Antifurt Roata Rezerva ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Antifurt Roata Rezerva ???

    Stie careva vreun sistem de prindere mai sofisticat pt roata de rezerva??? mi-a fost furata si am luat alta si as dori sa o asigur ca lumea.. s poate??v-as fi recunoscator dc m-ati ajuta.

  • #2
    Ii sudezi in oala din portbagaj un belciug si legi roata cu lantul...ca la vechea Dacie 1300...sau...uncerci sa faci o platbanda deasupra rotii care intr-o parte are balama iar in cealata un sistem de inchidere cu lacat.
    Si...pana atunci intoarce roata de rezerva (adica cu gaura in sus) si infileteaza acea piulita pana jos...astfel o sa ii ia mai mult timp hotului pana desface piulita
    sigpic

    Comment


    • #3
      of..credeam ca exista ceva sa-l cumpar direct..asa cu sudatu e cam mare bataie d cap..mai bine ii pun alarma ..poate il sperie...mersi oricum

      Comment


      • #4
        O alta varianta care imi vine acum in cap e sa iti faci alta piulita de prindere a rotii iar la acea piulita sa o legi cu lantul de roata de rezerva dupa ce infiletezi piulita evident.
        Altceva de-a gata nu am vazut.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Tin minte ca aveam la dacia 1300 confectionat un sistem de inchidere cu doua bucati scurte de lant si le inchideam cu lacatul ,alarma este cea mai buna solutie!

          Comment


          • #6
            mda..iau vreo 10 piulite si le pun ..sa vdm atunci cata rabdare are hotu

            vreun centru din asta unde se pun alarme stiti prin bucuresti si cam ce pret?
            Last edited by sarmalutza; 22 May 2010, 22:36. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Si le strangi bine cu o cheie!

              Comment


              • #8
                Si asta e o solutie...dar vezi ca filetul nu e metric...nu stiu ce pas are ca nu merge nici o piulita normala...uite alta solutie...
                In partea de jos de la filetul care tine roata am impresia ca este un U intors...ia vezi pe acolo nu poti baga un lant ceva sa legi roata?
                sigpic

                Comment


                • #9
                  hm..o sa ma uit..nush despre ce U vb.

                  Comment


                  • #10
                    Acum 2 luni am fost si eu in aceasi situatie , mi-au furat roata de rezerva, la scurt timp am montat alarma. Incearca la seleniu, acolo am montat si eu , la logan au montaj gratuit! Eu am ales maat 679 si sunt multumit de ea, pretul 270 lei si ai garantie 5 ani ! Au sediul aproape de intersectia dintre Calea Rahovei si Progresului , langa MCDonalds trafic greu.
                    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                    Comment


                    • #11
                      aham,mersi..super..m-am uitat p siteul lor si au destule produse...o sa ma duc si eu la ei ..bafta

                      Comment


                      • #12
                        Cu placere! multa bafta si tie , si sa speram ca nu vom mai avea parte de astfel de evenimente. ;)
                        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                        Comment


                        • #13
                          sau te duci in vitan sant destule centre de montat alarme

                          Comment


                          • #14
                            Atentie La Roata De Rezerva!!!

                            Salutare tuturor,
                            Deschid acest thread pentru a reusi preintampinarea neplacerilor create de furtul rotii de rezerva . Spun acest lucru deoarece saptamana trecuta am fost "vizitat". Toata tarasenia a durat aproximativ 1,5 minute . Motiv pentru care invit persoanele mai ingenioase sa vina cu idei pentru a aplica masuri suplimentare in ceea ce priveste asigurarea sigurantei capotei portbagaj.
                            Numai bine.
                            Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

                            Comment


                            • #15
                              eu am bagat mana in spatele butucului pe interior si am impins o bucata de tabla din ansamblul respectiv.Acum daca apesi pe butuc nu se mai deschide chiar daca e descuiat.
                              am montat un actuator care imi impinge ansamblul cu buton si deschid portbagajul doar din interior pentru a preveni furtul a ce am in portbagaj.
                              nici macar daca reusesc hotii sa descuie butucul nu se poate deschide portbagajul pentru ca vor apasat in gol pe butuc.
                              am modelul 2 de butuc, cel de pe ph2.
                              Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google