Montaj Geamuri Electrice Pe Ambiance

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Kalimera22 View Post
    Salutare,
    Am un amic care are Ambiance si vrea sa monteze geamuri electrice pe fata.Va rog sa ma indrumati daca a mai montat cineva.
    eu am montat toate cel 4 geamuri tot pe un Ambiance electrice cu macarale de fabrica ,tras fire frumos,butoane originale ...etc relativ simplu
    pentru informatii suplimentare da mi un PM daca ai neclaritati
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • #17
      oki, deci nu-i chiar de speriat ,in cazul in care sunt hotarat ,ma ajuta cineva,?contra cost la buna intelegere........
      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

      Comment


      • #18
        geamuri electrice Ambiance

        Salutare, va multumesc pentru info.O intrebare am motorasul de la macara are 2 pini, butonul transmite 2 semnale urcare si coborare.Intrebarea mea este motorasul de la macara isi ia minusul prin caroserie?Va rog sami descrieti legatura dintre comanda butonului si macaraua electrica(motoras).Cu stima
        Tinc fest !!

        Comment


        • #19
          ti-am atasat niste desene si scheme care sper sa te ajute sa faci legaturile (si pe tine si pe cei care mai vor sa-si puna geamuri electrice fata).

          nu stiu sincer sa-ti raspund la intreabarea ta legata de unde isi ia masa motorasul dar cred ca este de pe caroserie, pt ca din schema de la butoane pleca doar plusuri.

          Legaturile sunt simplu de facut, daca nu te descurci cu schema anunta-ma. Ca un sfat, sau observatie (cum vrei tu) eu plusul pentru iluminarea butoanelor nu mi l-am luat de pe siguranta din panou ci de la un alt fir care ilumina butoanele cand aprindeai pozitiile. plusul pentru actionarea geamurilor, l-am luat din panou si am pus, asa cum zice si schema, o siguranta de 30A.

          Fa-ti rost si de mufele originale, te vor ajuta destul de mult sa intelegi conectarea firelor, scrie pe ele pozitia 1,2... etc, daca te uiti pe schema ai si culorile acolo si asta iti da si mai multe detalii

          Sper sa-ti fie folositoare aceste lucruri si daca mai ai nevoie de ceva contacteaza-ma.

          Succes la montaj
          Attached Files

          Comment


          • #20
            salut sunt nou .....si nu ma prea pricep...as avea cateva intrebari
            1.pot sa imi pun geamuri electrice pe logan ...am geamuri mecanice(nu mi-as pune neaparat dar mi s-a stricat macaraua pe stanga si am gasit macara electrica noua la 1 mil si manuala la dezmembrari tot cu un milion si asa ca mai trebuie sa i-au un buton si sa le3 instalatia si as avea electric
            2.cum ar trebui sa fac legaturile pt k la electrica nu ma prea pricep....eu stiu ceva mai detaliat mai pas cu pas..... inteleg repede...
            astept raspuns si sper sa ma poata ajuta cineva....salut si multumesc

            si daca ar vrea sa ma ajute cineva macar cu un nr de telefon ca atunci cand ma apuc sa-l sun sa imi dea mai multe sfaturi...v-as fi recunoscator e tare aiurea sa nu meraga deloc geamu...
            Last edited by bloju narcis; 23 March 2010, 23:22. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #21
              kalimera ,butonul face inversarea polaritatii sa fiu mai explicit

              Comment


              • #22
                Originally posted by bloju narcis View Post
                salut sunt nou .....si nu ma prea pricep...as avea cateva intrebari
                1.pot sa imi pun geamuri electrice pe logan ...am geamuri mecanice(nu mi-as pune neaparat dar mi s-a stricat macaraua pe stanga si am gasit macara electrica noua la 1 mil si manuala la dezmembrari tot cu un milion si asa ca mai trebuie sa i-au un buton si sa le3 instalatia si as avea electric
                2.cum ar trebui sa fac legaturile pt k la electrica nu ma prea pricep....eu stiu ceva mai detaliat mai pas cu pas..... inteleg repede...
                astept raspuns si sper sa ma poata ajuta cineva....salut si multumesc

                si daca ar vrea sa ma ajute cineva macar cu un nr de telefon ca atunci cand ma apuc sa-l sun sa imi dea mai multe sfaturi...v-as fi recunoscator e tare aiurea sa nu meraga deloc geamu...
                Salut,

                daca nu vrei sa te complici trebuie sa-ti iei si mufele, nu doar macara si butoane, ca pe urma te incurci cu legaturile rau, daca ai drum prin Bucuresti te ajut cu instalatia.

                Comment


                • #23
                  are cineva poze cu legaturile electrice ma intereseaza la tablou sigurante cum se procedeaza

                  Comment


                  • #24
                    Are cineva toata schema la instalare geamuri electrice fata ...azi am cumparat macarale electrice..mufe..butoane...si am nevoie de cabluri si un ajutor;)...deci imi trebuie si schema intr-un format mai mare sau un link daca ma poate ajuta cineva
                    CARPE DIEM!

                    Comment


                    • #25
                      danycristian foloseste cu incredere cele 2 maini ale unui electrician sfatu meu tu faci cum crezi mai bine

                      Comment


                      • #26
                        Intrebare: cum pot sa fac sa nu mai tin apasat pe buton atunci cand deschid geamul?(ma intereseaza doar cel de la sofer).
                        Am citit pe aici ceva despre 'buton cu impuls',daca imi poate explica cineva exact ce are diferit fata de cel 'normal'.
                        Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                        My ride

                        Comment


                        • #27
                          Nikuniku..sigur voi folosi 2 maine de electrician auto ca nu ma pricep yo sa le montez..;)
                          CARPE DIEM!

                          Comment


                          • #28
                            Scuze greseala de mai sus..maini nu maine)...Si deci se poate monta sigur geamuri electrice pe Ambiance..Eu am facut-o...este o treaba destul de aiurea pentru ca nu ai mai nimic tras ..dar cu ceva ajutor o poti face acasa! Succes tuturor ce doresc sa si monteze!
                            CARPE DIEM!

                            Comment


                            • #29
                              Ghid de montaj geamuri electrice Logan Ambiance

                              In speranta ca nu o sa radeti de tiganeala mea, am facut un mic ghide de montaj geamuri electrice pe Ambiance.
                              Enjoy !

                              Sa luptam impreuna pentru disparitia ciubucarilor care fac meseria de mecanic auto de ras !

                              Comment


                              • #30
                                explicatii bune pentru cine vrea sa faca aceasta modificare la geamuri,felicitari

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google