Antigelul din bol ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am fost la magazin si am completat ca nu aveam rabdare si plecam si la munca. am observat ca mi-a scazut cand am bagat strop gel, ca altfel nu deschideam nici eu capota. acu o sa urmaresc sa vad daca mai scade, si daca ma mai tine 9000km e ok ca apoi ii fac prima revizie la 20k si vedem ce-o mai fii. sper sa nu am probleme.,,.
    AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

    Comment


    • Eu am vazut ca era scazut foarte putin nivelul de la antigel si l-am completat cu unul care nu era de origine dar rezista la -50 de grade celsius si nu am probleme nu o sa dau de nebun 25-30 de lei pe 1 litru de antigel de la dacia.

      Comment


      • Eu am luat de la dealer cu 19 lei litrul Glaceol d-ala special pentru Dacia/Renault...e antigel concentrat, merita masina ta
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • @radu2008: Daca nu e tip D, nu e bun. Mai bine dai putin in plus si iei ceva bun.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • am platit 18,5 ron plus 1 ron apa distilata si am luat de origine, aceeasi culoare, acelasi model ca sa nu apara ceva chimic stiu eu, sau la revizie sa faca baietii scandal la service.
            AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

            Comment


            • Am nivelul la jumatate intre minim si maxim, este vreo problema?(masina o am de 2luni)

              Comment


              • Daca nivelul lichidulu de racire se afla intre minim si maxim inseamna ca este in limite normale. Esential este sa nu scada sub minim sau sa nu treaca de maxim.
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • Astia sunt pasii in vederea schimbarii?

                  Se da drumul la antigelul din radiator
                  se scoate dopul de la aerisire
                  se pune dopul la radiator inapoi
                  se toarna antigelul amestecat cu apa distilata
                  cand ajunge antigelul sus in aerisitor se pune dopul
                  si se completeaza in borcan

                  Comment


                  • Se mai desface un colier de pe furtunul care intra in radiator. Odata desfacut colierul respectiv, trebuie inlocuit cu altul nou.
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • la mine in carnetul de intretinere scrie ca antigelul se schimba la 90000 sau la 4 ani, la fel ca si lichidul de frana, ideea e ca am aproape 3 ani si s-a mai schimbat antigelul la culoare, nu mai e verde, e galben cu o usoara tenta de verde

                      Comment


                      • Antigelul...la 4 ani,eu stiam ca se schimba la 2 ani...ce parere aveti?

                        Comment


                        • Eu am cititintr-un manual ca antigelul nu trebuie combinat cu apa distilata. Atasez fisierul. Ce spuneti?

                          Comment


                          • Pai cum sa completezi cu apa distilata copletezi cu antigel pur nu conteaza firma eu asa am facut si nu am probleme !

                            Comment


                            • eu la 33.000km am putin sub minim; am completat cu Glaceol RX tip D, nediluat; cu motorul la rece bineinteles
                              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                              Comment


                              • Originally posted by radu2008 View Post
                                Pai cum sa completezi cu apa distilata copletezi cu antigel pur nu conteaza firma eu asa am facut si nu am probleme !
                                De acord cu tine, dar chiar in acest thread se recomanda completarea cu antigel combinat cu apa distilata in proprtie de 1 la 1. Eu asa am si facut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google