Masina Zgariata In Mod Repetat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina Zgariata In Mod Repetat

    Salut. Am Logan de 2 ani si jumatate. Pana acum 3 saptamani nu am avut probleme, dar s-a gasit careva sa ma faca "fericit', mi-a zgariat masina, aripa dr spate si portiera dr spate. Acum vreo saptamana, s-a intamplat din nou, mi-a zgariat iar aripa dr spate, ieri cand am venit de la munca am gasit-o din nou zgariata (un N mare tot pe aripa dr spate), si nu stiu ce sa ma fac. Sa o duc la vopsitorie imi este frica ca o sa continue sa o zgaraie. La politie daca ma duc nu cred ca fac nimic. Fac un apel catre cine m-ar putea ajuta cu o camera de supraveghere de exterior, sa-l prind pe raufacator si sa-mi fac dreptate.
    fara linkuri externe

  • #2
    Asa pur si simplu? Zi si dumneata unde ai domiciliul (daca nu e secret de stat) si poate un binevoitor din acel oras are un prieten care la randul lui are un prieten si tot asa, poate te ajuta.
    Eu zic sa incerci sa schimbi locul de parcare pentru inceput, ai suparat pe cineva. Eventual cineva cu numele incepand cu N?

    Comment


    • #3
      cu cine te-ai certat in ultima vreme ?

      Comment


      • #4
        pe cine ai blocat? cui ai luat locul de parcare? ai toba sport excesiv de zgomotoasa?
        sigpicMy ride

        Comment


        • #5
          @dca..Sper ca esti vecin cu mine,,Rahova Cyty,,
          La mine a incetat cu belele din astea pt ca ultima data nevastamea a blestemat si injurat la greu pe ala""prietenul"" care sa ocupat de intretinerea masinii mele si intamplator pe ala pe care il banuim trecea pe strada in fata scarii si a auzit-o pe sotie blestemand toate rudele si neamurile de la maimuta incoace

          Eu asa am facut..uite aici..http://www.loganclub.ro/forum/suprav...ul-t27138.html
          Asta a fost solutia mea...ca proba video nu l-am prins..dar practic da..si se parre ca blestemul a fost singura solutie..Doamne fereste de altele mai grave si sper sa fi incetat ca apoi iar dau acatiste in fata scarii de bloc

          Comment


          • #6
            Originally posted by dca View Post
            Salut. Am Logan de 2 ani si jumatate. Pana acum 3 saptamani nu am avut probleme, dar s-a gasit careva sa ma faca "fericit', mi-a zgariat masina, aripa dr spate si portiera dr spate. Acum vreo saptamana, s-a intamplat din nou, mi-a zgariat iar aripa dr spate, ieri cand am venit de la munca am gasit-o din nou zgariata (un N mare tot pe aripa dr spate), si nu stiu ce sa ma fac. Sa o duc la vopsitorie imi este frica ca o sa continue sa o zgaraie. La politie daca ma duc nu cred ca fac nimic. Fac un apel catre cine m-ar putea ajuta cu o camera de supraveghere de exterior, sa-l prind pe raufacator si sa-mi fac dreptate.
            scuze ca n-am dat detalii prea multe, dar sunt la munca, si pe calc. altcuiva. Asa deci, sunt din Braila, si locuiesc in Bariera, langa magazinul PLUS.
            Am avut o cearta cu un dobitoc asta vara, care pretindea ca din cauza ca imi parcam eu masina intr-un loc, trebuia el sa faca parcare cu spatele. Am mutat masina in urma certei, si am parcat-o unde parchez de vreo 4 ani, de cand locuiesc aici. Alta idee n-am.
            fara linkuri externe

            Comment


            • #7
              mai mult ca sigur persoana aia e

              iti dai seama ce arta a soferiei iti trebuie .. o garare /parcare cu spatele

              Comment


              • #8
                Cea mai proasta razbunare din partea cuiva! Daca tot avea ceva cu tine...mai bine incerca sa te zgarie nu masina.Eu zic sa faci o panda cu ceva prieteni si sa pui mana pe nenorocit ! Este foarte complicat pentru unii sa parcheze/gareze cu spatele!
                CARPE DIEM!

                Comment


                • #9
                  Chiar de il prinzi in fapt, nu rezolvi mare lucru, faci o plangere la sectia de politie si aia ii dau o amenda doar daca dovedesti ca el e faptasul (si asta e greu, chiar cu martori). Si ajungi la judecatorie. Unde ai nevoie de avocat. Poate ai noroc si castigi si procesul, se stabileste dauna pe care sa ti-o achite. Si nu o face. Trebuie sa angajezi executor judecatoresc sa ii ia banii din venituri (daca are). Nu te chinui sa calculezi cat costa pana acum, ca e mult.
                  Ramane sa revopsesti masina pe CASCO (daca ai) si mai bine le zici ca nu stii cine a zgariat masina, nu fa remarci de genul ca banuiesti pe cineva ca mai mult incurci dosarul.
                  Vorbeste cu tipul cu care ai avut diferendul si lasa-i de inteles ca stii mai multe si totodata o amenintare voalata dar hotarata referitoare la sanatatea lui personala. Sa vezi ca asta impresioneaza.
                  Last edited by mr.K; 7 December 2010, 15:33.

                  Comment


                  • #10
                    lasa masina in parcarea plus (daca nu o inchide cu lacatul) ca probabil este monitorizata parcarea.
                    sau schimbi locul de parcare, o lasi pe Dorobanti sau pe stradutele alea dar ai grija sa nu superi pe altcineva care pretinde ca este locul lui, chiar daca nu-i platit si rezervat
                    prin bariera locuiesc multi "smecherasi"
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      multumesc de idei. CASCO am. Dar de unde stiu ca a doua zi dupa ce o vopsesc, nu o gasesc din nou zgariata? De aceea ma gandeam daca are careva o camera, eventual wireless(ca stau pe partea cealalta a blocului), de imprumut, sa-l vad, am eu ac de cojocul lui. Fara politie.
                      fara linkuri externe

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google