Ce Motorizari Aveti ???

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.5 dCi 70cp(50kw) 66 9.43%
    Multumit pana-n momentul de fata, mai ales de consum.
    O zi buna!

    Comment


    • salutare.eu am 0.9 benzina(66kw) 90 cai.super multumit.de ce nu treceti la sondaj si acest motoras??

      seara buna.de ce nu puneti la sondaj si motor 0.9 ??benzina (66kw) 90 cai.eu sint super multumit.o seara buna in continuare
      Last edited by laurentiu08gl; 8 April 2013, 20:05. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Pentru acei care au remapat motorul de 1.4 MPI . Cateva intrebari .
        1. Din cate am inteles scade consumul . true ?
        2. Softul original are de suferit ? Sau modifica softul original ? Am inteles ca se poate trece inapoi la softul original printr-o apasare de buton .

        Comment


        • On: 1.4

          Off:
          1. Teoretic la acelasi stil de condus: da. Practic toti isi schimba stilul si apasa mai tare pedala deci: nu.
          2. Daca il salvezi nu are de suferit. Se poate modifica cel original sau se poate pune unul nou. Se poate pune inapoi softul original daca se salveaza in prealabil.

          Comment


          • @madhorsefuzzy: majoritatea probabil ca apasa mai tare pedala insa depinde foarte mult de cat de grea aveau talpa oricum... in teorie cupul de la ture joaase te ajuta sa nu mai turezi asa mult motorul astfel incat iese o relativa scadare a consumului de combustibil... dar de cele mai multe ori e pur si simplu placebo..
            "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
            Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

            Comment


            • 1,6 MPI+ mai nou GPL multumit!

              Comment


              • Acum , fiecare din cand in cand , mai schimba la tura mai inalte . E nevoie . Si cum zice fuzzy . depinde de talpa .

                Comment


                • 1.5 dCi 50Caluti si 20 de manji plus o resoftare.

                  Comment


                  • 1.6 MPI sunt ok toate motoarele daca avem grija de ele. Intrebare off topic m-am contrazis azi cu un coleg (el are un sandero 1.4 MPI) si mi-a spus ca pe sandero s-au pus alte cutii de viteza mai exact ar fi de pe Renault Laguna voi ce stiti?

                    Comment


                    • A confundat cu Supernova. ;)

                      Comment


                      • salut. 1.5 dci cel mai reusit motor de la logan. consum mic, cuplu bunicel

                        Comment


                        • Pacat de injectie. Motorul chiar e bun.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • 1.2 gpl pentru ca e cel mai economic.

                            Comment


                            • Originally posted by Costi-bc View Post
                              Pacat de injectie. Motorul chiar e bun.
                              se poate pune si injectie custom, sau preluat injectia care au puso cei de pe mercedes pe acest motor
                              ​​​​​​

                              Comment


                              • 1.2 gpl pentru cunoscatori

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google