Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mare fas cu protestul nostru ....al romanilor..astazi s-a scumpit benzina...asta de bucurie ca am prostestat...felicitari romani...suntem un popor de prosti
    Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

    Comment


    • deci asta nu rezolva nimic? facem protest se scumpeste, nu facem protest tot se scumpeste...ce ar trebui sa facem? sa bubuim toate benzinariile. ar fi ok?

      Comment


      • Si s-au dus si zilele de protest si se pare ca au fost in zadar... poate dupa ce se mai incalzeste afara o noua actiune ar avea mai mult succes!

        Comment


        • da , mersul cu bicicleta

          Comment


          • Pana la urma urmei poate acolo o sa ajungem la biciclete o sa facem un club de biciclisti aici
            Last edited by Narcisuc20; 20 January 2011, 15:38.

            Comment


            • deja m`am alimentat cu o bicicleta , am si fost sambata la intalnirea noastra pe sa.
              Textul de mai jos nu`mi apartine , ne meritam soarta.


              Uite din cauza mentalitatii astora ca tine s-a dus p#&ii de suflet tzara asta.
              Pai ce putem sa facem... n-avem noi putere...
              Dar sa te duci sa votezi ai avut putere sa dai cu shtampila pe toti terminatii!
              D-aia s-a vandut Romtelecom-ul la greci ca lumea a zis... lasa ba ca e treaba lor, n-avem noi putere... Ce sa facem?
              Sa fi iesit in strada sa facem scandal!
              D-aia s-au vandut toate industriile!
              D-aia platim apa noastra pur romaneasca la francezi!
              D-aia vin toti investitorii si distrug toate fabricile falimentandu-le!
              D-aia se ridica ungurii cu pretentii ca Transilvania e a lor!
              D-aia tara asta nu produce nimic si numai cheltuie!
              Generatii peste generatii de datornici!
              D-aia pleaca lumea din tara si nu vor sa mai auda de Romania!
              Din cauza la d-astia care stiu sa dea din umeri!
              O sa ajunga tzara asta ca Somalia. O sa ne omoram la coltz de strada pentru un coltz de paine! De ce? Asa ca stim sa stam si sa asteptam schimbarea! Si ne-am schimbat din ce in ce mai rau!
              O tara de incultzi care stiu sa caste okii la tv cand apare unul ca 4 clase zicand "Nu stiu!" si ca "ori suntem golani, ori nu mai suntem"!
              Vine unu si zice hai ba sa iesim in strada! Si restul de 10 se uita unul la altul si se fac ca nu l-au auzit!
              Un popor de fricosi, lenesi si invatzatzi sa astepte si sa lase capul la orice shut primit in cur, sa pupe-n cur si sa aplaude cate-un miliardar care scuipa si injura la tv si un popor care sa aiba primul canal cand deschid televizorul Taraf Tv!

              Comment


              • SUNT UN PACATOS ,azi alimentai ,trebui sa plec la craiova cu un verisor la spital,dar nu alimentai de la petrom alimentai,la un peko din curtea supermarketului kaufland,si pretul 5.08 litru

                Comment


                • e bine ca alimentai , ca daca nu alimentai era rau.

                  Comment


                  • Eu unul, va spun sincer, nu am mai alimentat de la jumatea lui decembrie cand i-am facut plinul sa merg la tara dupa toate cele pt craciun. Mi-a ramas benzina si acum o tin in parcare, nici la intalniri nu merg cu ea, ci cu masina unui loganist care este de servici, iar la munca ma duc cu tramvaiul: 20 minute, cu masina faceam 15.
                    Iar noi aici comentam ca nu avem cui sa-i spunem offul nostru; cine credeti ca ne asculta pe noi??? NIMENI. Pana ce transportatorii nu vor iesi in strada, nu se va schimba nimic cu pretul carburantilor, decat sa mai creasca.
                    Hai ca ma duc sa beau niste beri ca m-am incins prea rau
                    Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

                    Comment


                    • grupurile ordinare petrom-omv au majorat preturile cu 3 bani per litru

                      la petrom motorina e 4.98 de la 4.95
                      la omve de la 5,04 la 5,07 cred ca e urmarea de la protestu de 3 zile
                      sigpic

                      Comment


                      • Rompetrol Timișoara ALTO 55 5,37 lei/l
                        ENORM!!!!!!!!
                        Am vrut să-i umplu de mărunțiș dar m-am gândit că cel de la ghișeu nu e devină cu nimic, el doar vinde.

                        Comment


                        • "Cand vreti sa dam foc la guvern, ne hotaram si ma alatur."

                          Era si un banc pe tema asta:

                          Blocaj mare pe calea Victoriei. Toate masinile stateau in trafic de vreo ora si ceva. la un moment dat vine un cetatean printre masini si bate in geamul unui sofer.
                          Soferul: Ce se intampla domnule in fata?
                          Cetateanul: Teroristii au intrat in Palatul Victoria si au luat ostatici toti guvernantii; cer 50 milioane de euro sau au zis ca le dau foc...
                          S: Si dumneata ce faci aici
                          C: Strang cheta...
                          S: Si cam cat se da?
                          C: Cam 5 litri de fiecare.

                          Comment


                          • Cum am zis, eu aduc si mai mult de 5 litri, fac cinste cu un plin si o bricheta. Sa-i vad pe membrii guvernului cum ard, ca in documentarele de razboi.

                            Din pacate azi trebuie sa alimentez, e prea rece sa merg la gradinita cu juniorul pe jos si benzina alimentata saptamana trecuta s-a dus.

                            OMV si Petrom nu ma sunt firme separate, e una singura ce are toate statiile Petrom si OMV si se numeste asa: S.C. OMV PETROM MARKETING S.R.L., cu sediul in Bucuresti, str. Capitan Aviator Alexandru Serbanescu, nr. 85, sector 1, inregistrata la Oficiul Registrului Comertului sub nr. J 40/10637/1998, Cod de Inregistrare Fiscala RO 11201891.
                            Si cumparati aceeasi marfa si de la OMV si de la Petrom, doar ca la OMV platiti mai mult,

                            Comment


                            • Originally posted by PCH View Post
                              eu am votat cu cine am votat pentru ca nu suport psd-ul.....eu nu sunt pro basescu....dar nici contra! sunt sigur, dar ABSOLUT sigur ca oricine era in locul lor era la fel! tovarasii psd-isti nu au fost atata timp la putere?! ce au facut? (in afara de privatizari si fraude?)consider ca ei sunt principalii vinovati si apoi astia!
                              ai perfecta dreptate, degeaba le dam in cap celor de azi, pentru ca problema are radacinile adanci inca de prin 1997.
                              chiar daca erau altii la putere, nu se putea face nimic. noi am fost ca o placa de surf pe val, a venit valu' (criza) si ne-a luat. oricine era sus era degeaba ca cei de azi.
                              si daca tot se bat psdistii cu pumnul in piept ca daca erau ei era mai bine, de ce cand se voteaza una alta in parlament ei ies din sala? in loc sa stea sa duca tara asta undeva...
                              niste IDIOTI cu totii

                              Comment


                              • Putem contribui și noi din "provincie" la chetă?
                                Dăm cu plăcere!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google