Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Benzina s-a scumpit. Petrom creşte preţurile Chiar nu au mai scumpit cam de mult.

    Comment


    • am alimentat azi ovm 5,89 benzina

      Comment


      • Comment


        • mersul pe jos mi se pare o alternativa buna ... 7 lei litrul ?
          Last edited by user2000; 24 April 2012, 22:24.

          Comment


          • 5.89 Omv si creste....!

            Comment


            • Va asigur eu ca poate sa fie si 10 lei litru ca romanul da si banii de mincare numai sa iasa cu masina la hypermarket. Nu mai zic ca in mediul rural mai toti agricultorii au masini..... bune rele nu conteaza dar merg cu ele prin sat. Cei fara ocupatie se duc la crisma calare.... calare pe motoscuter ca na calul nu mai este de actualitate.

              Singura modalitate sa scada pretul carburantilor este scaderea rapida a consumului.

              Chir sunt curios de citi bani alimentati pe luna. Eu daca nu am de facut drumuri in afara localitati incerc sa ma limitez la 150 ron lunar.

              Comment


              • daca zici de scaderea consumului, nu mai iesi cu masina de maine.
                toti au impresia ca restul soferilor se plimba aiurea si numai ei sunt indreptatiti sa iasa cu masina.

                Comment


                • Da, cel mai bine dam foc la masini! De aia ma doare pe mine in talpa adidasului ca scumpeste petrom benzina....sa o scumpeasca!

                  Comment


                  • facem pariu ca pana la finalul anului 2012 trece de 7 RON LITRUL??

                    Comment


                    • e clar. era de asteptat. 1. trebuie sa ajungem uniunea din urma la preturi.
                      2. si euroiul se va apropia de 5 lei.

                      Comment


                      • Originally posted by slim_daddy40 View Post
                        facem pariu ca pana la finalul anului 2012 trece de 7 RON LITRUL??
                        trece de 7 si traficul va fi mai infernal ca acum ;)

                        Comment


                        • Originally posted by usr1 View Post
                          Chir sunt curios de citi bani alimentati pe luna. Eu daca nu am de facut drumuri in afara localitati incerc sa ma limitez la 150 ron lunar.
                          intre 100 si 200 lei

                          Comment


                          • In viitorul apropiat o sa ajunga benzina si la 10 ron/litru de ce nu.Din moment ce nu exista nimic care sa reglementeze preturile.Oricum viitorul este al biocombustibililor.In unele tari din UE au o pondere in crestere oferind alternative la combustibilii clasici deci concurenta.
                            "light up the darkness" Bob Marley

                            Comment


                            • E o laie, viitorul. Ai idee cata apa se consuma pentru o cultura din care ies cateva tone de biocombustibil ?
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Atunci al cui este viitorul?Parti negative sunt in orice lucru daca e sa o iei asa.Unde ne vor duce combustibilii clasici?
                                "light up the darkness" Bob Marley

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google