UN DRAC Mi-a Zgaraiat Masina !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • UN DRAC Mi-a Zgaraiat Masina !

    tocmai cineva mi-a zgaraiat masina ! 12 cm are zgaraietura si a ajuns la tabla ! masina e alba si se vede negru la zgaraietura
    ! a fost zgaraiat spate stanga !

    am sunat la leasing si mi-au spus sa vin la ei sa primesc:

    - imputernicirea de daune;
    - polita casco;
    apoi sa merg la centrul de daune sa evalueze dauna si sa imi recomande un service autorizat de dacia cu care lucreaza ASTRA ! totul e OK pana aici !

    Va intreb, cu ce m-as putea infrunta? adica, tre sa dau bani pe undeva? sau nu tre sa platesc nimicptr ca e pe CASCO? Va rog sa ma informati cu ce as mai putea sa ma confrunt ca sa nu fac crize si sa omor pe cineva !

    Dati-mi cateva SFATURI VA ROG ! va multumesc !
    Last edited by Stavros; 2 July 2009, 17:07.

  • #2
    exact in acelas loc acu 5 zile mi-au zgariat si mime masina...nu am facut-o pe casco ca de anul acesta am franciza...100 euro....
    am pus vopsea de un ac...am reparat pe cat posibil..si am polisat dupa.... daca nu stii ca e acolo nici nu iti dai seama...daca ai franciza fa ce am facut si eu... nu merita ptr o singura zgarietura..asteapta sda se mai adune si le bagi pe toate odata...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      NU AM FRANCIZA man )))) URAAAAAA ! am sunat si mi-au zis ca NU AM ! deci forzza CASCOOOOOOOO !!!!

      Comment


      • #4
        Eu zic sa-i dai cu un marker la codul vopselei si un polish. Folosesti CASCO pentru nimic, o sa ai deschis dosar de dauna si anul viitor cand vei face o noua asigurare o sa platesti la fel sau mai mult. In definitiv tot iesi mai scump daca folosesti CASCO decat daca dai 30-40 lei pe un marker de vopsea. Oricum ai culoare nepretentioasa.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          daca are leasing nu face nici un contract la anu...:| are contract multianual...s-a mai discutat pe tema asta ........
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            Nush ce contract o avea...eu am un prieten f bun care are masina in leasing si in fiecare an reinoieste CASCO. Primul an a avut 750 euro si al doilea an dauna de 130 de milioane...noul contract de CASCO a fost 860 de euro in conditiile in care pretul masinii scazuse dar l-a tras dauna aia la pretul respectiv.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              contracte fara fransiza se mai fac doar la leasing. deci el are contract multianual pentru ca nu are fransiza (exact ca mine). prietenul tau o fi patit ca sony, de a ramas fara contract. sper sa nu fie asa si in cazul initiatorului. poate sa faca asa cum a spus mumus, ca si eu azi am bagat polish la capota motor si cea portbagaj ca aratau ca dupa razboi (mai ales capota motor), si acuma sunt ca noi.
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                N-are tati fransiza si are leasing la BCR. Contractul ii merge mai departe...n-are nici o treaba cu ce-a patit Sony sau mai stiu eu care. Are CASCO ca si cum ar fi persoana fizica.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  am masina pe leasing la impuls leasing si platesc casco la ASTRA ASIGURARI SA prin S.C. D&CA INSURANCE BROKER SRL ! este multi anual pentru ca e luat leasingul pe 4 ani si mai am 3 ! Am intrebat daca la anul o sa platesc mai mult si mi-au zis ca nu, ci ceea ce scrie pe contract !

                  Acu as dori sa va intreb: daca o sa o duc la service, credeti ca aia o sa imi schimbe piesele mai noi si o sa imi puna mai vechi? sau sa imi iau din benzina? sunt asa de smecheri si de hoti??

                  Comment


                  • #10
                    In cazul asta oricum platesti scump casco din start. Daca n-ai nevoie de masina cateva zile, du-o in service. Cauta un service cu decontare directa si nu te mai ingrijora ca-ti ia cine stie de pe masina...daca e sa se intample ceva nasol, se intampla si cu ea in garajul personal.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      da un service de preferat reprezentanta dacia,sa iti iasa si culoarea la vopsit,cit despre casco e bun ca ai citit si ca nu ai franciza:> spor la lucru
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        multumesc frumos ! platesc casco 180 RON / luna ! o sa o duc la un service DACIA autorizat ca asa au spus ! acu-s liber, pot sa o las, numai sa nu imi fure nimic de pe ea !

                        Comment


                        • #13
                          scoate tot...mie mi-au furat un parasolar si un termometru.... astea le-am lasat in masina..crezand ca nu le fura
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #14
                            Stavros mai intreaba la asigurari daca nu trebuie sa platesti TVA la factura pt ca un prieten a patit-o,asiguratorul a zis ca nu are franciza dar la pus sa plateasca Tva la factura de reparatii.
                            sigpic #

                            Comment


                            • #15
                              am intrebat pe doamna aceea : "Doamna, dar tre sa platesc ceva pe undeva?" ea a zis ca nu nu ! e casco !" am intrebat de 3 ori caci de 3 ori am sunat ) ! oricum, nu le dau nimic, ba mai mult, o sa il zic inspectorului de daune ca daca mi se schimba ceva, fac scandal mare (reclamatie, televiziunea si presa), poate ca am noroc ! Am o amica care lucreaza la CANCAN si daca e ceva, va fi jale !

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google