Antifurt Roata Rezerva ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Ampt View Post
    Chiar si parcata relativ aproape de un copac si tot nu am avut nici o sansa ... !
    Poate daca ar fi fost copacul mai batran ?!
    Au insistat, i-au luat si coaja copacului cand au deschis capacul de la portbagaj si tot nu s-au lasat pana nu mi-au luat si roata !
    Butucul nu prezinta nici o urma de fortare, functioneaza normal si acum, ai zice ca au deschis-o din telecomanda sau poate au avut vreun master key !
    Deschide portbagajul si uitate la plasticul de la sistemul de deschidere sus. Mai mult ca sigur este spart. Si la mine au spart portbagajul fara sa forteze butucul si nu am observat numai peste 3 zile cand m-am uitat accidental la el. In poza am incercuit sa vezi despre ce vorbesc.
    SA400312.JPG
    Acum am observat ca postul este din 2011. Scuze
    Last edited by X@by; 16 August 2012, 00:06.
    I HAVE A !sigpic
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • #32
      mergeti in weekend la piata vitan si recuperati de acolo rotile

      Comment


      • #33
        Originally posted by Micutzu_78 View Post
        Salut

        Pot sa va anunti dragi posesori de Dacii Logan ca s-au intors "studentii" din occident. Motiv pentru care s-a inflamat numarul de spargeri de Dacii prin Bucuresti. Probabil nu au bani sa mearga acasa la ei in "comune".
        Mai exact Bulevardul Camil Ressu este foarte vizitat. Doar in cursul serii de 11.08 spre 12.08 s-au spart 3 masini in 20 de metrii. Vis a vis de antifurtul cel mai eficient tot lantul de fier ramane sfant. Legat de tabla din spatele spatarului de la banchet si ulterior la capat celalalt roata. Investia 50 de lei: 1.2m "lant leagan", in lacat mai acatarii si 2-3 suruburi cu piulite si saiba. Succes la Bricolaj si traiasca Dacia 1300 ca de la ea ne aducem aminte cum se faceau lucrurile pe vremuri.

        Apropos "Militia" nu mai "vegheste" acum doarme in liniste.
        Da mai multe detalii te rog privind "bricolarea" lantului....

        Comment


        • #34
          Originally posted by CataFOF View Post
          cea mai buna solutie , portbagaj curat , montat actuator cu deschidere din interior si telecomanda si aia e .
          vine hotu` la malai si nu are unde sa bage surubelnita
          Nu este o solutie deoarece de foame baga ranga ca sa desfata si mai mult strica/indoaie.
          Ideea cu acel antifurt este geniala dar mai trebuie mentionat pe masina ca il ai ca sa nu mai strice butucul.
          real power..... diesel power by

          Comment


          • #35
            Eu mi-am pus un antifurt de bicicleta care este bagat prin gaurile rotii si legat de prinderea spatarului spate .

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google