deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vreau si eu deschidere portbagaj din butonul cheii. Platesc pentru cine este dispus sa faca... In Bucuresti, bine-inteles...
    sigpic

    Comment


    • super treaba asta cu telescop si deschidere automata. Daca nu am alarma pe masina, se poate face legatura ptr. acest acuator de undeva de pe instalatie si sa montez un buton in bord. sau tre sa tragi fire separate din tabloul de sigurante si sa ii faci propria instalatie?
      1g in + adrenalina,1l - la benzina!

      Comment


      • se face cu un mic circuit legat la uch.

        Comment


        • Cel mai elegant se rezolva cu un modul electronic ce va deschide portbagajul la 2 apasari pe butonul de deschis de pe cheie sau din consola centrala.
          ECUFix
          Please don't visit my homepage!

          Comment


          • Originally posted by MA.DO.
            eu am deschidere din elecomanda ma costat 100 ron dar am constatat ca am aruncat banii pe fereastra deoarece la deschidere,trbue tinut butonul apsat cam 4-5 secunde si de ceva timp nu mai merge deloc.
            a dat din greseala report in loc de post reply
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • au am un modul "cheie briceag" si are si buton de deschidere portbagaj,mi se deschide si portbagaju.

              Comment


              • salut tuturor.inainte de pasti mi-am facut si eu deschidere din buton separat la portbagaj.dar mi-i se par prea tari telescoapele.ele deschid capota portbagajului destul de ok dar cand sa-l inchid...................tre sa apas zdravan pe el....cam dure telescoapele............precizez ca sunt telescoape de haion dacia break si sunt luate din targ de la vitan
                :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

                Comment


                • Salut!
                  Da ai pus 2 telescoape?
                  eu montez 1telescop si un singur arc in partea cu telescopul(dreapta) si uite ce a iesit (nu e masina mea ,la a mea inca nu i-am facut poze!)

                  Comment


                  • pai cam asa se deschide si la mine dar repet (si aici imi cer scuze celor de pe topic),problema mea este ca se inchide foarte greu capota portbagaj.precizez ca am incercat cu un telescop si un arc si se ridica prea repede capota,dar nu mai e problema cu forta depusa la inchiderea portbagajului

                    P.S. aveti vreo idee la ce sa ma leg cu un plus mai permanent????(la baterie nu doresc eu iar la tabloul de sigurante din habitaclu sunt toate controlate de cheie).multumesc anticipat de ajutor. o sa pun un filmulet, cand o sa am timp, cu isprava mea.
                    Last edited by V@ly 1.4 MPI; 5 May 2009, 21:13.
                    :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

                    Comment


                    • Nu sunt toate siguratele "controlate de cheie".
                      Te poti lega la proiectoare de exemplu, numai sa ai grija sa te legi dupa siguranta fuzibila, adica sa fii "protejat..."
                      Mai este mult pana departe ...sigpic

                      Comment


                      • un +12V permanent il poti lua de la uch pinul B3 sau de la alimentarea permanenta a cd-playerului.

                        Comment


                        • salutare baieti..am si eu o intrebare?..cineva mi-a facut un sistem de deschidere al portbagajului din interior cu ajutorul unui buton separat...as vrea sa il deschid din telecomanda..ce ar trebui sa fac...loganul e din 2006 primul model fara buton in spate..doar pt cheie...multumesc..

                          Comment


                          • Originally posted by valeriuciprian View Post
                            Am reusit sa fac deschiderea portbagajului de la buton...Poze mai jos iar un filmulet gasiti aici .
                            Am renuntat la telescop si am mai torsionat arcurile astfel incat sa se deschida singur portbagajul.
                            Tija actuatorului actioneaza direct broasca de deschidere deci nu am legat tija actuatorului de tija de deschidere a butonului.
                            din fotografie se vede ca doar ai strans cateva spire cu o brida de plastic.doar atat sa fie necesar pt a face sa se deschida portbagajul?
                            pentru ca eu oricat de mult as tensiona arcurile portbagajul nu se deschide singur. iar daca il ajut putin (il ridic eu vreo 20 cm) se ridica cu viteza si izbeste in amortizorul de cauciuc.
                            daca ai omis ceva din greaseala poate revii cu amanunte si ne luminezi si pe noi cum ai facut sa se deschida portbagajul doar din arcuri. poate revii cu niste poze mai actuale. multumim pentru intelegere
                            vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                            vand lampa adaptabila la torpedo

                            Comment


                            • Uite aici modalitatea de prindere a arcurilor cu soricei.
                              sigpic

                              Comment


                              • pentru cei care vor sa pune telecop pentru deschidere portbagaj, trebuie sa tine cont de doar 2 chestii.
                                1. lungimea lui deschis trebuie sa fie intre 46 -50 cm(marimea ideala)
                                2. pe telescop scrie forta care o are, 200-250N e ideal pentru logan, ce este peste aceasta putere torsioneaza capota(stiu din experienta, la mine e 310N)
                                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google