Arcuri Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cristi,eu am arcuri ce coboara 7cm si nu e nimic taiat din ele,nu sunt arcuri de logan sunt de alta masina dar se potrivesc la fix.Si masina de pe care sunt luate are o greutate apropiata cu a loganului
    AG 16 Y M A

    Comment


    • #17
      Originally posted by play4hack View Post
      raman la H&R.RacingNick aduc si cele de 60 mm?Astept parerea lui NZN.Imi trebuie garda mica pt ca am gume cu 55 talonul si e o distanta mare intre aripa si cauciuc.
      Mai omule .... stai mai potolit cu 60 de mm. Am eu balon indice 50 si 4.5 cm coborati, sunt absolut de ajuns. Mai mult decat bine este. Asculta ce-ti spun ... si ce spun si ceilalti ...
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • #18
        sal

        pune o poza daca nu te superi.

        Comment


        • #19
          Taie 5 spire din arcurile stock. Efect garantat.

          Comment


          • #20
            ....cea mai mare prostie sa tai din arcuri.....am avut si eu de gand dar a avut cine sa ma indrume si le multumesc...nici eu nu stiu inca ce se va intampla cu masina,de coborat o sa o coboare cam 45mm...da chiar....uita-te la BBi...el avea o mica bordura in fata garajului...si a fost nevoit sa o strice ca dadea pe jos......maine sper sa-mi dea baietii de la dacia masina acasa,e dusa pt rugina....si daca mi-o dau..le pun maine daca am timp,daca nu poimaine si am sa va zic parerea mea...

            cezar...nu-l mai prosti si tu ma
            Last edited by FloNZN; 30 June 2009, 20:00. Reason: Automerged Doublepost
            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

            Comment


            • #21
              Inteleg ca vrei sa fie si joasa si ieftina, dar din pacate aceste doua caracteristici nu sunt direct proportionale.
              Daca cu privire la cat de mult vrei sa lasi masina nu comentez, eu insumi fiind un ubsedat de "as low as you can go", taiatul din arcurile standard e o tehnica total nerecomandata. Recomandarea mea calduroasa e sa-ti iei un set de H&R de 4.5 si sa vezi cum sta masina pe ele. Eu am pe masina H&R si sunt extrem de multumit, circumferinta rotilor si pasajele se potrivesc la perfectie, a disparut spatiul ala nasol intre aripa si roata care face Loganul stock sa arate ca un SUV...
              Vrei sa vezi cum arata cu roti stock, uite aici:

              Ar mai fi si faptul ca oricum pe spate se lasa mai mult decat cei 4.5 cm mentionati de H&R ;)
              Ce ai vazut tu, si anume arcuri de 60mm sunt doar pentru Sandero si cei 60mm se refera doar la puntea spate. Probabil ca merg si pe Logan, dar dupa cum probabil poti observa din pozele din link-ul meu, spatele e destul de jos si cu arcuri H&R de 4.5. Imaginteaza-ti ca lasata cu 4.5 pe fata si 6 pe spate ar arata ca o racheta gata de decolare sau ca un Logan cu porc de Craciun in portbagaj :p
              Revenind la taiatul din arcurile stock: NU O FACE! La cum arata arcurile stock de Logan, nu stiu cum planuiesti sa tai tu si din ce capat sa faci asta astfel incat arcul sa se aseze corect....
              sigpic
              ^Logan turbat (WIP)^

              Comment


              • #22
                raspuns

                Super masina ta valentin.cat ai dat pe arcuri?
                Last edited by gold8xspeed; 1 July 2009, 08:32. Reason: doublepost

                My Car

                Comment


                • #23
                  Arcurile mele au fost 625lei fara montaj la RacingNick.
                  Montajul nu stiu cat ar costa, eu le-am montat la un prieten la service pe moca!
                  sigpic
                  ^Logan turbat (WIP)^

                  Comment


                  • #24
                    ....parca se astepta parerea mea pe aici in legatura cu arcele...is grozave...pe mine ma satisfac total....masina sta extraordinar in curbe...nu scutura si e coborata destul ca sa nu o frec pe jos la fiecare trecere de pietoni sau ceva de genu;)le recomand;)
                    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google