu la cupla, sau la mine nu e fixata corespunzator?

                                ca practic ramane spatiu intre cotiera si centura, doar cat latimea degetelor.
                                Last edited by bogdan_1984; 28 January 2009, 12:50.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google