usita torpedou se poate centra????

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    am facut azi un montaj extrem de simplu cu intrerupatorul pentru usita torpedoului
    intrerupatorul va fi inlocuit cu un senzor Hall TLE 4905
    tranzistorul din schema trebuie sa tina un curent de 1Amper minim , daca se schimba becul cu leduri tranzistorul poate fi mai mic(tip npn)
    rezistenta e de 1Kohm

    magnetul este luat dintr-un Cd-rom de computer mai precis unde este lentila de citire.
    urmeaza sa desfac butonul de pe masina sa vad cum se poate adapta montajul in spatele torpedoului iar pe usita va fi lipit decat acel mic magnet.


    poze si un filmulet cum lucreaza montajul
    Captain of the black pearl

    Comment


    • #17
      Cred ca se poate regla pozitia usii cutiei de acte si mult mai simplu. Deschideti usa,o sa observati niste suruburi care fac legatura intre fata interioara si cea exterioara a usii.Bun, le slabiti putin cu surubelnita, torsionati putin capacul usii incercind sa apropiati suruburile fara a le stringe definitiv.Inchideti capacul va convine pozitia lui? daca da, stringeti definitiv suruburile ;daca nu ,mai pozitionati inca o data cele doua parti alecapacului cutiei de acte! trebuie sa va iasa ! La mine a mers fara nici o problema(dupa vreo trei pozitionari) si se mentine!
      Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

      Comment


      • #18
        am reusit sa o centrez dupa cum a spus meseriasu..nu stiu cat o sa stea dar deocamdata e ok..ms mult meseriasu
        fabian e tare ideea dar acuma nu prea am timp si rabdare sa o pun in aplicare si inca e in garantie masina..si nah`..dar e tare!!!
        ms mult pt sfaturi..numai bine va doresc
        LOGAN 1.6 16

        Comment


        • #19
          Am si eu o intrebare cum se schimba maneru ala de la torpedou ca mi sa rupt chestia aia cara agata sa stea torpedou inchis se poate schimba numai aia sau trebuie toata usa aia de la torpedou????????????????????/

          Comment


          • #20
            problema asta este doar la ph1 sau si la ph2 e la fel? si eu am aceeasi pb la ph1 2007
            Logan laureat 1.2

            Comment


            • #21
              Asta sa fie problemele la o masina......benzina sau motorina sa fieeeeee.
              MESERIASU' va dat raspunsul corect fara a mai face alte artificii.
              real power..... diesel power by

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google