Care Va Fi Cea Mai Bine Vanduta Motorizare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Care Va Fi Cea Mai Bine Vanduta Motorizare.

    Salut

    Am citit si am votat la threadul "Ce Motorizari Aveti", sa aflam evidentul (dupa parerea mea) si mi-a venit ideea de a deschide acest thread si sa votam pe "noua motorizare 1.4" adica care v-a inlocui acesta la cantitatile vandute.

    S-a retras din comert motorizarea 1.4 si s-a inlocuit cu cel de 1.2. In schimb, conform configuratorului de pe dacia.ro ca si pret diferenta intre motorizarea de baza (1.2) si cea de 1.6 sunt doar 200 Euro. Nivelul de dotare in principiu este Preference si Laureat acestea beneficiind de cea mai variata gama de motorizari cu 4 respectiv 5 motorizari. (variantele pe gpl nu se pun fiindca acolo mai exista 1.4)

    Votati, care v-a fi cea mai bine vanduta motorizare dupa parerea voastra, pe viitor si vom vedea peste un an (de ex.) daca am votat bine sau nu
    195
    1.2_16V 75CP MPi
    43.59%
    85
    1.6_8V 85CP MPi
    14.36%
    28
    1.6_16V 105CP MPi
    20.51%
    40
    1.5_8V 75CP dCI
    4.10%
    8
    1.5_8V 90CP dCI
    17.44%
    34
    Last edited by DaniD; 3 December 2010, 01:20.

  • #2
    am bagat si eu un vot
    Numai bine.
    ps:1.2 16v 75caluti
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #3
      1.2 16volti racer
      Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

      Comment


      • #4
        am votat si eu tot 1,2
        cred ca totusi la nivelul acesta de pret conteaza si 200 de euro
        consider ca din punct de vedere cantitativ 1,2 16V va fi noul 1,4 MPI

        Comment


        • #5
          1.2 16v va fi viitorul muscle-car Logan.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • #6
            sigur, 100% - 1.2 16v, exact cum scriu si colegii
            lipsa text

            Comment


            • #7
              1,2 16v ...
              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

              Comment


              • #8
                Ieftina,economica ,taxe mici,pe benzina,puternica,ce mai vreti?1,2 16 v bineinteles.

                Comment


                • #9
                  intre atatea 1.2 16v,hai si eu cu 1,5 dci 90cp
                  ubi concordia ibi victoria

                  Comment


                  • #10
                    Clar 1.2 pt. ca este motorizarea de baza, deci poate fi ales si pe nivelele de echipare inferioare.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • #11
                      Romanilor nu le plac motoarele mai mici decat ala de 1.4 cu care au trait ei atatia ani.
                      Deci probabil ca 1.6 16V va fi ce se va cumpara pe viitor.
                      Oricum, cred ca pe noul Logan va aparea o noua motorizare intermediara, mai mare de 1.2, dupa ce Dacia va analiza si va hotara ca a facut o mare prostie sa lase locul liber pentru 1.4.

                      Comment


                      • #12
                        Deci probabil ca mai mult ca sigur cumparatorii nu-si vor indrepta atentia catre 1.6 16V )
                        Cel mai probabil ca tot cea mai slaba motorizare sa fie vanduta bine si in viitor.

                        Comment


                        • #13
                          ...cu toate ca este posibil ca multi sa se orienteze si spre 1.6
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • #14
                            Va spun sincer, am fost si in Franta si in Spania. Diferenta intre noi si ei este clara, ma refer la bunastare. Nu ne permitem ca ei 2 masini. La ei este asa, un 1.5 sau un 1.2, folosit day by day la serviciu si la treburile cotidiene. Apoi, cand vine vorba de cea de-a doua, apare Avensis-ul sau Estate-ul. Ceva mai mare, spatios, familiar.

                            Tind sa cred ca si romanul va incepe sa miste un pic in alegerea motorizarii, anume, macar sa-si dea seama ca daca nu-si permite 2 masini, de ce sa nu se puna la masa si sa spuna: bai eu voi folosi zi de zi masina asta, de ce sa iau 1.6 16v ?

                            Votez clar 1.2 si 1.5 ...
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Nu ştiu câţi o să se uite la 200 eur în plus sau în minus, faţă de avantajele pe care le oferă 1.2, şi mă refer în principiu la raportul putere/consum. A se vedea că multă lume a preferat să maximizeze acest raport cumpărând motorizări diesel, chiar dacă acestea sunt mult mai scumpe decât cele pe benzină.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google