deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare, am cumparat si eu un telescop haion de nova asa scrie pe ambalaj altu nu avea.. si mi se pare tare dubios se strange foarte greu asa erau toate 4, abia la 70-75 kg greutate se comprima.
    Sa nu ma chinui sa il montez degeaba, mai dau si gauri prin portbagaj aiurea.
    Telescoapele vostre ce forta aveau (adica puteau fii actionate cu forta intr-un perete ceva si sa mearga mai usor) nu scrie nimic pe el gen 200N/250N..etc
    Last edited by floriche; 26 January 2010, 18:56.

    Comment


    • Am si eu deschidere din buton si cheie la portbagaj, am si telescop de break, dar problema e ca sare foarte repede si tare in sus. Eu as vrea sa se deschida mai lin. La voi cum face?

      Comment


      • vreau sa imi pun si eu: telescoape si deschidere(din alarma) la portbagaj si nu stiu ce sa cumpar
        PS : este model colectia II 2007 si are si buton la portbagaj
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • Originally posted by ynp_46 View Post
          De unde trag un + sa sa imi fac deschiderea pt portbagaj?trebuie si siguranta?
          Mai intreb odata....

          Comment


          • Originally posted by danielliviu View Post

            On topic: plusul permanent pentru deschidere portbagaj l-am tras din panoul de sigurante, DUPA o siguranta, dar nu mai stiu exact care....
            Originally posted by valeriuciprian View Post
            Eu am luat plusul de la firul care duce la bricheta.
            Ai doua raspunsuri mai sus...data in acest topic.
            sigpic

            Comment


            • salut..am si eu o problema..mi-am montat un actuator pt deschiderea portbagajului,dar dupa actionare sistemul de inchidere al portbagajului nu imi mai trage actuatorul inapoi,si ramane blocat pe deschis...asa ca nu pot inchide portbagajul dupaceea.Aveti cumva vreo solutie?
              Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
              sigpic

              Comment


              • si eu am patit la fel, nu e pus la unghiul care trebuie si nu are putere arcul la incuietoare sa il impinga la loc, eu am schimbat inclinarea putin fata de incuietoare si i-am gasit pozitia ideala, si tu trebe sa faci la fel.
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • am inteles..m-am gandit si eu la asta intr-un final..dar totusi am considerat ca nu are destula putere acel arculet de la inchiodere.Se pare ca m-am inselat P..o sa mai incerc maine sa vad ce iese.Multumesc mult de ajutor.
                  Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                  sigpic

                  Comment


                  • pentru cei care tot intrebau ce fel de actuator este bun ca sa incapa in lacasul respectiv, eu le recomand cel deC:\Users\Administrator\Desktop la un logan. De acum urmez sa mi-l montez si eu.
                    Attached Files
                    Last edited by valeriuciprian; 30 January 2010, 22:31.

                    Comment


                    • orice actuator de la o inchidere universala merge sau de renault, astea le stiu ca lucrez cu ele.
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • da..merg toate..dar eram curios despre ce vorbeste bobo88
                        Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                        sigpic

                        Comment


                        • Sal !

                          Daca tot vorbiti de acest actuator,spuneti-mi si mie de unde pot sa-mi iau unul. Caut de mult si nu gasesc. Multumesc !!!

                          Comment


                          • De la un magazin cu piese auto sau un magazin cu piese de electronica...sau un atelier electric (,) care monteaza si alarme...sigur au baietii unul ramas pe acolo...pretul unui actuatot este de 10-15 lei(actuator de inchidere centralizata)
                            sigpic

                            Comment


                            • gasesti la aproape orice magazin de piese auto ..sunt doua variante ..unu cu 2 fire si unu cu 5 fire..pemtru portbagaj iti trebuie cu 2 fire..iti atasez o poza cu un actuator..
                              Attached Files
                              Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                              sigpic

                              Comment


                              • sal

                                Merci mult !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google