Ce Motorizari Aveti ???

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.4 mpi - super multumit!

    Comment


    • Originally posted by vladoi View Post
      Din sondaje vad ca reiese ca dci-u de 70 cp e pe lucul 3 si 1.4 mpi locul 1)asta doar faptul ca-s si cele mai ieftine incepand cu prima varianta chealaMai jos sunt niste discutii puternice despre dci si mpi)....sa fim sincer 1.4 nu mai zic 1.2 sunr lesinate rau deci nu poti face comparatie cu un dci.am condus un 1.4 si sincer abia simti ceva dupa 3500rpm,oi fi eu obisnuit cu ,cuplul de la dci?
      de unde ai scos/o cu dci 70cp ca e cel mai ieftin?! mai scump era doar dci 85cp.
      ia vezi si acum in configurator...

      motorizare la "story" 1,2 +0 lei, 1,6+ 908 lei, 1,5 dci 75 cp (ca cel de 70 nu mai e) +7491 lei

      Accesează configuratorul online Dacia Logan. Alege motorul, caroseria, jantele, tapițeria și echipamentul pentru a calcula prețul configurării tale.

      Comment


      • 1.4 stock votat
        http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ay-t36356.html

        Comment


        • 1.2 16V este super ok nimic de reprosat

          Comment


          • Eu ma refeream la prima varianta Ambiance 1.4 mpi ca are pretul minim din toata gama,dar nu pot sa zic ca nu m-ar multumi benzinaru.

            Comment


            • eu detin un 1.4MPI si sunt super multumit de el traiasca 1.4
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

              Comment


              • Votat ! Eu am 1.4 MPI+GPL

                Comment


                • 1.6 16v resoftat fff multumit..trage frigiderul meu de rupe. daca mi as pune mintea cu multe masini de nivelul ei pana la 1.9 tdi cel mult 125 cp n au sanse..de fapt chiar n au avut deloc sanse.....consum oras intre 9 si 10.2 nu ma dau tot timpul la ea ca n am de ce...

                  Comment


                  • Am avut 1,4 acu am 1,6 16valve

                    Comment


                    • 1,6 16v...

                      Comment


                      • 1.5-85cp si sunt mulțumit!

                        Comment


                        • 1.6 MPI

                          Comment


                          • 1.6 Mpi 87 cp

                            Comment


                            • Am avut 1.4MPI de 75cai , iar acum am 1.5dci de 75cai si pot spune ca si cel de 1.4 a fost un motor super, am facut 230000km fara sa umblu la nimic (doar pompa de apa am schimbat-o la 105000km pe garantie), in rest foarte, foarte multumit. Cu dieselul am abia 4000km, dar pana acum sunt foarte multumit si de diesel, in special de cum trage si de consum.


                              P.S. Va rog treceti la sondaj si dci-urile noi de 75 si respectiv 90 cai. Multumesc.
                              sigpic

                              Comment


                              • da din pacate un 1.4 foarte anemic am si eu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google