Schimbare becuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Dupa schimbarea becurilor ar fi bine sa faci o reglare in service, sa nu bata prin pomi. Si sistemul posibil sa fie diferit la unele loturi, mai ales cele post-septembrie 2006.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #32
      pai o sa o fac cat de curand...ca ma duc sapt asta sa schimb si placutele de frana si se rezolva atunci....parerea mea e ca nu bat in plopi....ca la fel bateau si celelalte...acum nu stiu ce sa zic...poate si "experienta" mea....nu ma ajuta foarte mult sa imi dau seama...
      Last edited by Seba; 24 March 2008, 00:42.
      1.6 mpi cu un strop de redbull
      Respect pentru ca imi pasa

      Comment


      • #33
        Dupa o schimbare, niciodata becurile nu mai sunt reglate bine. Si crede-ma ca am vazut destui din astia pe sosele si chiar deranjeaza rau farurile lor, sunt echivalente cu faza lunga. Deci o reglare e binevenita.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #34
          Eu sper sa nu fi deranjat pe nimeni...mai ales ca acum dupa ce le-am schimbat....le-am pus sa bata mai in jos...ca sa nu fie deranj ptr ceilalti...am patito si eu ...dar chestia cea mai " funny" era ca tipu avea faza lunga...si nu vroia nicidecum sa treaca pe scurta...nici macar dupa zeci de "avarii" , discutii cu el la semafor...

          nu mai citati ultimul post!
          Last edited by Seba; 24 March 2008, 00:43.
          1.6 mpi cu un strop de redbull
          Respect pentru ca imi pasa

          Comment


          • #35
            Originally posted by andrei View Post
            Dupa o schimbare, niciodata becurile nu mai sunt reglate bine. Si crede-ma ca am vazut destui din astia pe sosele si chiar deranjeaza rau farurile lor, sunt echivalente cu faza lunga. Deci o reglare e binevenita.
            si singurei nu putem face acele reglaje fara a fi nevoiti sa le mai dam sute de mi la service ?

            Originally posted by andrei View Post
            Dupa o schimbare, niciodata becurile nu mai sunt reglate bine. Si crede-ma ca am vazut destui din astia pe sosele si chiar deranjeaza rau farurile lor, sunt echivalente cu faza lunga. Deci o reglare e binevenita.
            si singurei nu putem face acele reglaje fara a fi nevoiti sa le mai dam sute de mi la service ?
            mentionez ca acum 1-2 luni mi sau ars pe rind becurile primu cel din stinga si la 1 sapt diferenta cel din dreapta au cam tinu aproape 1 an si functionau zilnic si ziua si seara

            foloseste "multiquote", nu posta consecutiv !
            Last edited by Seba; 24 March 2008, 00:45.
            sigpic

            Comment


            • #36
              Aun tinut putin ... la mine au tinut 40.000 km si inca mai tin dar le-am dat jos si mi-am pus super vision de la PILOT
              sigpic

              Comment


              • #37
                Originally posted by boris View Post
                si singurei nu putem face acele reglaje fara a fi nevoiti sa le mai dam sute de mi la service ?
                Nu prea se poate, nu merge facut asa usor reglajul, sau chiar daca reusesti nu o sa le reglezi bine, nu ai cum.
                Intr-un service de cartier e vreo 10-15 lei o reglare, nu e asa de scump.

                Originally posted by dorutz View Post
                super vision de la PILOT
                Becurile de la Pilot sunt... cam proaste dupa parerea mea. Mai bine luai niste X-Treme Power de la Philips sau ceva Osram.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #38
                  Osram Cool Blue, Osram Silverstar sunt ieftine si bune!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #39
                    Mie mi se par ok bat foarte bine ( PILOT).....nu am gasit pe eticheta chestia aia cu non UV despre care zicea csebalyn mai sus......Sa mi se buleasca farul de la ele?
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Becuri H4 55/60W

                      Am sa-ti dau un sfat care cred ca te va ajuta! Iti recomand becurile de la philips H4 NightGuide Double Life... au cea mai buna iluminare si cea mai lunga durata de viata... vei fi foarte multumit de ele iar preturile sunt cuprinse intre 75 si 95 RON depinzand de magazin!
                      Attached Files

                      Comment


                      • #41
                        O mica intrebare am si eu.Nu stiu daca a mai facut cineva sau daca se poate face. As vrea sa potrivesc un bec h4 in soclul unui bec h1. Ce ziceti? O sa reusesc sau ma chinui de pomana?

                        Comment


                        • #42
                          Am si eu o intrebare, la becurile de ceata de la logan cele h11(parca sunt),daca se buleste unul si vreau sa-l schimb,merge orice bec h11 pus acolo,adica bec normal cu prinderea ca orice bec halogen!
                          Va intreb,pentru ca cu ceva timp in urma mi sa ars unul si am dat comanda de la cineva de pe forum pentru unul,si mi-a venit cu becul cu ceva mufa cu tot(becul nu a putut fi scos de acolo,deci era "turnat" cu tot cu mufa),sunt curios acuma daca se mai arde,trebuie tot asa sa pun(asa ii modelul,cu mufa)sau merge sa pun si bec normal halogen h11,fara acel sistem de prindere!!!?!?
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Interesant ar fi sa ne spui cum ai reusit sa schimbi becul din spoiler, e bine de stiut.
                            La problema ta...Sorry, nu stiu

                            Comment


                            • #44
                              Octavian, pai becul nu la-m schimbat eu,am fost la service(ca mai aveam o problema)si am dus si becul sa mi-l schimbe!
                              dar,ma chemat in hala mecanicul ca nu stiu ce nu gasea la masina, si atunci la-m si intrebat cum se schimba becul de ceata!
                              si mi-a spus ca se da jos aparatoarea aia de plastic de sub spoiler(aia de sub becul de ceata)te uiti pe acolo )...Si ar trebui sa vezi o mufa,scoti mufa,invarti de bec,tragi becul afara,bagi celalat bec(aicea de aia zice-am daca vine din fabrica becul de ceata cu mufa sau.....), rotesti becul ,bagi mufa si la final prinzi iarasi aparatoarea aia de plastic si gata!!!
                              PS:oricum la urmatoarea ardere a becului de ceata,si schimbarea lui o sa o fac acasa,ma chinui un pic(din cate zicea mecanicul,nu e greu) si il schimb eu!Nu de alta dar am si dat 15ron ca mi la schimbat(chestie ce a durat 3min)
                              aaa da si mai ceva sa nu va luati becuri de prin service de la astia de la dacia,ca te omoara la pret,cand am intrebat de cel de ceata,ma-u dat pe spate cu pretul!
                              cica "ala de origine,renault" e 80 de ron(becul) si daca vreau mai ieftin au Bosch,care e 50 de ron becul!Si am gasit pe forum mai ieftin "de origine"
                              numai bine!
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Spolerul are dedesubt 2 aparatori mici de plastic prinse in niste clipsuri... Tragi de ele. Le dai jos si ajungi la proiector. Ai grija cand scoti mufa si becul din priector ca s-ar putea sa scoti intreg proiectorul care este prins in doar 2 sigurante de metal. Am avut ocazia sa vad mai bine cum arata ansamblul acesta intrucat am dat jos bara de pe masina ca sa o vopsesc... Numai bine!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google