Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se potriveste si la montaj..am vazut eu.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • nsa, daca apare Loganul de 1500euro anunta-ma si pe mine...

      Comment


      • bravo iulian, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!
        cel mai important este faptul ca are intaritura!!!

        Comment


        • Sunt curios: cum e plasticul de la suport, acela care se prinde in suruburi pe tunelul median si pe care este prinsa in alte suruburi cotiera? Ca eu am avut o cotiera de origine pe care am rapus-o in lupta dreapta, dupa ce m-am pravalit mai zdravan de mai multe ori pe ea. S-a crapat plasticul ala in mai multe directii - dar era si un material plastic cam nasol, care se sparge relativ usor. Sau, ma rog, nu mi-a tinut mie piept... poate am sa iau si eu una, pentru suport, daca pare sa fie plasticul mai tapan

          Comment


          • Nu stiu cum este cea origilala, dar la acest tip de cotiera suportul de plastic de care spui nu are nici un fel de intaritura pe interior. Este simplu, grosime egala cu cea de la spatiul de depozitare al cotierei. Tind sa cred ca nu exista nici o diferenta intre ele in afara de logo-ul "producatorului" si cota de adaos comercial.

            Comment


            • ParuLuScorilo ai facut alt suport in locul celui care s-a rupt si eu m-am cumparat originala si am vazut ca este cam subtite plasticul adica sportul sper sa ma tina?

              Comment


              • Originally posted by ParuLuScorilo View Post
                Sunt curios: cum e plasticul de la suport, acela care se prinde in suruburi pe tunelul median si pe care este prinsa in alte suruburi cotiera? Ca eu am avut o cotiera de origine pe care am rapus-o in lupta dreapta, dupa ce m-am pravalit mai zdravan de mai multe ori pe ea. S-a crapat plasticul ala in mai multe directii - dar era si un material plastic cam nasol, care se sparge relativ usor. Sau, ma rog, nu mi-a tinut mie piept... poate am sa iau si eu una, pentru suport, daca pare sa fie plasticul mai tapan
                pare destul de firav si asta...nu cred ca ma va sustine nici aceasta cotiera...deci va trebui sa am grija.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Cred ca am sa-i fac niste intarituri pe interior, tot din plastic si lipite cu poxipol. In special partea superioara , cea cu patru gauri, apoi lateralele. Sper sa merite efortul. Asta dupa ce am citit comentariile voastre.Oricum ar fi, altii au dat mai mult numai pe intaritura (vezi sectiunea bursa) , raman la parerea mea , face toti banii!

                  Comment


                  • Eu am pus 4 saibe in interior sa fie mai intarita ca erau capetele holsuruburilor cam mici si sa nu perforeze plasticul !

                    Comment


                    • Am facut si eu comanda si o sa va zic cum arata si cat de stabila este caci am s-o montez in cel mai scurt timp.
                      1.2 TSI

                      Comment


                      • cum se monteaza intaritura si cum se prinde de partea inferioara? Postati si voi niste detalii . Am primt cotiera simi-am prins urechile. In curand o s-o montez.
                        1.2 TSI

                        Comment


                        • Vezi la pagina 1, ai toate explicatiile. Eu nu am montato inca, e prea frig afara, bbrrrrr...
                          -28,bbrrrr...

                          Comment


                          • Multumesc am gasit cum se monteaza. Pentru doritorii de astfel de cotiere va pot spune doar un singur lucru este daca nu la fel macar 90 % ca cea originala de la dealer. Spor la cumparat.
                            1.2 TSI

                            Comment


                            • Am montat si eu cotiera prezentata de Iulian Paul. E ok; s-a potrivit bine cu mici ajustari

                              Comment


                              • Ce ajustari?
                                Din toate modelele de cotiere, asta mi s-a parut cea mai buna/fidela replica la cea orighinala.
                                Am vazut si montata si pare OK, mai ales raportat la pret.

                                PS: mai cautati si prin magazinele auto (in AR a fost 45 lei bucata...desigur ca mi-am luat si eu una, prin bunavointa unui minunat coleg ).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google