Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • o sa va zic maine cu ce ajustari...Csabalevente e cumnatul meu...maine o montam si pe a mea si o sa va zic ce si cum.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Diferenta nu vad sa fie numai la armatura metalica difera de cea originala!

      Comment


      • Pai sa va zic de cele mici modificari: e vb. de nervurile de pe capacul care acopera frana de mana care trebuie un pic decupate( vorbin de 2-3 mm care oricum nu se vad din exterior) iar al doilea este ca gaura intariturii metalice nu potriveste chiar la fix cu gaurile de pe cotiera(si aici vorbim de distante mici 1-2mm). Deci nu e complicat. Putina rabdare si gata. Nu merge chiar asa cum e tutorialul de pe pagina 1 din cauza intaiturii metalice care difera.

        Scuze daca v-am plictisit

        Comment


        • si eu am cotiera execat ca si cea prezentata de iulian paul, si pot spune ca e destul de ok, si ce e mai important ca nu scartaie, eu sunt multumit de ea, am si vazut la un priten pe logan o cotiera armster si scartaia, acuma nustiu poate era fara armatura...dar la banii pe care am dat pe ea pot spune ca am avut noroc...

          Comment


          • am luat si eu cotiera autospeed cu 48 lei (super pret) de la un depozit auto din oras. pare buna la prima vedere,sa vedem la montaj.au si sait: www.totalautocom.ro dar nu este actualizat,in depozit au mult mai multa marfa.cine doreste gaseste acolo nr de telefon de contact.

            Comment


            • Nu trece o data gerul asta, ma-ti facut curios, sa-mi pot monta si eu cotiera. Astazi a fost -28. Ma bucur ca am fost de folos cu informatia mea. Atat timp cat putem economisi ceva bani, ar fi pacat sa nu o facem.
              Toate bune!

              Comment


              • iata si niste poze cu micile modificari care trebuie facute sa iasa treaba perfecta.

                sunt multumit de cotiera.

                ps: ajustarile se fac la consola franei de mana.
                Attached Files
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Trebuia sa pui si cateva poze cu cotiera montata,am vazut ca ai gresit parca prima gaura si ai dat una langa ai cam slabit plasticul putin parerea mea!!

                  Comment


                  • Pentru cei care au cumparat cotiera asta...se merita sa o cumpar si eu? sau mai astept putin,mai strang niste banuti si o cumpar pe cea de la dealer...

                    Va multumesc!

                    Comment


                    • Originally posted by radu2008 View Post
                      Trebuia sa pui si cateva poze cu cotiera montata,am vazut ca ai gresit parca prima gaura si ai dat una langa ai cam slabit plasticul putin parerea mea!!
                      gaurile alea sunt de la cotiera veche scuze...am uitat sa precizez...
                      am sa fac poze si la cotiera.
                      cotiera e super...dar are un mare defect...nu se poate deschide compartimentul cu o singura mana. nu este ergonomic deloc.

                      asta e.
                      in rest .... e mai rigida din cauza intariturii..dar tot din plastic subtire e..deci daca te sprijini tare de ea...o rupi.

                      la banii astia e ok.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • mai sunt prin carrefour cotiere tot cam pe la banii astia...de la megadrive daca nu ma insel...este exact ca aia numai ca asta are intaritura aia metalica si de asta iti da senzatia ca e mai rigida sau e putin diferita?

                        Comment


                        • alea de la mega drive au cu totul alta prindere.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • nu vorbeam neaparat de prindere...ci de ea fizic...intelegi?

                            Comment


                            • ideea e ca cu tipul acesta de prindere poti sa iti pui si centura...mai greu da poti...

                              cu anumite cotiere iti poti lua adio de la centura. ... intelegi?
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • am inteles...dar tot nu mi ai spus cum e

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google