Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai este acelasi vanzator SC OMV PETROM MARKETING SRL,acelasi cod fiscal, dar puncte de lucru diferite,am urmarit pe bonurile fiscale.Dece intr-un oras mic ca Rm.Sarat, unde vanzarea este mai mica,pretul este mai mare ? Asta sa fie politica,compenseaza cantitatea vanduta, prin pretul crescut ?
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • In afaceri nu exista lacomie. Exista profit si faliment. ;)

      Comment


      • Petrom Zigoneni :Benzina 95-5.28 lei/l si benzina 99-5.56 lei/l
        Statie GPL rompetrol Curtea de Arges - 2.97 lei/l

        Petrom Curtea de Arges :Benzina 95-5.12 si benzina 99-5.49 lei/l

        Eu unu nu inteleg diferenta de pret asa "maricica" tinand cont ca este aceasi "firma",iar distanta dintre ele este de doar 5 km ...
        Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

        Comment


        • Pai este acelasi vanzator SC OMV PETROM MARKETING SRL,
          Nu e acelasi vanzator, e doar acelasi brand. Sunt probabil 2 operatori diferiti a 2 statii apartinand OMV PETROM. Degeaba ai bonul pe care scrie OMV, statia e operata de o alta firma, Pantera SRL sa zicem.
          Chiar de acea firma ar opera ambele statii, politica de preturi poate diferi, vanzari mici, adaos comercial mai mare, cum ai zis si tu.

          Comment


          • M-am gandit ca este ca la Rompetrol,pe bonul fiscal difera firma care administreaza franciza.
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • Statia Petrom cu cele mai mari vanzari de pe Moldova e cea din Iasi, Pacurari. Vanzarile mari le permit sa practice preturile cele mai mici.
              M-am gandit ca este ca la Rompetrol,pe bonul fiscal difera firma care administreaza franciza.
              La Rompetrol exista 2 tipuri de statii:
              -ale lor, operate de Rompetrol Downstream
              -Partener Rompetrol, scrie clar asta pe firma si au un pic diferita statia, gama de culori, mai mult pe portocaliu. Exemplu :Partener Iasi - Bucium - Oil Pro

              La OMV Petrom nu exista asa ceva.
              Last edited by mr.K; 23 December 2014, 12:18.

              Comment


              • Originally posted by mario_09 View Post
                la omv 5,17 benzina de 95
                poate vedem un pret si sub 5,00 ron
                Nu va faceti iluzii degeaba. Poate ca se va face carburantul sub 5ron, dar se va compensa prin alte masuri: gaze, curent, impozite, intretinere. Nu ma incanta cu nimic 3litri in plus de carburant la 120-150RON cat bag eu de obicei(ca nu merg niciodata mai ales iarna cu mai putin de 4 liniute) daca dau la curent si impozit cu 30% mai mult.

                PS: omw diesel normala 5.37 la Vaslui, dupa ce ca suntem cei mai saraci e si printre cele mai scumpe

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  La Rompetrol exista 2 tipuri de statii:
                  -ale lor, operate de Rompetrol Downstream
                  -Partener Rompetrol, scrie clar asta pe firma si au un pic diferita statia, gama de culori, mai mult pe portocaliu. Exemplu :Partener Iasi - Bucium - Oil Pro
                  a inceput sa dea si rompetrolul statiile "personale" in franciza. cateva sunt date , urmeaza restul cat de curand. am inteles ca o banca mare vrea sa le ia pe cele ramase , toate. raifaissen cred. o afacere buna , practic chiria e 0 si devine si sediu de banca. inchid cateva filiale si nu mai platesc chirie , angajati ...
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • am intrebat si eu la rompetrol, care n-are francize, si are dreptate colegul. asa se stabileste pretul. cu cat e vanzarea mai mare e si pretul mai mare. politica occidentala probabil.

                    stie cineva cat mai e motorina la rompetrol virtutii ?
                    am vazut ca de prin iunie astia nu mai afiseaza pretul pe site-ul lor. petrom cum poate ?!
                    @Costi_bc
                    care toate ?! ca in tot bucurestiul au 7 statii.

                    Comment


                    • Socar Adjud, benzina 95 cu 5,01 Lei/litru.
                      MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                      Comment


                      • Rompetrol luica: efix95: 5,19 ron/l; efix51: 5,36 ron/l. Probabil pe virtutii e mai scumpa cu 8-10 bani/l. Cel putin la ghencea e mai scump cu 8 bani/l. Or sa afiseze si preturile dupa ce termina mentenanta la site. Lucreaza si la o aplicatie pt android si iphone si sa optimizeze site-ul mobil.

                        Comment


                        • Originally posted by Ampt View Post
                          Aceeaşi benzinărie, nicio modificare de preţuri.
                          Nicio mişcare, aceleaşi preţuri!

                          Petrom Şoseaua Alexandriei, Motorină Standard - 5,31 lei/litru, Benzină Standard 95 - 5,13 lei/litru.

                          Comment


                          • calmul de dinaintea furtunii. incepe "urcusul".

                            Comment


                            • Şi totuşi în Bacău preţul benzinei a coborât sub 5 lei/litru, mai exact a ajuns la 4,97 lei/litru.

                              "Potrivit datelor de pe site-ul Petrom, unicul producător de petrol şi gaze din România, pe data de 23.12.2014 la benzinăria de la Calea Republicii din Bacău, litrul de benzină putea fi cumpărat cu 4,97 lei, în timp ce motorina costa 5,18 lei."

                              Comment


                              • Da asa e ..doar in bacau e sub 5 lei litru ...adica 4.97 ....si 4.98 la 4 statii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google