Zgomot

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot

    Salut , am si eu problema . Am un logan de 1.6 mpi care imi tremura la relantiu , iar cand se incalzeste se ridica apa la 6 liniute si nu se mai infige la drum . Astept sfaturi .
    Multumesc

  • #2
    salut si bine ai venit printre noi...

    1. Trebuie sa verifici nivelul lichidului de racire
    2. Sa treci pe la un mecanic sa-ti fie verificata masina ... poti intra aici sa postezi ce problema ai si ti se va raspunde http://www.loganclub.ro/forum/b_96_c...t16659p28.html

    Bafta
    sigpic

    Comment


    • #3
      trebuie sa pui testerul pe ea... exista mai multe variante
      1. se opreste motorul in mers? daca da s-ar putea sa fie sonda 1.
      2. termostatul a ramas blocat sau a luato razna sonda de temperatura

      Comment


      • #4
        zgomot

        Pentru FULGULET : nivelul lichidului este intre minimul si maximul de pe vasul cu lichid .Referitor la mecanici am fost la 4 service-uri fiecare dandu-mi o alta explicatie pentru problema mea . Unii mi-au spus ca e de la calculator si trebuie o resoftare , altii mi-au spus ca trebuie schimbat cablul de masa de la baterie inlocuit cu unu de logan 1.5 deoarece e mai gros , altii sa inlocuiesc termostatul , altii sonda de temperatura ceea ce am si facut. ms

        Pentru COSMIN:Nici o data nu mi sa oprit motorul in mers, sonda de temp. am schimbat-o mai ramane sa incerc termostatul. ms
        Dar chestia cu tremuratul la relantiu ? De la ce poate fi ? Tremura si imi vibreaza vizibil capota si nu se mai infige la drum . De la 2500 de turatii imi ,,huruie,, motorul . De mai mult de 110-120 imi este friga sa bag am facut urmatoarele : distributia , pompa de apa , am reglat tachetii , am curatat mpp , dar fara rezultat . Mai ales daca am ceva greutate in masina trage foarte greu. Astept in continuare sfaturi . Va multumesc !

        Comment


        • #5
          cati km are masina... sa nu fie ceva din soft ... pana sa se incalzeasca masina trage?

          Comment


          • #6
            Masina are 56.000 km , si da pana se incalzeste merge acceptabil , dupa aceea din ce in ce mai rau si tremura la relantiu. Mecanicul mi-a spus ca trebuie resoftata .

            Comment


            • #7
              Stiti pe cineva care se ocupa cu resoftari ? As vrea o resoftare pentru logan de 1.6 mpi in buc .

              Comment


              • #8
                Nu am circulat vreun an cu loganul meu ,am calculat gresit schimbul de ulei si am facut vreo 21000 de km cu uleiul respectiv , Brusc masina a inceput sa scoata un zgomot de "feon" dupa 2500 de ture AM pus numai ulei mobil 5-40 Poate e de la ulei s-a subtiat Eu l-am schimbat si masina si-a revenit

                P.S tot asa tremura si a mea la relanti mai ales cand stateam cu piciorul pe pedala de frana
                Last edited by dragoso84; 20 July 2010, 22:16. Reason: Automerged Doublepost

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google